عکس-کاور-آینده
b1
خانه » زندگی در سال ۲۰۲۰ چگونه خواهد بود؟!

زندگی در سال ۲۰۲۰ چگونه خواهد بود؟!

b3

اگر می‌خواهید بدانید در ۲۴ ساعت از زندگی معمولیتان در چهار سال بعد چه خواهید دید با ما همراه شوید.

آیا تصور یک شبانه روز از زندگی در سال ۲۰۲۰ از همین حالا امکان پذیر است؟ ممکن است تا آن زمان آی فون تکنولوژی‌های شگفت انگیز و جدید دیگری ارائه کند یا فوتبالیست‌های انگلیس تا آن زمان بار دیگر در جام جهانی شکست بخورند و حذف شوند؛ اما فکر می‌کنید زندگی در سال ۲۰۲۰ چگونه خواهد بود؟ مجله «فوکوس» ابتدای امسال گزارش جالبی منتشر کرد با این تصور که زندگی ما در چهار سال آینده چگونه خواهد بود. خواندن آن می‌تواند برایتان جالب باشد.

عکس-کاور-آینده

۰۶:۴۵
زنگ ساعت خاموش و برای ساعت هفت کوک می‌شود اما ساعت به اینترنت وصل می‌شود و شما را ۱۵ دقیقه زود‌تر از معمول بیدار می‌کند، زیرا گزارش‌های ترافیک از سایت مای کامیوت تاخیر زیادی را برای امروز پیش بینی می‌کنند.

ایستگاه اینترنتی رادیو، از فهرست استاندارد ایستگاه موسیقی پخش می‌کند اما خدمات HomeDJ (دی جی خانگی) به این معناست که اخبار، اوضاع ترافیک و آب و هوا به صورت محلی است و براساس آنچه شما در سایت قرار داده‌اید، اجرا می‌شود. اطلاعات به طور مداوم در میان برنامه‌هایی که بین آهنگ‌ها پخش می‌شود ارائه می‌شود.

وقتی شما خانه را ترک می‌کنید می‌توانید آنچه را می‌خواهید از رادیو اینترنت ماشین خود گوش کنید. اطلاعات GPS به طور اتوماتیک بیشترین اخبار را برای شما انتخاب می‌کند و در GPSتان آن را به روز می‌کند.

10- آینده رادیو

رادیو اینترنت روزبه روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و قادر است به صورت سفارشی آنچه را که دوست دارید بشنوید، فراهم کند. تمایل به استفاده از رادیو از راه اینترنت به تازگی شروع شده است. این را شرکت تحقیقات بازاریابی آمریکا به نام Edison Research می‌گوید. بین سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ تعداد افرادی که از رادیو به وسیله اینترنت استفاده می‌کردند، از ۱۲ درصد به ۲۰ درصد افزایش یافت، خدماتی مانند Last. fm بینشی درباره قابلیت رادیو اینترنت می‌دهد و نوعی ایستگاههای رادیویی فردی ارائه می‌کند که قادر است موسیقی دلخواه‌تان را بی‌وقفه پخش کند، این محدود به خانه نیست و ما تنها در خانه به رادیو اینترنت گوش نمی‌دهیم، زیرا در سال ۲۰۰۹ برخی شرکت‌ها اولین رادیو اینترنت مخصوص ماشین را به نمایش گذاشتند.

۰۷:۱۵
برای صبحانه، شما سازنده غذای سفارشی چرب و خوشمزه خود را در کابینت قرار می‌دهید. استفاده از تکنولوژی پرینتر برای اضافه کردن مخلوطی از ریزمغذی‌های اصلاح شده به نوشیدنیتان، جزو رژیم‌های در نظر گرفته شده برای ۲۰۱۷ است، اما شرکت بعد از اینکه موارد مسموم کننده ویتامین A در مواد غذاییش یافت شد ورشکست شد.

بنابراین دیگر نمی‌توانید کارتریج بخرید، به جای آن یک تست به علاوه سیب در کیف FrootStore ذخیره شده است، این یک کیف پلاستیکی است که از سوپرمارکت‌ها تهیه می‌شود و با ترکیبی که اتیلن را مهار می‌کند، مخلوط شده است. FrootStore تمام مواد خوردنی شما از سیب تا آووکادو را در شرایط پیش از رسیدگی قرار می‌دهد تازمانی که بخواهید آن را بخورید. وقتی خواستید غذایتان را بخورید، آن‌ها را از کیف نگهدارنده FrootStore خارج می‌کنید و در کیف FrootStore قرار می‌دهید که تا چند ساعت اتیلن از خود خارج می‌کند. میوه خانگی رسیده کمی ارزان‌تر است زیرا ضایعات سوپرمارکت را کاهش می‌دهد، به این معنا که هرسیبی که گاز می‌زنید، در عالی‌ترین مرحله رسیدگی قرار دارد.

