عکس کاور زندگی انسان آینده
b1
خانه » ۱۰ پیش‌بینی زندگی انسان در ۱۰۰ سال آینده!

۱۰ پیش‌بینی زندگی انسان در ۱۰۰ سال آینده!

b3

آیا می‌توانید آینده ای را تصور کنید که در آن قادر خواهید بود با انسان‌های دیگر از طریق فکر کردن ارتباط برقرار کنید در حالی که هوش ما به‌شدت افزایش یافته و زمانی که دچار بیماری‌های حاد و قلبی-عروقی می‌شوید، روبات‌های بسیار کوچک به درون رگ‌های شما فرستاده می‌شوند تا با بیماری‌ها مبارزه کنند؟ برخی از دانشمندان یک زمان صد ساله را برای تحقق پیوستن تمامی این پیش‌گویی‌ها در نظر گرفته‌اند.

پیشرفت تکنولوژیک بشر با شدت بسیار زیادی در حال پیشروی است و واقعاً نمی‌توان زندگی انسان مجهز شده به آخرین فنون را در صد سال آینده پیش‌بینی کرد، با این وجود با توجه به تحقیقات در دست تکمیل دانشمندان حوزه‌های علوم مختلف، برخی از محققین حدس می‌زنند که انسان در اوائل قرن بیست و دوم به چه تکنولوژی‌هایی مجهز خواهد شد و از چه فناوری‌های جدیدی برای سهولت و بهبود زندگی خود استفاده خواهد کرد.

زندگی انسان آینده

10- صحراها تبدیل به جنگل‌های انبوه خواهند شد

دست آوردهای بسیاری در زمینه زمین شناسی و گیاه شناسی به دست آمده است و این تکنولوژی‌ها با سرعت در حال پیشرفت و تکاملند و به نظر می‌رسد به احتمال قریب به یقین تا صد سال آینده بشر خواهد توانست در بیایان های داغ و سوزان، جنگل‌های انبوه بارانی به وجود بیاورد.

9- قابل سکونت شدن قطب جنوب

تا صد سال آینده و با رشد جمعیت انسان به حدود ده میلیارد نفر، قادر خواهیم بود با کمک صنعت در حال پیشروی ساخت خانه‌های مستحکم و گرم، قطب جنوب را نیز قابل سکونت کنیم و در آن صنعت و بازرگانی راه بیندازیم و بدون ضرر زدن به طبیعت، شهرهای کوچک بسازیم.

8- کنترل تغییرات آب و هوایی

هم اکنون نیز انسان به تکنولوژی‌هایی دست یافته که با تکیه بر آن توانایی کنترل و اعمال نفوذ بر تغییرات آب و هوایی به منظور کاستن از آثار مخرب آن را دارد اما با پیشرفت علوم هوا-فضا در صد سال آینده، به احتمال زیاد قادر خواهیم بود هنگام تغییرات مخرب آب و هوایی مانند تندبادها و گرداب‌ها بر آنها غلبه کنیم و آنها را خاموش نگه داریم.

7- اقیانوس‌ها به عنوان یک منبع غذایی

این مورد یکی از مواردیست که حتما تا ۱۰۰ سال آینده رخ خواهد داد. چون اگر جمعیت کره زمین با همین نرخ افزایش یابد، به ۱۰ میلیارد نفر می‌رسد. پس غذا به اندازه کافی برای همه در دسترس نخواهد بود. در کنار صید ماهی از اقیانوس‌ها، انسان‌ها می‌توانند از جلبک‌ها آب استخراج کنند و بعد با تغییر ژنتیکی آن را تبدیل به آب آشامیدنی کنند. کشت جلبک‌های دریایی به یک منبع اصلی جدید تبدیل خواهد شد.

6- استفاده مردم جهان از یک واحد پولی مشترک

تحولات اقتصادی و اثر جهانی شدن اقتصاد سبب یکدستی و ایجاد یک واحد پولی مشترک در سراسر دنیا خواهد شد. این امر سبب منظم‌تر شدن روند رشد اقتصادی و کمک به کشورهای ضعیف‌تر برای رشد اقتصادی و رسیدن به رشد اقتصادی بالاتر خواهد شد.

