cover the venetian macao
b1
خانه » ۱۰ مورد از گران‌قیمت‌ترین ساختمان های جهان!

۱۰ مورد از گران‌قیمت‌ترین ساختمان های جهان!

b3

معیارهای بی‌شماری وجود دارند که ما با استفاده از آنها به جمع آوری فهرستی از تمام ساختمان ها و پروژه‌های قابل توجه در سراسر جهان می‌پردازیم. این بار حدس می‌زنیم که فهرستی از ۱۰ مورد از گران قیمت‌ترین ساختمان‌ها در جهان موضوع جالب توجهی خواهد بود، بنابراین اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری کردیم که حاصل آن نوشتهٔ پیش روی شماست.

10- Antilia

antilia

هزینه ساخت: ۱ میلیارد دلار
با آنتیلیا Antilia آغاز می‌کنیم که بزرگترین و گران قیمت‌ترین مسکن خانوادگی در جهان است که تاکنون ساخته شده. این آپارتمان مسکونی در بمبئی هند واقع شده است و ۲۷ طبقه و ۵۶۸ فوت ارتفاع دارد. در مجموع، آنتیلیا بیش از ۳۹۸۰۰۰ فوت مربع فضای مسکونی دارد. این مسکن خانوادگی ۱ میلیارد دلاری برای فردی به نام موکش آمبانی Mukesh Ambani و خانواده‌اش ساخته شده است.

این پروژه یک همکاری بین شرکت‌های معماری پرکینز Perkins و گروه همکاران ویل و هیرش بندر Will & Hirsch Bender بود و ساخت آن ۳ سال به طول انجامید. نتیجهٔ کار این خانهٔ بزرگ خانوادگی طوری است که به راحتی می‌توان آن را با یک هتل اشتباه گرفت. در داخل آن، سازه شامل یک باشگاه سلامتی، سالن بدنسازی، یک استودیوی رقص، استخر شنا، سالن باله و چند اتاق مهمان می‌باشد. در طبقه همکف نیز یک پارکینگ وجود دارد که می‌توان ۱۶۰ وسایل نقلیه را در آن نگه داشت. برای مراقبت از این محل، صاحبان آن یک هیات ۶۰۰ نفره را استخدام نموده‌اند.

اگرچه، در ابتدا این پروژه ساختمانی به عنوان سبزترین ساختمان در جهان توصیف گردید و در میان شاخه‌ها و برگ‌ها و انواع گیاهان نشان داده و شرح داده شد، اما نتیجه نهایی بسیار متفاوت بود. ساختمان دارای یک ساختار فولادی بدون عناصر سبز است. با این حال، هنوز هم به عنوان بزرگترین و گران قیمت‌ترین خانهٔ خصوصی در جهان باقی مانده است و جزیرهٔ افسانه‌ای آتلانتیک آنتیلیا نام گرفته است، ساختمان نه آسانسور در لابی، سه فضای فرود هلیکوپتر و مرکز کنترل ترافیک هوایی دارد. علاوه بر این، این خانه همچنین دارای بزرگترین مجموعهٔ ماشین آلات دوزندگی قدیمی در جهان است.

9- Burj Khalifa

burj khalifa

هزینه ساخت: ۱٫۵ میلیارد دلار
برج خلیفه که به عنوان برج دبی نیز شناخته می‌شود، یک آسمان خراش واقع در دبی، امارات متحده عربی است. این برج رکورد بلندترین سازهٔ انسان ساخت در جهان با ارتفاع ۸۲۹٫۸ متر را داراست. این پروژه در ۲۱ سپتامبر سال ۲۰۰۴ آغاز شد و در ۴ ژانویه سال ۲۰۱۰ به‌طور رسمی افتتاح گردید. این برج بخشی از توسعهٔ ۲ کیلومتر مربعی از مرکز شهر دبی است. برج خلیفه توسط معماران اسکیدمور Skidmore، اوینگز Owings و مریل Merill در شیکاگو طراحی شده است. کل هزینه ساخت پروژه در حدود ۱٫۵ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