9- آینده غذا

ذخیره غذا در سال‌های آینده به کلی تغییر می‌کند؛ هرچند که تغییراتی در صنعت ذخیره غذا به تازگی صورت گرفته است، تا پیش از این دما می‌توانست غذا را تازه نگه دارد و مانع از فساد زودهنگامش شود، حالا علم، این مسوولیت را به عهده گرفته است، میوه به وسیله اتیلن رسیده می‌شود اما ترکیبی با نام یک متیل سیکلوپروپن مانع از پاسخ میوه به اتیلن شده و فرایند رسیدگی را به تاخیر می‌اندازد، بنابراین سیب‌ها و گلابی‌ها حالا در محیط غنی از این ماده نگهداری می‌شوند، نکته دیگر اینکه این ماده می‌تواند به طور کلی برای استفاده در خانه به کار رود. پروفسور گرگ تاکر ـ استاد دانشگاه ناتینگهام ـ می‌گوید: «شما فقط باید کیف‌های حاوی این ماده را خریداری کنید که موجب ماندگاری طولانی‌تر میوه شود. سپس می‌توانید آن را در کیف حاوی اتیلن قرار دهید».

۰۷:۵۰
شما همچنان با ماشین به محل کار می‌روید. در واقع وسایل حمل و نقل عمومی نسبت به ده سال پیش پیشرفت چندانی نکرده‌اند. در حال حاضر بسیار سخت است اتومبیلی بخرید که هیبرید نباشد، ترمز احیا کننده نداشته باشد (وقتی شما ترمز می‌کنید باتری را شارژ می‌کند) و بدون بار باشد (اگر بیش از چند ثانیه بایستید موتور را خاموش می‌کند). محل ایستگاه‌های خدماتی شارژ سریع در مکان‌هایی قرار دارند که شما می‌توانید در حالی که در حال خوردن قهوه هستید، ماشینتان را شارژ کنید. این به آن معناست که بیشتر ماشین‌های جاده هنوز بنزین سوز یا دیزلی هستند زیرا هنوز تعداد زیادی ماشین قدیمی وجود دارد.

8- آینده رانندگی

تکامل ماشین هیبرید با تویوتاپریوس در سال ۱۹۹۷ آغاز شد، مارک جاکویسون ـ استاد مهندسی عمران و محیط زیست دانشگاه استنفورد ـ فکر می‌کند تغییر سریعی در صنایع اتومبیلرانی رخ خواهد داد، او می‌گوید؛ «باور دارم در پنج سال آینده، بیشر ماشین‌ها الکتریکی یا هیبریدی خواهند شد.»

تخمین‌های دیگر کمی محفاظه کارانه هستند، یک گزارش در سال ۲۰۰۹ می‌گوید ۳۵ درصد از ماشین‌های جدید ساخته شده در سال ۲۰۲۵ الکترونیک خواهند بود، ۲۵ درصد هیبرید و بقیه کاملاً برقی، یکی از مشکلات اصلی ماشین‌های الکتریکی یا برقی زمانی است که باید برای شارژشان صرف شود اما محققان در حال کم کردن این زمان هستند. برای مثال انستیتو تکنولوژی ماساچوست تواست ۱۱ دقیقه از این زمان را کم کند. به نظر می‌رسد قیمت بنزین و سوخت دیزلی افزایش یابد. یک گزارش درسال ۲۰۰۸ می‌گوید قیمت نفت به بشکه‌ای ۲۰۰ دلار در ده سال آینده خواهد رسید که حدود ۱.۴۶ پوند برای هر لیتر خواهد بود که حدود ۳۵ درصد بیشتر از حالاست، آنچه مسلم است عشق ما به ماشین در این زودی‌ها از بین نمی‌رود، پیش بینی می‌شود تعداد ماشین‌ها تا ۲۰۲۰، ۳۰ درصد افزایش یابد.

۰۹:۰۰
در حال حاضر تعداد کمی هستند که باید تمام روز کاریشان را در اداره باشند. بیشتر شرکت‌هایی که مراکزی در سراسر دنیا دارند، با سیستم‌های VoIP به کشورشان بازگردانده شده‌اند. در اینجا تلفن‌ها به کمک خط اینترنت به اپراتورهای فردی در سراسر دنیا متصل می‌شوند. این به ما امکان می‌دهد در خانه هم بتوانیم کار کنیم، البته با ساعات کار منعطف، شرکت‌های بزرگ هنوز از اتاق‌های کنفرانس برای جلسه‌های ارائه خدمات به مشتریان استفاده می‌کنند اما این اتفاق برای شرکت‌های کوچک‌تر هنوز نیفتاده است.

