عکس کاور شغل آینده
b1
خانه » ۱۰ شغل تکنولوژی آینده که باور نمی‌کنید واقعاً وجود دارند!

۱۰ شغل تکنولوژی آینده که باور نمی‌کنید واقعاً وجود دارند!

b3

در دنیای آمیخته با تکنولوژی امروز، دستیار امور اجرایی امروز، مدیر آینده خواهد بود. امروزه در سایت کاریابی need.co.uk شاهد مسئولیت‌ها و اصطلاحاتی هستیم که شاید تا ۵ سال اخیر حتی وجود هم نداشتند و در حالیکه سر آشپزهای متخصص در چاپ سه بعدی و تحلیل کننده‌های ترافیک هواپیماهای بدون سرنشین شغل‌هایی نیستند که همه جا باشند، با این حال هنوز هم عناوین شغلی زیادی وجود دارد که در ما شک بر می‌انگیزند و ایده‌ای در موردشان نداریم. از شغل‌هایی در مورد استقامت گرفته تا حرفه‌هایی که روی تکنولوژی‌های مربوط به آینده مثل روبوتیک کار می‌کنند، واضح است که تکنولوژی مدرن تأثیر بزرگی بر چشم انداز شغلی زمان حال دارد.

شغل آینده

در بخش زیر ۱۰ شغل مربوط به تکنولوژی آمده است که احتمالاً اصلاً نمی‌دانستید وجود دارند.

مشاغلی برای دنیایی بر پایه تکنولوژی
تکنولوژی‌های جدید - فکرش را بکنید: هواپیماهای بدون سرنشین، روبوتیک و واقعیت مجازی - فرصت‌های بی‌شماری برای گروه‌های بیزینس فراهم می‌کنند تا بر روی تخصص و شتاب تمرکز کنند. مشاغل زیر همه نمایانگر زیاد شدن حرفه‌هاست.

10- خلبان هواپیماهای کنترل از راه دور

وسیله‌های نقلیهٔ بدون سرنشین خودکار - یا به قول معروف هواپیماهای کنترل از راه دور - پتانسیل زیادی برای آیندهٔ بسیاری از صنایع و حرفه‌ها دارند، از ارتش گرفته تا صنعت بسته بندی برای مشتری. فرقی نمی‌کند که برای چه هدفی باشند، مأموریت‌های پنهانی، عکاسی هنری یا رساندن آخرین بستهٔ سفارش داده شده از فروشگاه. کسانی که به صورت تخصصی می‌توانند کنترلشان کنند در سال‌های آتی با مشاغل زیادی رو به رو خواهند شد.

9- طراح لباس سه بعدی

دنیای مد نیز از روند تکنولوژی در امان نمانده است. در سال‌های اخیر، طرح‌های سه بعدی از میلان تا نیویورک ظاهر شده‌اند، و جواهرهای چاپ سه بعدی، وسایل تزئینی و حتی مایوها این صنعت را تکان داده‌اند. چاپ سه بعدی امکانات تولید مقرون به صرفه‌ای را ارائه می‌دهد؛ همان‌طور که تکنولوژی پیشرفت می‌کند و بیشتر در دسترس قرار می‌گیرد، انتظار می‌رود که پروسهٔ تولیدی را که می‌شناسیم را متحول کند.

8- معمار واقعیت قوی شده

واقعیت مجازی دیگر در صنعت به یک اصطلاح تبدیل شده. از تفریح، فیلم و بازی ویدئویی گرفته تا سلامت. امروزه، واقعیت مجازی حتی به عنوان شکلی از درمان به کار می‌رود. این تکنولوژی فرصت بزرگی برای طراحان علاقه‌مند فراهم می‌کند تا با تفریح کار کرده و از امکانات جدید و هیجان انگیز بهره ببرند در حالیکه تجربه‌های مهم و بزرگی می‌آفرینند.

