۱۰ دستاورد علمی که منتظرشان هستیم!

در سالهای اخیر، علم با سرعت زیادی در حال پیشرفت و گسترش است. پیشرفت علم بسیاری از بیماریهایی را که انسان در طول تاریخ از آن‌ها رنج می‌برده و یا حتی ممکن بوده که بر اثر ابتلا به آن بیماری‌ها جان خود را از دست بدهد ریشه کن کرده. همچنین، پیشرفت علم باعث شده که زندگی ما انسان‌ها راحت‌تر شود. به هر حال،‌‌ همان طور که از قدیم گفته‌اند، همیشه راهی برای پیشرفت و ترقی وجود دارد.

10- DNA کامپیو‌تر

dna-computer
در بدن ما وظیفه مولکولهای DNA، ذخیره حجم بسیار زیادی از اطلاعات ژنتیکی است. یک میلیگرم از مولکولهای DNA می‌تواند ذخیره کننده همه اطلاعات ژنتیکی از ابتدای تولد باشد. حالا می‌توانید تصور کنید که DNA کامپیو‌تر قادر به ذخیره چه مقدار اطلاعات است.

9- سفر به کره ماه

سفر به کره ماه
وقتی دانشمندان به این نتیجه رسیدند که زندگی در فضا امکان پذیر است، حتماً به روزی هم فکر می‌کردند که بتوانند سفر به کره ماه را مقدور سازند. وقتی که انسان قدم به کره ماه گذاشت آرزویش به تحقق پیوست اما نه به طور کامل. در حال حاضر NASA نمی‌تواند این آرزوی انسان را برآورده کند. اما امیدواریم با پیشرفت علم در آینده‌ای نزدیک این امر محقق شود.

8- پیوند سر (کله)

پیوند سر
حتی فکر کردن به این مسئله بسیار عجیب به نظر می‌رسد و شاید به همین دلیل هم باشد که تاکنون دانشمندان هیچ تلاشی در این زمینه نکرده‌اند. برای اینکه عمل پیوند سر انجام شود، باید دو نفر داوطلب پیدا کنیم. سر هر دو آن‌ها را از تن جدا کنیم و به بدن دیگری پیوند بزنیم. مهم‌ترین دلیلی که باعث می‌شود دنیا به این پیشرفت علمی احتیاج داشته باشد این است که پیشرفت علم در این زمینه ممکن است باعث نجات جان انسان‌ها از مریضی‌هایی شود که بر بدن (البته به جز سر) اثر می‌گذارند.

7- انرژی‌های تمیز

انرژی تمیز
عمر سوخت‌های فسیلی مدتهاست که تمام شده و طبق مطالعات صورت گرفته تا ۵۵ سال دیگر کل نفت کره زمین هم تمام می‌شود و چیزی از آن باقی نخواهد ماند. به همین دلیل است که ما احتیاج به انرژی جایگزین دیگری داریم. این انرژی جایگزین، باید یک انرژی تمیز باشد تا باعث آلودگی زمین نشود.

6- درمان سرطان

درمان سرطان
تشخیص این بیماری کشنده بسیار راحت است ولی تاکنون هیچ درمانی برای آن پیدا نشده است. بیماری سرطان هر ساله باعث مرگ بیش از ۷ میلیون نفر در دنیا می‌شود. به همین دلیل است که درمان سرطان باید هرچه زود‌تر کشف شود.

5- سفر به سیاره مریخ

سفر به سیاره مریخ
وقتی که انسان برای اولین بار در سال ۱۹۶۹ پا به کره ماه گذاشت، فکر سفر به سیاره مریخ هم به ذهن دانشمندان رسید. از آن زمان تاکنون دانشمندان در حال بررسی عواملی هستند که انسان بتواند به این مأموریت برود و قدم به سیاره مریخ بگذارد.

4- آسانسور فضایی

آسانسور فضایی
فکر درست کردن یک آسانسور فضایی خیلی عجیب به نظر می‌رسد. این آسانسور صد‌ها بار از یک آسمانخراش بلند‌تر خواهد بود، اما با این حال سفر به فضا را بی‌‌‌نهایت آسان خواهد کرد. جالب این است که، ساختن این آسانسور چندان هم مشکل نیست چون احتمالاً مرکز آن در مدار زمین واقع می‌شود. پس چرا تا به حال کسی آن را نساخته است؟

3- تئوری برای همه چیز

تئوری برای همه چیز
دانشمندان همیشه اعتقاد داشتند که هر اتفاق و حادثه‌ای که در جهان رخ می‌دهد عامل آن یک یا چند نیرو است. تئوری برای همه چیز تلاش می‌کند تا این نظریه را ثابت کند و همچنین در تلاش برای شناخت تمام نیروهایی است که تاکنون وجود داشته است.

2- نانوتکنولوژی

نانوتکنولوژی
نانوتکنولوژی می‌تواند انقلابی در علم پزشکی مدرن ایجاد کند. اگر این اتفاق بیفتد، پزشکان قادر خواهند بود تا از مولکول‌ها برای نابود کردن سلول‌های سرطانی استفاده کنند.

1- رفتن به هسته مرکزی زمین

رفتن به هسته مرکزی زمین
در گذشته، مردم فکر می‌کردند که رفتن به هسته مرکزی زمین کار بسیار آسانی است. اما آن‌ها کاملاً در اشتباه بودند، چون وزن و فشار در هسته زمین بسیار زیاد است. اگر کسی آنقدر قوی باشد تا بتواند به این سفر برود، قادر خواهیم بود که به دیگر منابع انرژی دست یابیم.

  • 0 امتیاز
  • 0/5
0 امتیازX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
0 امتیازX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
منبع فارسی ایران‌ویج

منبع اصلی Listverse

درباره نویسنده

من امیر هستم، موسس این سایت. ۲۶ سال سن دارم و همیشه آرزو داشتم سایتی داشته باشم درباره عجیب‌ترین چیزهای دنیا. شاید این همون فرصت باشه.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

avatar
 

wpDiscuz
error: Alert: Content is protected !!

عجیب‌ترین‌های جهان را در ایمیلتان داشته باشید