شما می‌توانید برای جلسه‌ای درباره پروژه‌تان با تیم همکاران در کافی شاپ قرار بگذارید. این موضوع خیلی رایج است زیرا مواد ضد صدا در محیط عمومی وجود دارد. این باعث می‌شود به راحتی صحبت کنید، بدون آنکه نگران استراق سمع باشید.

7- آینده کار

ما در حال مهاجرت از دفتر کار خود به خانه هستیم. براساس داده‌های آمار بین المللی، ۳.۱ میلیون نفر در انگلیس در سال ۲۰۰۵ در خانه کارکردند. این مقدار در سال ۱۹۹۷، ۲.۳ میلیون نفر بود. با کمک VoIP تلفن شما به جای شبکه‌های تلفنی که بیشتر ارزان است به اینترنت وصل می‌شود. احتمالاً کافه‌ها به طور روز افزونی در زندگی کاری ما مهم خواهند بود. این کافه‌ها محیط کاری ایجاد می‌کنند که خصوصی نیستند. در این لحظه شما می‌توانید کارتان را با صندلی‌هایی با پشتی بلند انجام دهید اما در ۲۰۲۰ یک محیط بی‌صدا در فضای یک کافه خواهید داشت.

۱۵:۰۰
شما بعدازظهر خود را به تلاش برای به دست آوردن یک کپی از بیوگرافی بحث برانگیز امپراتور چین می‌گذرانید. در چین قانون کپی رایت به شدت رعایت می‌شود. نسخه الکترونیکی که از یک e-book دانلود کرده‌اید، کار نمی‌کند و فقط گزینه خطا را نشان می‌دهد. فیلتر شکن کافه هم اشکال دارد. سرانجام یک ایمیل برای همکارتان در فنلاند که لینک مطلب را برایتان فرستاده می‌دهید، به مطلب دست پیدا می‌کنید و یک بار دیگر به خانه برمی گردید.

6- آینده اینترنت

سرعت پیش رفت اینترنت در ده سال گذشته آن قدر زیاد بوده که به راحتی نمی‌توان همه آنچه که در این دنیا اتفاق می‌افتد را پیش بینی کرد. با این حال می‌توان گفت که تقریباً همه نیازهای ما به اینترنت منتقل می‌شود و با آن می‌توان همه فعالیت‌های روزمره را انجام داد.

۱۷:۰۰
در راه خانه جلوی داروخانه می‌ایستید تا یک FluCheck بخرید. این وسیله مانند تست بارداری است اما به جای تست نطفه چسب را برای داخل بینیتان استفاده می‌کنید، یک بار استفاده از این وسیله باعث می‌شود آنتی ژن‌های موجود در سطح ویروس‌های آنفلونزا ناقص شوند. حدود ۲۰ دقیقه این آزمایش شخصی طول می‌کشد تا نتیجه را به دست آورد. بنابراین وقتی شما در راه خرید آن را در بینیتان بمالید، وقتی به خانه می‌رسید جواب را خواهید داشت. FluCheck حدود ۱۰ پوند هزینه دارد که برای کشف اینکه شما آنفولانزا دارید یا مشکوک به آن هستید، مناسب است.

5- آینده سلامت

تشخیص سریع برای انواع شرایط بیماری وجود دارد. تشخیص برخی بیماری‌ها مثل آنفولاآنزای خوکی نیاز به آزمایش دارد که چند ساعتی طول می‌کشد. تکنولوژی آزمایش روی تراشه تکنولوژی است که در آن تست‌ها در یک آزمایشگاه کوچک به اندازه تراشه یک کامپیو‌تر حمل می‌شود و در تحقیقات پزشکی موفقیت آمیز عمل می‌کند.

۱۸:۳۰
تمام احتیاجات سوپرمارکت‌های محل شما سلف سرویس (بدون فروشنده) هستند. به جز مواردی که مشتریان ناتوانی دارند و باید برایشان برخی ملزومات فرستاده شود. هیچ کس درباره قیمت اعتراض نمی‌کند و بیشتر کارخانه‌های تولید غذا روی محصولاتشان برچسبی دارند با مقدار غذا و ترکیب کربن داخل آن. برخی دیگر نیز تمام کربنی را که از ابتدای فرآیند تولید منتشر می‌شود روی برچسب ثبت می‌کنند.

4- آینده خرید

سال ۲۰۰۹ با افتتاح اولین مغازه سلف سرویس در نورتمتون، نقطه عطفی در صنعت سوپرمارکت انگلیس ایجاد شد. مرکز تحقیقاتی در انگلیس پیش بینی می‌کند حتی تا ۲۰۱۱، ۱۵ هزار سلف سرویس در مقایسه با هفت هزار عددی که در حال حاضر وجود دارد در انگلیس وجود داشته باشد.

