عکس کاور خانه روی آب
b1
خانه » ۱۰ مکان جالب برای خانه سازی!

۱۰ مکان جالب برای خانه سازی!

b3

از ساخت خانه بر روی سکوی نفت تا شهرکی از زباله همه از عجیب‌ترین نمونه‌های خانه سازی در دنیا هستند که هنوز انسان‌ها در آن زندگی می‌کنند.

داشتن خانه‌ای خوب و مطمئن آرزوی هر خانواده‌ای بوده است. عده‌ای برای آنکه به این آرزو جامه عمل بپوشانند از ایده‌های جالب استفاده می‌کنند. این افراد با استفاده از مواد اولیه در مکان‌های عجیب شروع به خانه سازی می‌کنند.

10- فرودگاه

فرودگاه (2) فرودگاه (1)
در سال ۱۹۵۴ یک شهروند آمریکایی، فرودگاهی را برای اسب دوانی خریداری کرد که البته پس از مدتی از کاربرد اصلی خود خارج شد و کم کم خانه سازی‌هایی در آن صورت گرفت. این خانه سازی‌ها به قدری در این منطقه گسترش یافت که در سال ۱۹۸۲ به جاده اصلی کشیده شد و به همین علت این روزها باندهای فرودگاه به جاده پیوسته‌اند. این مکان این روزها دیگر شهر شده است!

9- کشتی‌های جنگی

کشتی جنگی (2) کشتی جنگی (1)
در درگیری‌های کانال سوئز و پس از برقراری صلح، ۱۵ کشتی در این منطقه زمین گیر شدند که مدت‌ها کارایی نداشتند اما بعد از چند سال به یک جامعه بزرگ تبدیل شدند. در این ۱۵ کشتی خانه‌هایی ساخته شده است و البته هر کشتی مسئول کاری خاص است. یک کشتی سینما، یک کشتی سیستم‌های ورزشی و حتی این جامعه سیستم پستی سراسری مخصوص خود را نیز در اختیار دارد. این روزها یکی از جامعه‌های بسیار عجیب دنیا در این کشتی‌ها زندگی می‌کنند.

8- دل کوه

دل کوه (2) دل کوه (1)
بر خلاف شهر «ژوانگ کونگ» که در دیواره کوه‌ها ساخته شده است شهری در اسپانیا وجود دارد که با نام «بودگاس» شناخته می‌شود. این شهر و بسیاری از خانه‌های آن دقیقاً در دل کوه و زیر صخره‌های مختلف ساخته شده است. در این شهر خانه‌ها وزنی بیش از یک میلیون تن را در بالای سر خودشان احساس می‌کنند. بسیاری از گردشگران هم گاهی از رفتن به این شهر اجتناب می‌کنند چرا که تنها با کمی لغزش کوه‌ها، به طور کلی همه خانه‌ها از بین خواهد رفت.

7- سیلوی اتمی

سیلوی اتمی (2) سیلوی اتمی (1)
یکی از عجیب‌ترین خانه‌های دنیا چند سال پیش در یک سیلوی هسته‌ای ساخته شد. این خانه که در حقیقت بنای آن به دوران جنگ سرد بر می‌گردد در یکی از ایالت‌های آمریکا قرار دارد ولی این روزها به خانه‌ای با تمامی امکانات تبدیل شده است. در روزهای ابتدایی البته استقبالی از آن خانه نشد چرا که در دل زمین قرار دارد و تقریباً از بسیاری از اتفاقات بالای سر و روی زمین بی خبر خواهید بود ولی پیشنهادهای متفاوتی برای خرید آن اشاره شد. در این خانه تمامی امکانات، الکترونیکی بوده و هیچ چیزی کم ندارد.

6- سکوی موشک

سکوی نظامی (2) سکوی نظامی (1)
انگلستان در دوره جنگ جهانی دوم سکوهای مختلفی را در دریای شمال ساخت تا بر روی آن‌ها توپ‌هایی را برای مقابله با حمله‌های احتمالی آلمان‌ها نصب کند. بسیاری از این سکوها نابود شدند و یکی از آن‌ها که سالم مانده بود تا سال ۱۹۶۷ خالی ماند تا اینکه فردی به نام «پدی روی» وارد آنجا شد. او خانه‌اش را در این سکو برپاکرد، همچنین این منطقه را به عنوان یک مرکز رادیویی دریایی استفاده می‌کرد. او پس از مدتی اعلام کرد حکومت مستقلی دارد و نام کشورش را «سیلند» نهاد او حتی برای کشورش پاسپورت، تیم ورزشی و ... ساخته است.

