۵ اختراع نیکلا تسلا که قدرت‌های جهانی از آنها هراس داشتند‌‌!

اکثر اختراعات بزرگ اساساً جامعه‌ای که در آن رخ داده‌اند را تغییر می‌دهند. از آن‌جایی که افرادی که در قسمت بالایی ساختار جامعه قرار گرفته‌اند با تثبیت وضعیت فعلی، قدرت و ثروت بیشتری به دست می‌آورند، فناوری‌های انقلابی که به حال همهٔ جهانیان مفید بوده اما درعین‌حال تهدیدی برای موجودیت آنهاست را متوقف کرده و نهایتاً از دور خارج می‌کنند.

نابغه علوم مهندسی، نیکلا تسلا هم از این قاعده مستثنی نبود. در ادامه بعضی از فناوری‌های ابتکاری تسلا که «آن‌ها» نمی‌خواهند شما چیزی دربارهٔ آنها بدانید را با هم بررسی خواهیم کرد.

5- اشعهٔ مرگ

اشعه‌ی مرگ

نیکلا تسلا در سال ۱۹۳۰ ادعا می‌کرد که یک «اشعه مرگ» اختراع کرده و از آن با نام Teleforce یاد می‌کرد. این ابزار قادر به تولید اشعهٔ قدرتمند از انرژی بود که برای انهدام هواپیماهای جنگی دشمنان، نظامیان خارجی، یا هر چیز دیگری می‌شد از آن استفاده کرد.

البته «اشعهٔ مرگ» هرگز به تولید نهایی نرسید چون تسلا معتقد بود که با به کارگیری آن انهدام و محو کردن کشورها از روی کرهٔ خاکی بیش از پیش آسان می‌شد. تسلا این طور می‌گفت که یک دولت با استفاده از این ابزار قادر به انهدام هر چیزی در محدودهٔ ۲۲ کیلومتری خود خواهد بود… [و] دیوار قدرت مستحکمی ایجاد خواهد کرد که هر کشوری، کوچک یا بزرگ را علیه همهٔ ارتش‌ها، هواپیماها و دیگر نیروهای نظامی غیرقابل نفوذ خواهد کرد. وی گفته بود که تلاش‌هایی برای سرقت این اختراع انجام شده‌است. چندین ناشناس وارد اتاق کار او شده و برگه‌های تحقیقاتی وی را بررسی کرده‌اند اما سارقان یا جاسوسان مورد نظر دست خالی برگشته‌اند.

4- نوسان ساز تسلا

نوسان ساز تسلا

در سال ۱۸۹۸ تسلا ادعا کرد که موفق به ساخت نوسان‌ساز کوچکی شده که بعد از اتصال به دفتر کار و راه‌اندازی، تقریباً تمام ساختمان و اطراف آن را به لرزه درآورده است. به عبارت دیگر، با استفاده از این ابزار امکان شبیه‌سازی زلزله میسر می‌شد. با توجه به خطرات احتمالی که ساخت چنین ابزاری می‌توانست ایجاد کند، تسلا سریعاً یک چکش گرفته و شروع به تخریب آن کرده و به کارمندانش هم سفارش می‌کند در صورتی که از وجود چنین چیزی از آن‌ها سؤال شد، ادعای بی‌اطلاعی کنند. بعضی از نظریه‌پردازان معتقدند دولت آمریکا هم‌چنان از تحقیقات تسلا در مکان‌هایی مثل تاسیسات هارپ (HAARP) استفاده می‌کند.

3- سیستم برق رایگان

سیستم برق رایگان

تسلا با دریافت کمک مالی از سوی شرکت JP Morgan در سال ۱۹۰۲-۱۹۰۱ اقدام به طراحی و ساخت ابزاری به نام برج Wardenclyffe در نیویورک کرد، یک ایستگاه انتقال بی‌سیم غول‌پیکر. مورگان فکر می‌کرد برج Wardenclyffe امکان ارتباطات بی‌سیم را در سراسر جهان فراهم خواهد کرد اما تسلا برنامه‌های دیگری برای آن در سر داشت.