7- حسابرس خود ارزیابی کیفی

این حرکت خود ارزیابی کیفی همه چیز را پیگیری می‌کند. از میزان کالری دریافتی روزانه تا ضربان قلب و سطوحی از فشار فیزیکی. اما تنها دانستن چند عدد خیلی به بالا بردن سطح زندگیمان کمک نمی‌کند: توانایی گرفتن این داده‌ها و به دست آوردن برنامه‌های غذایی و ورزشی یک داستان کاملاً جداست. این حرفه توانایی‌های یک درمانگر فیزیکی و متخصص غذایی را با تحلیل‌ها ارائه می‌دهد و می‌تواند برای علاقه‌مندان ورزش و تکنولوژی بسیار مناسب باشد. تکنولوژی تأثیر بسیار بزرگی بر زندگی هر روزهٔ ما گذاشته است، مثل فرصت‌های شغلی آماده برای حرفه‌های جوان و کسانی که دنبال شغل‌های فصلی‌اند، جلو رفتن و دوشادوش این حرفه‌های مربوط به آینده حرکت کردن می‌تواند به شما کمک کند تا شغلی سودمند و مربوط به تکنولوژی پیدا کنید.

مشاغلی متمرکز بر پایایی
با وجود کمپانی‌هایی که روی کم کردن سطح کربنشان و ساختن یک آینده با انرژی بهینه تمرکز کرده‌اند، حرفه‌های مربوط به محیط زیست رو به فزونی گذاشته‌اند. در زیر مشاغلی وجود دارد که برای کسانی که دنبال حرفه‌هایی متمرکز بر پایایی‌اند مناسب است.

6- برنامه‌ریز شهری هوشمند

برنامه‌ریزهای شهری و معماران امروزه باید چیزهایی بیشتر از کشش ترافیک را در نظر بگیرند - آن‌ها باید نوع ترافیک را که خیابان‌ها و یا آسمان را در ۲۰ یا ۳۰ سال آینده در بر می‌گیرند، در نظر بگیرند. به علاوه این برنامه‌ریزهای آینده باید راجع به روشی که ساختمان‌ها، خیابان‌ها و حتی پارکینگ‌ها تکنولوژی‌های کوچک را به کار می‌گیرند فکر کنند و بر طبق همان هماهنگی‌های لازم را انجام دهند. خیلی از این شغل‌ها به مسائل محیط زیست، منابع انرژی قابل تجدید مربوطند و «شهرهای هوشمند» را به شهرهای با دوام نیز تبدیل می‌کنند.

5- مدیر آزمایشگاه وسیلهٔ اندازه گیری هوشمند

تکنولوژی‌های هوشمند تنها به گوشی‌ها و آشپزخانهٔ شما محدود نیستند. امروزه وسایل هوشمند و متصل راهشان را به تکنولوژی‌های انرژی سنتی مانند وسیلهٔ سنجش گاز باز کرده‌اند. در بریتانیای کبیر برنامهٔ بهکارگیری وسیلهٔ سنجش هوشمند، تکنولوژی اندازه‌گیری جدید هوشمندی را در سپتامبر ۲۰۱۵ و در سطح ملی به خانه‌ها فرستاد.

4- معمار راه حل‌های چهارخانهٔ هوشمند

چهارخانهٔ هوشمند مفهومی است که توجه برنامه‌ریزهای شهری، معماران، و متخصصان مسائل پایایی و محیط زیست را جلب کرده است. ترکیب تأثیر منابع انرژی با امکانات سنتی می‌تواند در به دست آمدن شهرهای تمیزتر و سبزتر در آینده کمک کند. این حرفه در هم گسیخته قرار است گزینه‌ای سودمند برای مهندسان و معماران تکنیکی باشد.

مشاغل مالی، بیزینس و داده‌ها
داده‌های بزرگ این روزها به معنی فرصت‌های کاری بزرگ است. تحلیل گران داده‌ها و حرفه‌ای‌ها در کارهای مدرن و چیزهایی مانند بازاریابی شبکه‌های اجتماعی جز پیشگامان رقابت‌اند. در زیر چند شغل وجود دارد که به نقش‌های قدیمی رنگ و بوی تکنولوژی می‌بخشد.