۱۸:۴۵
شام، گوشت قل قلی است زیرا جامی اولیور (مجری مشهور برنامه‌های آشپزی) برای آخرین سری ویدئوهای پادکستش در حال گشت در مرکز اروپا است. چند گوینده در حال حاضر برنامه‌‌هایشان را به صورت شبیه سازی شده روی آنتن هوایی یا اینترنت انتقال می‌دهند. سود تبلیغات تلویزیونی هم به همین ترتیب ادامه خواهد داشت و کمتر کسی است که تبلیغات در زندگی‌اش بی‌اثر باشد.

3- آینده تلویزیون

بنا به درخواست‌های فراوان، تلویزیون روی نت یکی از تکامل‌های آینده است. تعداد ویدئوهای تماشا شده در انگلیس حدود ۴۷ درصد بین آوریل ۲۰۰۸ تا آوریل ۲۰۰۹ افزایش داشته است. سامسونگ قراردادی برای بیت‌های اینترنت به منظور اتصال اینترنتی تلویزیون امضا کرده است. بنابراین درچند سال آینده تماشای برخی برنامه‌ها در نت آسان‌تر خواهد بود.

۱۹:۳۰
درحالی که غذا می‌خورید می‌توانید حسابتان را چک کنید. این شامل تمام ویدئو‌ها و صداهایی است که در طول روز به وسیله دوربینی که درگوشه عینکتان ساخته شده ثبت شده است. شما همچنین می‌توانید خلاصه‌ای از همین اتفاقات را در آخر هفته ببینید.

2- آینده حافظه

اولین قدم به سمت داشتن LifeSaver توانایی برای ثبت روزتان است. دوربین می‌تواند روی عینکتان قرار بگیرد، با اطلاعاتی که در یک وسیله یا یک شبکه جمع آوری می‌شود. حتی تا ۲۰۲۰ تکنولوژی شبکه موبایل بعید است به طور کافی پیشرفت کرده باشد تا اجازه شبکه بندی این چنینی داشته باشد. درعوض، داده روی وسیله‌ای برای شما به صورت دوره‌ای بارگذاری می‌شود. البته قرار نیست ۸۰ درصد آدم‌ها تا ۲۰۲۰ آن را استفاده کنند.

این سوال وجود دارد که چطور لحظات معنی دار روزتان را ویرایش کنید. بنابراین می‌توان پست‌های ویدئویی درنظر گرفت. اگر نرم افزاری داشته باشید که بتواند لحظه خندیدن کسی را ثبت کند می‌توان به تراشه این دستور را داد که آن را به عنوان یک لحظه معنی دار ثبت کند.

۲۳:۰۰
بالش الکترونیکی شما وقتی به رختخواب می‌روید با فصل بعدی کتاب صوتیتان روشن می‌شود و شروع به کار می‌کند. بالش به صورت اتوماتیک براساس میزان فعالیت شما صدایش کم و زیاد می‌شود و وقتی احساس خواب دارید تبدیل به موسیقی آرام می‌شود.

۲۳:۳۰
هنگام شب که شما خواب هستید و جریان الکتریسیته پایین است، باد و نیروی حرکتی، ذخیره انرژی جریان الکتریسیته را در شبکه ادامه می‌دهند. بعضی از این‌ها برای پمپ آب در مخازن ذخیره در ایستگاه‌های نیروی هیدروالکتریک استفاده می‌شود. فردا صبح این آب جریان پیدا می‌کند و نیروی الکتریسیته وقتی که کتری یا توستر را روشن می‌کنید، برقرار می‌شود.

1- آینده انرژی

دولت طرحی را تصویب کرده که در آن حدود ۱۲۰ میلیون پوند برای تکنولوژی باد در چند سال آینده اختصاص می‌دهد که مشابه ذخیره پمپ هیدروالکتریک، می‌تواند دوباره انرژی تولید کند.

ویدیوی زیر، زندگی در سال ۲۰۲۰ را نشان می‌دهد. این ویدیو توسط کمپانی Corning ساخته شده که سازنده‌ شیشه‌های هوشمند از جمله شیشه‌های محافظ دستگاه‌های الکترونیکی است.

video
05:32
13 ratings4.2/5
امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
مهدی
مهمان
مهدی

پیش بینی ها خیلی شبیه از آب در اومدن smile

ایرج
مهمان
ایرج

خیلی عجیب است ولی با این تغییرات که دارد در دنیا اتفاق می افتد بعید نیست.

امیر
مهمان
امیر

عالی بود!!!

b1
error: Alert: Content is protected !!