عکس کاور هک
b1
خانه » ۱۰چیزی که هکرها به راحتی به آن‌ها نفود می‌کنند!

۱۰چیزی که هکرها به راحتی به آن‌ها نفود می‌کنند!

b3

سایت فاکس نیوز در گزارشی ۱۰ گزینه آسیب پذیر را که روزانه در معرض حمله هکرها قرار داشته و هکرها به راحتی توانایی نفوذ به آن‌ها را دارند، معرفی کرده است. درست در زمانی که فکر می‌کنید برای استفاده از رایانه از امنیت کافی برخوردارید، هکرها می‌دانند چگونه به هر یک از ابزارهای الکترونیکی مورد استفاده شما، تلفن همراه، چاپگر و حتی دستگاه مخلوط کن آشپزخانه شما حمله کنند. هکرها این توانایی را دارند تا به هر ابزار الکترونیکی‌ای حمله کرده و از آن‌ها علیه شما استفاده کنند.

در آینده‌ای نه چندان دور، زمانی که علم پزشکی در استفاده از تجهیزات واسط ماشین‌ها و انسان‌ها پیشرفت کند، هکرها حتی قادر خواهند بود بدن و مغز شما را در معرض خطر قرار دهند. در ادامه ۱۰ گزینه معمولی که به صورت روزانه در معرض خطر حمله هکرها قرار داشته و هدفی آسان برای آن‌ها به شمار می‌آید معرفی خواهند شد.

هکرها

10- خودرو

خودرویی مانند مرسدس S۵۵۰ با استفاده از اتصال به تلفن همراه امکان باز کردن یا قفل کردن درها از راه دور را به وجود خواهد آورد. خودروی گراند کاروان کرایسلر نیز از اتصال وای-فای به اینترنت برخوردار است و خودروهای جنرال موتورز از سیستم OnStar برای ارتباط با جهان اطراف استفاده می‌کنند و در عین حال برای زمانی که خودرو دزدیده شده، کلیدی برای غیر فعال کردن آن از راه دور در این خودروها تعبیه شده است.

دیوید پری متخصص ویروس شرکت Trend Micro معتقد است بیشتر خودروها از رایانه‌های متعدد و شبکه‌ای از ابزار ارتباطاتی از قبیل GPS، وای-فای و بلوتوث برخوردارند که هکرهای کلاه سفید – متخصصانی که تنها به منظور مشخص کردن نقصهای ایمنی سیستمهای مختلف به درون آن‌ها نفوذ می‌کنند – بارها نشان داده‌اند چنین ابزارهایی خودروها را در برابر حمله‌های هکرهای تبهکار آسیب پذیر خواهد کرد. به گفته پری در آینده ماشین دزدی، دیجیتال خواهد شد. وی می‌گوید: در آینده هکرها قادر خواهند بود برای به وجود آوردن ترافیکهای سنگین با استفاده از هک کردن بلوتوث، خودروها را از حرکت بازدارند.

9- جی پی اس

دستگاه‌های GPS از ماهواره‌های مدارگرد استفاده می‌کند تا مسیر خلوت را در میان ترافیک‌های بزرگ به کاربر خود نشان دهد. به گفته رابرت سیسیلیانو مدیر شرکت ID TheftSecurity شاید هکرها برای اختلال در این ماهواره‌ها با مشکلات زیادی مواجه باشند اما دسترسی به دستگاه‌های GPS در هنگامی که دستگاه درحال بارگذاری اطلاعات جدید از اینترنت است به هیچ وجه کار سختی نخواهد بود. به این شکل هکرها می‌توانند کنترل از راه دوری را بر روی دستگاه نصب کرده و مسیر کاربران را ردیابی کنند.