5- دیواره کوه


کوه (1)کوه (2)
شاید پیدا کردن محلی برای آرامش در دنیای شلوغ امروزی کاری بسیار سخت باشد اما مطمئناً برای ۱۵۰۰ سال پیش این مورد خیلی هم سخت نبوده است اما چینی‌های باستان در شهر «ژوان کونگ سی» در دیواره کوه‌های سنگی معبد خود را ساخته‌اند. این معبد هیچ محافظی ندارد و تنها به دیواره کوه چسبیده است. یکی از عجیب‌ترین مکان‌هایی است که می‌توان یک خانه را بنا کرد. با امکانات آن زمان ساختن چنین مکانی یکی از نکاتی است که همچنان سر به مهر باقی مانده است.

4- بستر دریاچه

بستر دریاچه (2) بستر دریاچه (1)
در سال ۱۵۲۱ که اسپانیایی‌ها برای اولین بار شهر مکزیکو سیتی را شروع به ساختن کردند برای آنکه بتوانند شهر را گسترش دهند فکری بسیار عجیب کردند. این افراد دریاچه‌ای را که در کنار شهر بود کاملاً خشکاندند، سپس شهر را به بستر دریاچه بردند که یکی از بدترین تصمیم‌های تاریخ اسپانیا و مکزیک به شمار می‌رود. این تصمیم باعث شد که خانه‌ها روی سطح ناپایدار دریاچه ساخته شود. با یک لرزش کوچک مانند آنچه در سال ۱۹۸۵ رخ داد بسیاری از انسان‌ها جان خودشان را از دست دادند و خانه‌های بسیار زیادی تخریب گردید.

3- سکوی نفت

سکوی نفت (1) سکوی نفت (2)
در روسیه یکی از عجیب‌ترین شهرهای دنیا در سال‌های ۱۹۵۰ ساخته شد که این روزها نیز هنوز بخشی از آن کار می‌کند. این شهر روی چندین سکوی نفتی ساخته شده که با پل‌های معلق بسیار خطرناکی به هم متصل شده‌اند و نامش "Neft Dashlari" است. این شهر تمامی امکانات رفاهی از سینما، مدرسه و ... را داراست. این روزها البته بسیاری از سکنه آن نقل مکان کرده‌اند اما برخی همچنان اصرار دارند در منطقه باقی بمانند تا چاه نفت به طور کامل خشک شود که به نظر می‌رسد این روند ۳۰ سال دیگر به طول می‌انجامد.

2- زباله

زباله (1)زباله (2)
در چین منطقه‌ای به نام شهرک زباله وجود دارد که به عنوان شلوغ‌ترین و البته عجیب‌ترین شهرک دنیا شناخته می‌شود. این شهرک برای اولین بار در سال‌های ۱۸۰۰ شروع به ساخته شدن کرد و مردم تنها با استفاده از زباله و وسایلی که پیدا می‌کردند شروع به خانه سازی نمودند. از آنجایی که هیچ معماری ناظر بر خانه سازی آن‌ها نبوده است تمام خانه‌ها با معماری صاحب خانه ساخته شده است. در این مدت مجموعه ۳۰۰ آپارتمان ساخته شده است که به صورت فشرده هزاران نفر را در خود جای داده‌اند.

1- خانه رؤیایی روی آب

خانه روی آب
خانه رؤیایی روی آب را می‌توان در رودخانه «درینا» در صربستان دید جایی که خانه‌ای منحصر به فرد روی تخته سنگی خاص بنا شده است و جدیداً افراد زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. یکی از عکس‌های این خانه به عنوان بهترین عکس‌ مجله نشنال جئوگرافی در سال ۲۰۱۲ انتخاب شد اما این خانه سال‌هاست به نماد عکاسی در صربستان تبدیل شده است. به گفته افراد آگاه این خانه بیش از چهار دهه است که به طور عجیبی در این منطقه قرار گرفته است. محلی‌ها می‌گویند تعدادی از جوانان به مرور این خانه را ساختند تا محلی برای استراحت‌های پس از شنا باشد.


منبع خارجیListverse

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
b1