کاور میدان ناتان فلیپس
b1
خانه » ۱۰ محیط یخی (پاتیناژ) در سراسر جهان!

۱۰ محیط یخی (پاتیناژ) در سراسر جهان!

b3

در طول ماه‌های زمستان، برخی از جذاب‌ترین محیط‌های جهان، به زمین‌های اسکی روی یخ (پاتیناژ) تبدیل می‌شوند. این لیست ویژگی‌های بزرگ‌ترین و تماشایی‌ترین محیط‌های یخی بیرونی در سراسر جهان را نشان می‌دهد. آن‌ها یک فعالیت بزرگ زمستانی و فرصتی برای خوش‌گذرانی در هوای سرد زمستان را ارائه می‌دهند.

 10- فوجی - کیو کوهستانی (Fuji-q Highland)

10فوجی کیو کوهستانی

فوجی-کیو کوهستانی پارکی تفریحی در نزدیکی کوه فوجی در نزدیکی فوجییوشیدا، یاماناشی می‌باشد. اینجا دارای تعداد زیادی سرسره یخی، و همچنین بیمارستانی خالی از سکنه، که بزرگ‌ترین جاذبه خالی از سکنه در جهان است، می‌باشد. در فصل زمستان پارک دارای بزرگ‌ترین زمین یخی فضای باز در ژاپن به مساحت ۱۶۵۷۵۰ فوت مربع می‌باشد.

 9- فلونایس (Flevonice)

9فلو نایس

با ۵ کیلومتر مساحت، فلونایس، طولانی‌ترین زمین یخ مصنوعی هلند است. با تشکر بی‌شمار از کانال‌ها و رودخانه‌ها، اسکیت‌بازان در هلند می‌توانند از مسیرها تا ۲۰۰ کیلومتر لذت ببرند، اما این مسیرها تنها در طول زمستان‌های سرد منجمد وجود دارند. مسیر ۵ کیلومتری فلونایس، عناصر خنک‌کننده‌ای دارد که تضمین کننده یخ واقعی می‌باشند.

 8- محیط یخی مک کورمیک تریبون (McCormick Tribune Ice Rinks)

8محیط یخی مک کور میک تریبون

پارک هزاره شیکاگو، یک پارک عمومی در نزدیکی ساحل دریاچه میشیگان است که در سال ۲۰۰۴ افتتاح شد. محیط یخی مک کورمیک تریبون در داخل پارک، یک زمین اسکی رایگان عمومی می‌باشد. به طور کلی چهار ماه از سال باز می‌باشد، از اواسط ماه نوامبر تا اواسط ماه مارس، سالانه میزبان بیش از ۱۰۰٫۰۰۰ اسکیت باز است. برای بقیه سال، به عنوان بزرگ‌ترین مرکز غذاخوری شیکاگو در نظر گرفته می‌شود.

 7- کانال ریدو (Rideau Canal)

7کانال ریدو

ریدو یک کانال خوش‌منظره است که شهرهای کینگستون و اتاوا در انتاریو، کانادا را به هم متصل می‌کند. این کانال در سال ۱۸۳۲ به عنوان یک اقدام احتیاطی در مورد جنگ با ایالت متحده باز شد و امروزه هنوز هم استفاده می‌شود. در فصل زمستان، بخشی از کانال ریدو که از اتاوای مرکزی عبور می‌کند، تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین زمین‌های اسکی در جهان می‌شود. طول این زمین یخی ۷٫۸ کیلومتر می‌باشد.

6- محیط یخی میدان قرمز (Red Square Ice Rink)

6محیط یخی میدان قرمز

برای پنجمین سال متوالی مسکو در میدان قرمز، محیط یخی دارد. این زمین به طور زیبایی چراغانی شده و اهالی مسکو و گردشگران را برای لذت بردن از اسکی کردن در یکی از معروف‌ترین میدان‌های شهر در جهان فریب می‌دهد. و اینجا صحنه‌ای برای نشان دادن نمایش‌های المپیک، اسکی و هاکی روی یخ که برای مسابقات در اینجا بازی می‌کنند، می‌باشند.

5- خانه سامرست (Somerset House)

5خانه سامرست

خانه سامرست دارای اصلی‌ترین و زیباترین زمین هاکی روی یخ بیرونی لندن در فصل زمستان می‌باشد. در طول روز بازدیدکنندگان می‌توانند در صحنه‌های دیدنی و جذابی از حیاط قرن ۱۸ خانه سامرست اسکی کنند. به خاطر تاریکی، شعله‌های مشعل و معماری نورپردازی، نمای کلاسیک ساختمان را روشن می‌کند.

 4- میدان ناتان فیلیپس (Nathan Phillips Square)

4میدان ناتان فلیپس

میدان ناتان فیلیپس در مقابل تالار شهر قرار دارد، و یک شهر مربع‌شکل در مرکز تورنتو، کانادا است. در طول تابستان این میدان با برنامه‌های روزانه مانند کنسرت و اجرای رقص، زنده می‌باشد. در ماه‌های زمستان، استخر منعکس کننده تبدیل به زمین یخ برای اسکی می‌شود. اسکی روی یخ در طول ماه‌های زمستان هر سال از اواسط نوامبر تا اواسط ماه مارس اجرا می‌شود.

 3- مرکز راکفلر (Rockefeller Center)

3مرکز راکفلر

مرکز راکفلر احتمالاً معروف‌ترین محیط یخی در جهان است که برای نسل‌ها تبدیل به یک تجربه ناب در شهر نیویورک شده‌است. در اینجا شهروندان نیویورک و توریست‌ها را به طور یکسان پیدا خواهید کرد، اسکی‌بازی در میان چشم ناظر مجسمه پرومته طلاکاری شده و پس‌زمینهٔ شهری منحصربه‌فرد از چراغ‌های درخشان مرکز راکفلر انجام می‌شود.

 2- رویای یخی وین (Vienna Ice Dream)

2رویای یخی وین

رویای یخی وین، یک رویداد اسکی روی یخ سالانه در شهری از وین در اتریش است که درست مقابل تالار شهر برگزار می‌شود. از ژانویه تا مارس میدان تالار شهر به یک محیط یخی بزرگ تبدیل می‌شود. علاوه بر حلقه اصلی اسکی روی یخ، شما می‌توانید در طول یک زمین یخی ۴۱۵ متری اسکی بازی کنید و یا یکی از شش حلقه مواج را امتحان کنید.

 1- زمین ولمن (Wollman Rink)

1زمین ولمن

ولمن یک محیط اسکی بیرونی در قسمت جنوبی پارک مرکزی شهر نیویورک است. با پیش زمینه‌ای از آسمان‌خراش‌های منهتن، اینجا یکی از زیباترین زمین‌های اسکی در جهان می‌باشد. این میدان یخی در سال ۱۹۴۹ با بودجه اهدا شده توسط کیت ولمن افتتاح شد. اینجا از ماه اکتبر تا آوریل برای اسکی باز است و در فصل تابستان تبدیل به محلی برای مقاصد دیگر می‌شود.

منبع فارسیپارسا سیتی

منبع خارجیTouropia

رها ممبینی

رها ممبینی

رها ممبینی هستم. مدرس کامپیوتر و علاقمند به ترجمه و فعالیت های تولید محتوا هستم.

b2
b1