به گفته پری تبهکارانی که به دستگاه GPS شما وارد می‌شوند می‌توانند شما را به منطقه‌ای دور افتاده برای مثال انباری متروکه هدایت کرده و سپس به شما حمله کنند. استفاده از مختل کننده‌های GPS شیوه‌ای دیگر است که هکرها برای اخلال در دستگاه‌ها و ایجاد ترافیکهای بزرگ از آن استفاده می‌کنند.

8- تلفن‌های همراه

تلفن‌های همراه برای هکرها اهدافی کاملاً قابل دسترسی به شمار می‌روند و به گفته سیسیلیانو نرم افزارهای جاسوسی برای نفوذ به تلفن‌های همراه امروزه در اینترنت در دسترس همه قرار دارد. ابتدا پیامکی حامل لینک اینترنتی خدمات رایگان را دریافت خواهید کرد و به محض وارد شدن به این لینک هکرها به تلفن همراه شما نفوذ کرده‌اند. از شیوه‌های بسیار خطرناک هک که بیشتر در ژاپن رایج است نیز نفوذ هکرها به سیستم تماس‌های تلفن اضطراری و غیر فعال کردن این خدمات حیاتی است.

7- سیستم ایمنی خانه

درها را قفل می‌کنید، دوربین مدار بسته در جلوی ورودی منزل کار می‌گذارید و سیستم دزدگیر را در منزل نصب می‌کنید اما با این همه هکرها همچنان می‌توانند وارد خانه شما شوند! تکنیکی به نام Lock Bumping که شاه کلید هکرها برای باز کردن در خانه‌ها به شمار می‌رود. این شاه کلید که در واقع یک سیگنال ویدیویی است. در صورتی که بر روی سیگنال محافظت نشده وای-فای ارسال شود می‌تواند دستکاری و اخلال در آن را تسهیل کند.

همچنین استفاده از ابزار واسط قدرتمند الکترومکانیکی نیز می‌تواند برخی از سیستمهای دزدگیر را غیر فعال کند. به گفته پری سیستمهای خودکار امنیتی که برای محافظت از خانه‌ها طراحی می‌شوند در واقع درهای ورودی را برای هکرها آسیب پذیر می‌کنند و در صورتی که هکرها بتوانند تلفن همراه مالک را نیز بربایند امکان کنترل تمامی تجهیزات ایمنی خانه را نیز به دست خواهند آورد.

6- دستگاه مخلوط کن

درست است! مخلوط کن خانه شما نیز در خطر هک قرار دارد! سیسیلیانو می‌گوید بسیاری از سیستمهای امنیتی در خانه‌های مسکونی با تجهیزات الکترونیکی مصرفی از قبیل مخلوط کن و قهوه ساز در ارتباط بوده و چنین شبکه الکترونیکی خانگی می‌تواند برای ساکنان منزل مزاحمت‌هایی را به وجود آورد. برای مثال هکرها می‌توانند با روشن کردن ناگهانی دستگاه مخلوط کن در حالی که پشت پنجره اتاق خانه پنهان شده‌اند باعث تفریح خود و مزاحم شما شوند.

5- چاپگر

مدل چاپگرهایی که از سیستم وای-فای برای دریافت فایلهای تصویری استفاده می‌کند به راحتی در معرض حملات هکرها قرار دارد. سیگنال‌های سرگردان در هوای چنین ابزاری به اندازه اتصالات میان رایانه‌ای، حفاظت شده نیستند و از این رو هکرها می‌توانند با نفوذ به این دستگاه آنچه کاربر قصد چاپ کردن آن‌ها را دارد ببینند یا بخوانند. حتی از طریق این نوع از چاپگرها امکان نفوذ به داخل ریانه‌های کاربران نیز وجود خواهد داشت.