5- فقط سه زبان عمده در جهان وجود خواهد داشت

تا صد سال آینده به احتمال زیاد فقط سه زبان انگلیسی، اسپانیولی و ماندارین (چینی) در جهان وجود خواهد داشت و مابقی زبان‌های دیگر دنیا به صورت زبان‌های ضعیف و در حال حل شدن در زبان‌های اصلی در خواهند آمد. احتمالاً تا صد سال آینده بیش از هشتاد درصد نوجوانان دنیا قادر خواهند بود به سه زبان اصلی صحبت کنند.

4- مسافرت فضایی برای همه

اکثر آینده‌نگران بر این عقیده هستند که در آینده اقامت‌گاه‌های فضایی در فضا ساخته می‌شوند و حتی مراکز توریستی فضایی! البته فقط پولدارها می‌توانند از عهده مخارج اقامت در این اماکن بربیایند.

3- هوش انسان افزایش جهش گونه خواهد داشت

به لطف پیشرفت‌های شگفت انگیز علم نانوتکنولوژی و دستاوردهای عصب شناسی و زیست شناسی، انسان تا صد سال آینده قادر خواهد بود ساز و کار هوش انسان را به دست بیاورد و با کمک دارو و روش‌های محرک آموزشی هوش انسان را افزایش قابل ملاحظه‌ای دهد.

2- نانو ربات‌ها قادرند که درون رگ‌های بدن سفر کنند

دانشمندانِ صنعتِ نانوتکنولوژی، در حال ساخت و تکمیل ربات‌های هدفمندی هستند که قادرند در رگ‌های بدن سفر کنند و به اندام مورد نظر برسند و کارهای درمانی را در همان نقطه آغاز کنند. این نانوربات ها حتی قادر خواهند بود وارد بافت مغز شوند و بخش‌های آسیب دیده را ترمیم و بازسازی کنند و حافظه انسان را نیز کپی کنند.

1- ارتباط با سایر انسان‌ها از طریق فکر کردن

به احتمال قریب به یقین تا صد سال آینده و با پیشرفت‌هایی که در زمینه علوم عصب شناختی صورت خواهد گرفت، انسان موفق به کشف ساز و کارهایی خواهد شد که با آن می‌تواند از طریف فکر کردن و تله پاتی با مغر انسان‌های دیگر ارتباط برقرار کند. حتی هم اکنون چیپ های اکترونیکی کوچکی ساخته شده و در مرحله تست است که بر اساس آن و با به کار گذاشتنش در کنار مغز انسان می‌توان توانایی‌های مغزی را افزایش داد و با دیگران با روش‌های جدید ارتباط برقرار کرد.

منبع فارسیمشرق

منبع خارجیLearning Mind

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
39 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
محمد احمدی
۱۰ مرداد ۱۳۹۹ ۲۱:۵۳

بیشتر شبیه فیلم علمی تخیلی بود مطالب تا واقعیت

Shahram
Shahram
۴ مرداد ۱۳۹۹ ۱۹:۲۵

تلپاتیک ۱۰۰ سال زمان نمیخواد. تو همین ۲۰۲۰ شرکت نورالینک ایلان ماسک اولین اینپلنت درون سر رونمایی میکنه که اغاز این عصره. به کفته خودش تا سال۲۰۲۵ هیچ انسانی نیاز به تکلم با زبان نداره. نوعه پیشرفته تر این اینپلنت افراد کور و کر مادر زادو درمان میکنه. موسیقی بدون نیاز به هدست میشه

شاهان
شاهان
۲۲ مهر ۱۳۹۸ ۱۷:۰۶

بیشتر نگر های نادرست و خیالپردازی نگارنده هستند تا پیش بینی!

سجاد
سجاد
۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۱۲

هروقت گزینه شش تو جهان عملی بشه اونوقت میتونیم خودمونو تکامل یافته بدونیم

سعید
سعید
۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۵:۰۹

ضمن تشکر از سایت خوب و مطالب مفیدتان اما مهم ترین کشف علم در آینده نزدیک مربوط به دو مقوله است که چندین سال است گروهی دانشمندان خبره درکشور امریکا به آن دست یافته اند وفقط هنوز بدلایلی اعلام نشده وآن دو کشف عبارتند زنده کردن انسانهای فوت شده حتی اگر چندین سال از فوت آنها گذشته باشه که مقوله پیچیده ای است و بزودی جزئیات به بیرون درز خواهدکرد کشف داروهایی که روندپیر شدن انسان را متوقف یا بسیار کند می کند و جوان سازی کل بدن که البته همین الان بصورت موضعی داره انجام میشه مثل عمل لیفت… بیشتر بخوانید »

b1