تسلا با استفاده از نظریات خود مبنی بر استفاده از زمین برای ارسال سیگنال‌ها، قصد داشت با استفاده از این برج اقدام به ارسال پیام، تماس‌های صوتی و حتی ارسال عکس‌های رادیویی از دریای آتلانتیک به انگلستان و به کشتی‌های دریایی کند. اگر این پروژه موفق می‌شد، هر کسی می‌توانست با فرو کردن یک میله در زمین، به الکتریسیته دسترسی داشته باشد. متاسفانه، رایگان شدن برق سود سرشار شرکت‌های تأمین نیرو را از بین می‌برد. و ضمناً وجود چنین سیستمی می‌توانست وضعیت قدرت‌های جهانی را به خطر بیاندازد چرا که به طور کلی صنعت انرژی را متحول می‌کرد. تصور کنید اگر جامعه نیازی به سوخت‌های فسیلی نداشت، دنیا چه شکلی پیدا می‌کرد؟ آیا قدرت‌های بزرگ جهانی هم‌چنان امکان کنترل کشورها را داشتند؟ مورگان از تأمین مالی تغییرات مورد نظر تسلا امتناع کرد. این پروژه در سال ۱۹۰۶ به حال خود رها و هرگز عملیاتی نشد.

2- بشقاب‌پرنده

بشقاب‌پرنده

در سال ۱۹۱۱ نیکلا تسلا به روزنامه New York Herald گفت که در حال کار روی یک «ماشین پرنده» ضد جاذبه است. اظهارات تسلا:

ماشین پرندهٔ من نه بال دارد و نه ملخ. شاید با دیدن آن روی سطح زمین هرگز تصور نکنید که این یک دستگاه پرنده است. بااین‌وجود این ماشین با امنیت کامل قادر به حرکت در تمام مسیرهای هوایی است و با بالاترین سرعتِ ممکن است؛ شرایط بد آب‌وهوایی اثر منفی روی آن نداشته و چاله‌های هوایی یا جریان‌های هوایی مکنده هم مشکلی برای آن ایجاد نخواهند کرد. این دستگاه در صورت تشخیص وجود چنین جریان‌های هوایی نامناسبی قادر به ارتفاع‌گیری بوده و بالاتر از سطح آنها پرواز خواهد کرد. این دستگاه حتی در صورت وزش باد شدید قادر است برای مدتی طولانی به صورت ثابت در آسمان بماند. مکانیزم قدرت پرواز دستگاه من از قوانین حاکم بر پرواز پرندگان پیروی نکرده، بلکه یک حرکت مکانیکی ساده است.

بشقاب‌پرندهٔ تسلا با سیستم رایگان انرژی کار می‌کرد، آن هم در زمانی که صنعت هوافضا و صنعت خودرو وابسته به نفت بود. این اختراع هم دچار سرنوشتی مشابه سیستم انرژی رایگان شد.

1- بالون‌های هوایی پیشرفته

بالون‌های هوایی پیشرفته

تسلا طرح پیشنهادی جالبی در زمینهٔ جابه‌جایی مسافران داشت: بالون‌های هوایی برقی، با فاصله ۱۲ کیلومتری از سطح زمین، تنها در طی ۳ ساعت قادر به انتقال مسافران از نیویورک به لندن خواهند بود. وی حتی فکر می‌کرد امکان تأمین انرژی بالون‌هایی از اتمسفر وجود دارد، و به همین خاطر بالون‌ها برای تأمین انرژی هرگز نیازمند توقف نخواهند بود. بالون‌های هوایی بدون سرنشین می‌توانستند مسافران را به مقصدهای از پیش تعیین شده منتقل کرده یا از آنها برای حملات جنگی از راه دور استفاده کرد. متاسفانه هیچ‌کسی اعتباری برای این پروژه قائل نشد. هر چند امروزه شاهد پرواز پهپادهای بدون سرنشینی هستیم که عملیات‌های بمباران هوایی را انجام داده، هواپیمایی با سرعت مافوق صوت ساخته‌شده که سرعت فوق‌العاده بالایی داشته و فضاپیماهایی که می‌توانند بالاتر از جو زمین به دور آن بچرخند.

بسیاری از مردم همواره از FBI به عنوان مظنون اصلی سرقت تمام کارها، پروژه‌های تحقیقاتی و اختراعات تسلا یاد می‌کردند. درستی این شایعه با درخواست‌های اخیر قانون آزادی اطلاعات که FBI را تحت فشار قرار داده بود، ثابت شد.

