عکس-کاور-انسان
b1
خانه » ۱۰ رفتار عجیب انسان که علم از شرح علت آن‌ها ناتوان است!

۱۰ رفتار عجیب انسان که علم از شرح علت آن‌ها ناتوان است!

b3

با وجود اینکه دانشمندان موفق به کسب افتخاراتی از جمله شکافتن اتم، فرستادن انسان به کره ماه و کشف DNA بدن ما شده‌اند، ولی هنوز بسیاری از رفتارها و حالتهای عجیب انسان وجود دارد که از توضیح علت آن‌ها عاجزند.

انسانی که دارای خصوصیاتی همچون هنر، رؤیا و بشر دوستی است، دارای خصوصیاتی از جمله موهای زائد، خجالت کشیدن و انگشت تو دماغ کردن نیز می‌باشد! در اینجا به ۱۰ مورد از آن موارد عجیب و بی پاسخ اشاره شده است.

انسان

10- سرخ شدن در اثر خجالت

داروین که یکی از معروفترین دانشمندان جهان است، تلاش بسیاری کرد تا از طریق سیر تکاملی توضیح دهد به چه علت در هنگام دروغ گفتن یا خجالت کشیدن قرمز می‌شویم و دیگران را از شرمندگی خود آگاه می‌سازیم. با این حال بعضی از مردم معتقدند که این حالت نشانه ضعف شخص و روبرو شدن با چنین مشکلی است.

9- خندیدن

اندورفین که موجب بهبود حالت درونی ما می‌شود، در اثر خنده ایجاد شده و دلیل کاملاً موجهی دارد، ولی تحقیقات ۱۰ سالهٔ دانشمندان، این دلیل موجه را نقش بر آب کرد و متوجه شدند که لطیفه‌ها و جک‌های پیش پا افتاده باعث ایجاد خنده بیشتری می‌شوند.

8- بوسیدن

در تعاریف علمی بوسیدن، ذکر شده که این عمل ممکن است ژنتیکی و وراثتی نباشد زیرا بسیاری از انسان‌ها از انجام آن امتناع می‌ورزند. اما بسیاری از نظریه‌ها، بوسیدن را با خاطرات تغذیه‌ای دوران نوزادی مرتبط دانسته و حاکی از اینست که انسان‌های اولیه فرزندانشان را از شیر می‌گرفتند و تنها از طریق دهانشان به آنها غذا می‌دانند که همین عمل موجب انتقال بزاق دهان و لذت بردن می‌شود.

7- رؤیا

براساس نظریات برخی از دانشمندان، رؤیا و خواب دیدن، بیان آرزوهای ضمیر نیمه هشیار ماست. اما این نظریات رد شده‌اند زیرا هنوز دلیل اینکه چرا چنین خیالات و تصورات عجیبی را می‌بینیم، به طور دقیق کشف نشده است.

6- خرافات

عادت‌های غیرعادی ولی اطمینان بخش که از گذشته تا اکنون وجود داشته‌اند. برای مثال انسان‌های باستان از ناله شیر در چمن‌ها به عنوان حرکت باد سود می‌جسته‌اند. به نظر می‌آید که در بعضی جوامع، مذهب انگیزه خوبی برای خرافات بوده است.

5- انگشت در بینی کردن

عادت زشت و ناپسند که بسیار رایج شده است و با اینکه بیرون راندن آن موشها (!) از بینی منفعت خاصی برای بدن ندارد، پس چرا بسیاری از مردم این کار را بطور میانگین چهار بار در روز انجام می‌دهند؟ البته برخی گمان می‌کنند که این عمل باعث تقویت سیستم دفاعی بدن می‌شود.

4- دوران بلوغ

در بین مخلوقات، به جز انسان، هیچ نوع حیوانی سالهای سخت و غیرقابل پیش بینی نوجوانی و بلوغ را تجربه نمی‌کند. برخی افراد معتقدند این دوران کمک می‌کند تا قبل از بالغ شدن، مغز انسان دوباره سازماندهی شود و شخص برای سالهای بعدی، مسئولیت پذیر شود.

3- بشر دوستی

کمک کردن به همنوع بدون هیچ چشم داشت و توقعی، از رفتارهای عجیب در سیر تکامل انسان است؛ که گاه به صورت گروهی انجام می‌شود و گاه فقط به خاطر لذت شخصی.

2- هنر

نقاشی، رقص، مجسمه سازی و موسیقی همگی از خصوصیات زیبای بشریت هستند که نشان دهنده والا بودن بعد انسان‌اند و می‌توان از آنها به عنوان ابزاری برای انتقال دانش یا تجربه استفاده کرد.

1- موی بدن

موهای نرم و نازک روی بدن و موهای ضخیم اندام‌های تناسلی بدن انسان‌ها، کاملاً برعکس پستانداران است و دانشمندان بر این باورند که موهای زائد باعث ملایمت، ایجاد رایحه‌ای مطبوع و حفاظت در برابر خراشیدگی می‌شود.

منبع فارسیپورعلی

منبع خارجیTelegraph

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
16 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
رضا
رضا
۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ۱۵:۰۳

خیلی جالب بود. با اینکه بیش از یکی دو مطلب رو از سایت شما نخواندم، اما خیلی جالب، جذاب و مفید به نظرم آمد.مثلا درباره اختراعات نیکلا تسلا مطالب به نظرم جالب اومد و به یاد یکی از افکارم که از بچگی داشتم افتادم. البته مهم نیست. به هر حال موفق باشید.

آ.آ
آ.آ
۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ۲۱:۵۵

انسان دارای روح است و روح انسان را درگیر می کند که فکر کند که قضاوت کند که تقلید کند و ما عادت کردیم به تقلید از بقیه انسان فراتر از ان چیزیست که همگی فکر میکردیم اما تقلید و اجتماعی بودن به ما محدودیت داد

gVectors
gVectors
۲۵ دی ۱۳۹۶ ۲۱:۳۴

testing….

مهدی
مهدی
۲۵ دی ۱۳۹۶ ۱۷:۴۵

سلام، من در مورد خنده، اخلاقیات، هنر و خرافات نظریه تقریبا جامعی دارم و دوست دارم این ها رو یک جای معتبر ارائه بدم.
اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

donya M
۲۵ دی ۱۳۹۶ ۱۱:۳۰

خیلی جالب بود :question: :question: :question:

b1