3- معمار داده‌های بزرگ

تحلیل گران داده‌ها به سطح بالاتری رفته‌اند. تفسیر کردن و ویرایش کردن مقدار خیلی زیادی داده برای یک کار به معنی سود فراوان برای کسانی است که در دنیای صنعت جدید به دنبال شغل می‌گردند.

2- متخصص ارز های جایگزین

بانکدارها و تحلیل گران امور مالی حالا باید نگران چیزی بیشتر از ارزش دلار، یورو و یا پوند باشند. پول‌های جایگزین مانند Bitcoin پتانسیل نابود کردن موسسه‌های مالی قدیمی را دارند و در نتیجه شغل‌های جدیدی به وجود می‌آیند. مثلاً در روزهای اوج Bitcoin، معدن‌کاوان بیت‌کوین سودهای هنگفتی از این قضیه می‌بردند. گرچه ارزش بیت‌کوین از ابتدای ساخته شدنش، نوسان زیادی داشته، اما اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کنند که حداقل به صورت مفهومی، پول‌های جایگزین فرصت سرمایه گذاری خوبی را ارائه می‌کنند.

1- بیزینس منیجر آنلاین

بیزینس های خشت و ملات (شرکت‌هایی که واقعا وجود خارجی دارند) حضورهای آنلاین گسترده‌ای دارند و خیلی از گروه‌های نو تأسیس خرده فروشی هم از این غافله عقب نمی‌مانند. بیزینس منیجرها در SEO و تاکیک های بازاریابی اینترنتی و آنلاین خبره هستند. مدیریت و انتشار محتوا نیز در رأس این حرفه‌های تبلیغاتی آمده‌اند.

منبع فارسیسها آی‌تی

منبع خارجیMashable

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
6 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
ناصر
ناصر
۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ۰۹:۰۱

سلام ممنون بابت مطالب مفیدتون.
من یه کارمند 27 ساله مهندس صنایع هستم. دنبال یه تخصص تو دنیای دیجیتال و IT هستم تا یاد بگیرم و 5 سال آینده اهمیت خاصی پیدا کنه. ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

Masoud
Masoud
۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۱۵

باسلام و درود به تو امیر آقای گل
بنده ی کمترین : مسعود ابراهیمی هستم ، دیپلمه و۵۴ساله/
راستش برای اولین بار بطور اجمالی یه دوری تو سایت زیبات زدم و حظ کردم یا حظ بردم …
خیلی خوب بود و تجربه ارزشمند و شیرینی
قسمتهایی رو هم بخاطرذیق وقت دان کوده تا سر فرصت مطالعه کنم.
امیدوارم هر روز بهتر از قبل دیده و پسندیده شوید.
موفق ، مؤثر و شاد باشید. یاحق
راستی نسبت به سنتون خیلی گوناگون و عمیق هستید خوش بحال شما و کسانیکه با شما همصحبت و همراه هستن. واقعأ✌

amir
amir
۳۰ آذر ۱۳۹۶ ۱۵:۲۱

جالب بود

امیر
امیر
۱۲ آذر ۱۳۹۶ ۱۳:۲۴

فناوری روزآمد و نیازهای آن
تغییرات در راه است و ناگزیر از این همه تغییر
به روز باشیم و با تغییرات همراه
سپاس از مطلب مفید و وب سایت وزین wink

حسین
حسین
۱۳ تیر ۱۳۹۶ ۱۸:۴۹

سلام امیر جان…وقت بخیر ..من یه کارمند۳۸ ساله ام….ماندم که ادامه تحصیل پزشکی بدم یا با تحقیق در شلغلهای آینده شغل دومم را انتخاب کنم و پی اونو بگیرم…خواستم راهنمایی کنید‌‌‌‌….ممنون

b1