  • 113 امتیاز
  • 3.8/5
113 امتیازX
افتضاح!بد!بد نیست!خوب!عالی!
15%6.2%7.1%23%48.7%
منبع فارسیگویا آی‌تی

منبع خارجیTruth Theory

هومن نوربخش

هومن نوربخش

دانشجوی کامپیوتر، علاقه‌مند به دنیای وب و سابقه ۶ سال وبلاگ‌نویسی و نویسندگی در سایت و همچنین در زمینه Front-end فعالیت می‌کنم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید.

ممکن است از این مطالب هم خوشتان بیاید!

8
دیدگاه بگذارید

avatar
 
smilewinkmrgreenneutraltwistedcooleviloopscrylolsadideaangrybearbigsmileblushconfuseddeveloperevilgrinexclaimfacepalmheartkittenmindblown-altquestionrolleyesstarsurprisedtongueuneasy
8 سلسله نظر
0 جواب‌های سلسله نظر
0 دنبال‌کنندگان
 
پرواکنش‌ترین نظر
داغ‌ترین سلسله نظر
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
مجید
مهمان
مجید

تسلا هوش ریاضی و هوش طبیعی بسیار بالایی داشت. ولی به دلیل ضعف شدید در استعداد بین فردی و کمی هم درون فردی نتونست ارتباط خوبی با مردم برقرار کنه و نبوغ و ایده هاش رو توجیه و تجاری کنه.
از طرفی ادیسون هوش بین فردی نسبتا خوبی داشت و با مدیریت دانشمندان بزرگی چون تسلا و … و همچنین تجاری سازی و ثبت اختراعاتی چون لامپ (که هاینریش گوبل 36 سال قبل از ادیسون اونو کشف کرده بود) نقش به سزایی در توسعه علم و توسعه کسب و کار ایفا نمود

mehdi
مهمان
mehdi

همیشه تو جهان یک سری افراد منفعت طلب بودند که از علم پول در میوردند اما نه از کل اون.اونا خیلی وقتا جلوی پیشرفت علم میگیرن،این مافیاها باعث خیلی مرگو میر تو جهان میشن خون های زیادی ریخته میشه فقط برای منفعت اون ها چون علم به طبقه ای که باید رسیده باشه نرسیده.یه روز یه مقاله داشتم میخوندم در باره جایگزین هایی مثلا برای سوخت های فسیلی که تو اون توضیح داده بود چطوری سوخت فسیلی به طور کامل کنار گذاشته بشه و انرژی بهتر و قوی تر و پاک تری با خرج بسیار کمتری جای اون رو بگیره… بیشتر بخوانید »

رضا
مهمان
رضا

خیلی عالی.بعدازمدتهاتوی این سایت چیزی خوندم که تکونم داد.واقعاخسته نباشید.Very Nice

S.pars
مهمان
S.pars

باسلام دوستان عزیز که درمورد مطالب ونبوغ تسلا ابهام دارند لازم هست بدونیم تسلا همزمان با انیشتین یک طرح به ارتش ارایه داد که درمطالب بالا هم اشاره شده چیزی شبیه استفاده از امواج واشعه لیزرجهت نابودی اهداف درفواصل دور قبل از واردشدن به حریم کشور مربوطه ولی ارتش طرح بمب اتمی انشتین را اجرایی کرد ولی دریک نمایشگاه اخیرا یک شرکت اسرائیلی طرحی دقیقا شبیه طرح تسلا را برنامه ریزی ودرحال سرمایه گزاری اجرا است همچنین درازمایش معروف فیلاد لفیلاکه مبتکرش ورییس پروژه تسلا بود ویکی از فوق محرمانه ترین ازمایشات ایالات متحده بوده وهنوز هم محرمانه مانده یک… بیشتر بخوانید »

meijin
مهمان

تمام کسانی که در زیر پیام گذاشتن نمی تونن تسلا رو درک کنن
انیشتین نظریه پرداز خوبی بود
اما تسلا یک مغز و مخترع واقعی بود، هیچ کس ان موقع از ذهن تسلا صحبت نمی کرد
چون اگر مردم تسلا رو می شناختن دولت نمی تونست به تسلا تحکم داشته باشه

error: Alert: Content is protected !!