نام اصلی بنا برج دبی بود اما بعداً به افتخار خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس دولت امارات، و به پاس حمایت‌های فراوان وی در طول ساخت بنا و اتمام آن به برج خلیفه تغییر نام داد. مجموعه شامل ۳۰۰۰۰ خانه، نه هتل، ۳۰ هزار متر مربع فضای پارکینگ، ۱۹ برج مسکونی و بازار دبی Dubai Mall می‌باشد. برج خلیفه دارای رکورد بلندترین سازهٔ جهان تاکنون است و ساختمانی با بیشترین طبقه در دنیاست، برج خلیفه همچنین بلندترین آسانسور در جهان را داراست.

طراحی این ساختمان شامل عناصر فرهنگی و تاریخی‌ای است که خاص این منطقه هستند. برج دارای یک پلان Y شکل و طرح سه ضلعی می‌باشد که از گل هیمنوکالیس Hymenocallis الهام گرفته شده است. این برج از سه بخش تشکیل شده که در اطراف یک هسته مرکزی سازماندهی شده‌اند. برج خلیفه همچنین دارای ۲۷ تراس است. خارج از برج، یک سیستم فواره نیز طراحی شده است که می‌توان آنها را از مقابل بازار دوبی یا همان دوبی مال به نظاره نشست. این پروژه با صرف هزینهٔ ۲۱۷ میلیون دلار توسط گروه طراحان وت WET طراحی شده، این همان شرکتی است که طراح فوارهٔ بلاژیو نیز بوده است.

8- Bellagio

bellagio

هزینه ساخت: ۱٫۶ میلیارد دلار
بلاژیو یک هتل لوکس است که می‌توان آن را در لاس وگاس و در نوادا یافت. هتل به سبب داشتن فواره‌هایش شهرت زیادی دارد. این مجموعه متعلق به گروه بین المللی اقامتگاه‌های تفریحی‌ MGM می‌باشد.

هتل در فضایی ساخته شد که قبل از آن هتل دونس Dunes قرار داشت. نام این هتل از شهر لیک کومو Como Lake در بلاژیو Bellagio در ایتالیا الهام گرفته شده است. عنصری که موجب شهرت این هتل شده دریاچه ۳۳ هزار متر مربعی موجود بین ساختمان و باریکهٔ لاس وگاس است. در اینجا شما می‌توانید فواره معروف Bellagio را که با موسیقی هماهنگ شده مورد تحسین قرار دهید.

در داخل ساختمان هتل، بازدید کنندگان به یک لابی که در آن ۲۰۰۰ گل شیشه‌ای ۲۰۰۰ فوت مربع از سقف را پوشانده‌اند دعوت می‌شوند. برج اصلی دارای ۳۰۱۵ اتاق است، در مجموع ۴۶ طبقه و ۵۰۸ فوت ارتفاع دارد. در جنوب برج اصلی شما می‌توانید برج آب گرم را پیدا کنید. این برج ۳۳ طبقه و ارتفاعی در حدود ۳۹۲ فوت دارد و مشتمل بر ۹۳۵ اتاق است.

مجتمع بلاژیو درهای خود را در ۱۵ اکتبر سال ۱۹۹۸ همراه با مراسمی ۸۸ میلیون دلاری به روی همگان گشود. در سال ۲۰۰۰، شرکت میراژ Mirage با شرکت ام‌جی‌ام ادغام شد و شرکت ام‌جی‌ام میراژ MGM Mirage پدید آمد. در سال ۲۰۰۲ مجدداً نام شرکت به ام‌جی‌ام ریسورتس اینترنشنال MGM Resorts International تغییر یافت. در سال ۲۰۰۶ محوطهٔ بازی و سرگرمی بازسازی شد و در سال ۲۰۱۱ تمام ۲۵۰۰ اتاق برج اصلی نیز به روز رسانی و بازسازی شدند. فواره‌های بلاژیو که از جاذبه‌های بزرگ هتل هستند را می‌توان از نقاط متعدد منطقهٔ لاس وگاس دید. شوی فواره‌ها در طول روز هر ۳۰ دقیقه و در طول شب از ساعت ۸ بعداز ظهر تا نیمه شب هر ۱۵ دقیقه اجرا می‌شود.