4- دوربین دیجیتال

هر نوع سخت افزاری که از ذخیره ساز داخلی برخوردار است از قبیل دوربین‌های تصویر برداری و عکاسی می‌توانند به ویروسهای مختلف آلوده شوند. زمانی که دوربین به رایانه اتصال داده شود ویروس بلافاصله دستگاه را آلوده کرده و یا امکان کنترل از راه دور را بر روی رایانه به وجود می‌آورد. حتی ویروسهایی شناسایی شده‌اند که می‌توانند با قرار گرفتن بر روی وب کم لپ تاپ‌ها یا دوربینهای ویدیویی تمامی فعالیتهای روزانه افراد را تحت نظر بگیرند.

3- پریزهای برق

کشورهایی که حرکت به سوی شبکه هوشمند انرژی را آغاز کرده‌اند، بیشتر در معرض حملات پریزی هکرها قرار خواهند گرفت. شبکه‌هایی که به مصرف کنندگان امکان می‌دهد کنترل میزان مصرف انرژی خود را به عهده گیرند. به گفته پری خطر زمانی آغاز خواهد شد که هکرها روش ربودن انرژی از خانه‌های مسکونی را بیابند و همه چیز را به گونه‌ای نشان دهند که برق ربوده شده توسط شما مصرف شده است. همچنین هکرها می‌توانند برق منزل یا محل کار افراد را قطع کرده و یا با دستکاری کنتورها تعداد صفرهای قبض مصرف برق شما را افزایش دهند.

2- بدن انسان

به دلیل فاصله زمانی بزرگی که میان تمدن بشر تا دستگاه‌های واسط ماشین و انسان وجود دارد هکرها در حال حاضر برای بدن انسان خطری ندارند اما با پیشرفت دانشمندان در ابداع ابزارهای رایانه‌ای که می‌توانند به معلولان در راه رفتن یا انجام بازی‌های ویدیویی کمک کنند، نقاط ضعفی نیز برای نفوذ هکرها به بدن انسان به وجود می‌آید. پری امکان هک کردن دستگاه تنظیم ضربان قلب را امری واقعی می‌داند زیرا به تازگی برخی از این دستگاه‌ها برای کنترل راحت‌تر، از اتصال بلوتوث استفاده می‌کنند. به گفته وی بررسی‌های متعدد نشان داده است هک کردن دستگاه تنظیم ضربان قلب به شکلی دردناک آسان است و این نیت شوم می‌تواند نمونه‌ای مناسب از قتل سایبری انسان‌ها باشد.

1- مغز انسان

نهایت پیشرفت در تکنیکهای هک، ورود به ذهن انسان و ربودن مستقیم اطلاعات از مغز است. دانشمندان تا کنون توانسته‌اند امکان ورود به مغز و کنترل موتورهای حرکتی برای حرکت دادن بازوها و یا چشمک زدن را به اثبات برسانند. کنترل تبهکارانه مغز بیشتر به داستان فیلمهای علمی تخیلی شباهت دارد اما برخی از محققان اصرار دارند که امکان هک کردن هر چیزی در این جهان وجود دارد. پری می‌گوید هکرها تا کنون توانسته‌اند با استفاده از فرایندی به نام مهندسی اجتماعی بر روی مغز انسان‌ها تأثیر بگذارند. در این شیوه هکرها افرد را ترغیب می‌کنند رمز عبور فیس بوک خود را اعلام کنند یا اطلاعات خصوصی آن‌ها را از طریق تحقیقات تلفنی تقلبی به دست می‌آورند.

منبع فارسیEmoshaver

منبع خارجیFox

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
3 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
صدرا ابراهیمی
۵ اسفند ۱۳۹۹ ۱۷:۱۰

مغز انسان neutral پشمام neutral

ARX
ARX
۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۱۷

این سایتها خیلی مزخرفیه ترک ها خیلی کار های دیگر میتونم انجام بدن که کمتر از 10 ثانیه طول می کشه

علی
علی
۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۵۵
Reply to  ARX

من نظری درباره قدرت های ترکا ندارم(دعوا میشه) ولی این کامنت زیر این پست خودش یکی از قدرت های زیر بیست ثانیه اونا حساب میشه mrgreen neutral :bigsmile:

b1