7- Taipei 101

taipei 101

هزینه ساخت: ۱٫۷۶ میلیارد دلار
تایپه ۱۰۱، که به عنوان مرکز مالی جهانی تایپه نیز شناخته شده است یک آسمان خراش واقع در تایپه در کشور تایوان می‌باشد. تا قبل از افتتاح برج خلیفه در دبی تایپه بلندترین ساختمان موجود در جهان بود. این ساختمان دارای گواهی LEED پلاتینیوم نیز می‌باشد که به آن اجازه داده تا تبدیل به بلندترین و بزرگترین ساختمان سبز در جهان گردد.

آسمان خراش توسط C.Y. Lee & partners طراحی شده است و ساخت و ساز آن در سال ۲۰۰۴ به پایان رسید و از آن زمان مبدل به یک نقطه عطف و نمادی برای تایوان شد. دلیل آن که این بنا به نام تایپه ۱۰۱ نام گرفته این است که ۱۰۱ طبقه دارد. همچنین ۵ طبقه اضافی نیز در زیر زمین وجود دارند. این ساختمان به عنوان نمادی از تکامل فن آوری و سنت آسیایی طراحی شده است. این بنا همچنین به جهت مقاومت در برابر زلزله‌ها و طوفان‌ها ساخته شده است. تایپه ۱۰۱ متعلق به شرکت‌های سهامی مالی تایپه (TFCC) می‌باشد.

این ساختمان رکورد دار سریعترین صعود آسانسور (۱۶٫۸۳ متر در ثانیه) می‌باشد و دارای بزرگترین ساعت شمارش معکوس است که در شب سال نو نمایش داده می‌شود. تایپه ۱۰۱ همچنین یکی از پایدارترین بناهای ساخته شده تاکنون است.

شالودهٔ آن توسط ۳۸۰ ستون که ۸۰ متر به داخل زمین رانده شده‌اند تقویت شده است. ثبات ساختمان در سال ۲۰۰۲ هنگامی که پس از یک زلزله ۶٫۹ ریشتری سالم برجای ماند مورد ارزشیابی قرار گرفت. سقف و نمای بنا دارای سیستم بازیافت آب بوده و ۲۰ تا ۳۰ درصد از نیاز آب آن را تأمین می‌کند، برج نه تنها بلند و با ابهت بلکه پایدار و سازگار با محیط زیست ساخته شده است. دیگر ویژگی‌های قابل توجه آن دمپری به حجم ۶۶۰ متریک تن است که برج را در برابر جنبش‌های ناشی از بادهای تند محافظت کرده و می‌تواند حرکت آن را تا ۴۰٪ کاهش دهد.

6- Palazzo

the palazzo

هزینه ساخت: ۱٫۸ میلیارد دلار
پالازو یک هتل لوکس به همراه محوطهٔ بازی و سرگرمی است که می‌توان آن را مابین هتل وین Wynn و هتل ونتین Venetian یافت. این هتل رکورددار بلندترین ساختمان تکمیل شده در نواداست. هتل توسط شرکت دالاسی اچ کی اس HHS طراحی شده است و بزرگترین سوئیت‌ها و اتاق‌های مهمان را در منطقهٔ لاس وگاس در خود دارد. (۷۲۰ فوت مربع برای هر اتاق).

ساخت و ساز بنا در ماه فوریه سال ۲۰۰۶ آغاز شد و زمان زیادی به ساخت فضای پارکینگ زیرزمینی اختصاص داده شد. در مارس ۲۰۰۷ سازهٔ آسانسور هتل به پایان رسید و چنین برنامه ریزی شد که پالازو تا دسامبر همان سال حداقل ۱۰۰۰ اتاق داشته باشد. محوطهٔ بازی و سرگرمی در ۳۰ دسامبر راه اندازی شد اما بازگشایی بزرگ و رسمی پالازو در ۱۷ ژانویه سال ۲۰۰۸ اتفاق افتاد. کل زیربنای این ساختمان در حدود ۶٫۹۴۸٫۹۸۰ فوت مربع بوده و به بزرگترین ساختمان در ایالات متحده از نظر سطح زیربنا تبدیل شده است.

پالازو یک هتل و تفرجگاه ۱٫۸ میلیارد دلاری می‌باشد. در اینجا، مهمانان به یک گنبد شیشه‌ای با فواره‌ای دو طبقه دعوت می‌شوند و در آنجا از آنان استقبال می‌شود؛ سپس آن‌ها می‌توانند وارد هتل شوند. برج هتل یک سازهٔ اعجاب انگیز با ارتفاع ۶۴۲ فوت است و در مجموع ۳۰۶۸ اتاق و سوئیت و همچنین ۳۷۵ سوئیت مجهز به مستخدم دارد.

پالازو بزرگ‌ترین هتل دارای گواهینامهٔ LEED ساختمان در ایالات متحده و نیز یازدهمین ساختمان بزرگ در جهان در نظر زیر بنای طبقات می‌باشد. هتل پالازو همچنین دومین ساختمان بزرگ موجود در نیمکره غربی به شمار می‌رود.

5- Venetian Macao

the venetian macao

هزینه ساخت: ۲٫۴ میلیارد دلار
ونتین ماکائو نیز یک هتل و یک تفرجگاه است و همانطوری که از نامش پیداست در باریکهٔ کوتای Cotai در ماکائو Macao واقع شده است. هتل متعلق به شرکت لاس وگاس سندز Las Vegas Sands است. این هتل ۴۰ طبقه ساختاری شگفت انگیز دارد و فضایی در حدود ۱۰٫۵۰۰٫۰۰۰ فوت مربع را به خود اختصاص داده است. هزینهٔ ساخت این پروژه ۲٫۴ میلیارد دلار بود و نتیجهٔ آن احداث بزرگ‌ترین سازهٔ مستقل هتل در آسیا بود. این هتل همچنین ششمین ساختمان بزرگ در جهان بوده و دارای بزرگترین محوطهٔ بازی و سرگرمی در دنیاست.

این هتل طوری طراحی شده تا شبیه هتل ونتین لاس وگاس باشد. ساخت برج هتل اصلی در ژوئیه ۲۰۰۷ به پایان رسید، اما هتل به طور رسمی در ۱۸ اوت همان سال افتتاح شد. در مجموع، این هتل و تفرجگاه شامل ۳۰۰۰ سوئیت همراه با ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ فوت مربع فضای برگزاری جلسات و همایش و ۱٫۶۰۰٫۰۰۰ فوت مربع فضای تجاری می‌باشد. همچنین ۵۵۰٫۰۰۰ فوت مربع از مساحت هتل را فضای بازی و سرگرمی به خود اختصاص داده است که ۳۴۰۰ دستگاه و ۸۰۰ میز دارد و همچنین یک سالن با ۱۵۰۰۰ صندلی برای سرگرمی و مسابقات ورزشی در آن جانمایی شده است.

فضای بازی به چهار حوزه بازی با مضامین ماهی طلایی Golden Fish، کاخ سلطنتی Imperial House، اژدهای سرخ Red Dragon و محفل ققنوس Phoenix تقسیم شده است. تفرجگاه هتل دارای یک باشگاه به نام پایزا (Paiza) است که یک منطقه بازی را به چندین اتاق خصوصی با نام های شهرهای آسیایی و مناطقی از جمله یونان، گوانگژو، هنگ کنگ، سنگاپور و کوالالامپور تقسیم کرده است. محوطهٔ هتل میزبان رویدادهای ورزشی متعددی مانند بسکتبال، تنیس و یا بوکس بوده اما برای رویدادهایی مانند کنسرت و مسابقات تلویزیونی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

4- Wynn

the wynn las vegas

هزینه ساخت: ۲٫۷ میلیارد دلار
هتل وین و یا هتل وین لاس وگاس یک تفرجگاه و محوطهٔ بازی و سرگرمی است که در باریکهٔ لاس وگاس Las Vegas Strip در نوادا واقع شده است. این بنا یک هتل ۲٫۷ میلیارد دلاری است و نام آن از فردی به نام استیو وین Steve Wynn گرفته شده است.

هتل در فضایی به مساحت ۲۱۵ ایکر قرار گرفته و به طور مستقل در یک فضای ۶۱۴ فوتی واقع شده است. این هتل دارای ۴۵ طبقه و ۲۷۱۶ اتاق می‌باشد.

هتل وین همچنین شامل ۱۱۱۰۰۰ فوت مربع محوطهٔ بازی و سرگرمی و مرکز همایشی به مساحت ۲۲۳۰۰۰ فوت مربع و همچنین مرکز خریدی به مساحت ۷۶۰۰۰ فوت مربع می‌باشد. اگر هتل مجاور، انکور Encore را نیز به این هتل اضافه کنیم،

مجتمع تفرجگاهی وین در مجموع شامل ۴۷۵۰ اتاق است. هتل درهای خود را در ۲۸ آوریل سال ۲۰۰۵ به روی عموم گشود و هتلی بود که برای اولین بار شامل نمایندگی خودروهای لوکسی چون فراری Ferrari و مازراتی Maserati بوده است. نمایندگی در نزدیکی پارکینگ هتل واقع شده که در آن مهمانان می‌توانند مدل‌های مختلف اتومبیل‌ها را در حالی که در انتظار اتومبیل خود هستند مورد تحسین قرار دهند. اما اتومبیل‌ها تنها جاذبهٔ این هتل نیستند چرا که یک فروشگاه فراری نیز با پوشاک، کالاهای مسابقه و وسایل الکترونیکی در کنار یک ورزشگاه با آرم فراری نیز در این مجتمع وجود دارند. علاوه بر جاذبه‌های موجود، هتل همچنین شامل زمین گلف وین است که تنها زمین گلف موجود در باریکهٔ لاس وگاس می‌باشد. سوئیت‌های برج هتل در مجموع ۲۹۶ اتاق دارند و همراه با پارکینگ خصوصی رولز رویس و ورودی خصوصی هستند. در سال ۲۰۰۶، هتل اولین سالگرد خود را جشن گرفت. در این زمان بود که ساخت برج هتل دوم نیز آغاز شد. این برج انکور Encore نام گرفت و یک پروژهٔ ۲٫۳ میلیارد دلاری بود.

3- The Cosmopolitan of Las Vegas

the cosmopolitan las vegas

هزینه ساخت: ۳٫۹ میلیارد دلار
هتل کوسموپولیتن لاس وگاس تفرجگاهی لوکس و هتلی واقع در سمت غرب لاس وگاس است. این هتل درهای خود را در ۱۵ دسامبر سال ۲۰۱۰ به روی همگان گشود. هزینهٔ ساخت این پروژه ۳٫۹ میلیارد دلار بود. در مجموع هتل دارای ۲۹۹۵ اتاق، یک محوطهٔ بازی و سرگرمی به مساحت ۷۵۰۰۰ فوت مربع، مرکز خرید و رستورانی به مساحت ۳۰۰٫۰۰۰ فوت مربع و آب گرم و مرکز تناسب اندامی به مساحت ۴۰۰۰۰ فوت مربع می‌باشد. علاوه بر این، این تفرجگاه یک تئاتر با ظرفیت ۱۸۰۰ صندلی و ۱۵۰٫۰۰۰ فوت مربع فضای مخصوص برگزاری جلسات و جشن‌ها را دارد.

هتل دارای سه نوع مختلف از استخر است: یکی برای آرامش و تمدد اعصاب، یک باشگاه روزانه مجهز به استخر و یک استخر شبانه.

تیم طراحی این پروژه توسط گروه فرایدماتر Friedmutter رهبری می‌شد و همچنین با همکاری مهندسین مشاور آرکیتکتانیکا Arquitectonica، دسیمون DeSimone، تیم طراحی پرآفت Prophet، گروه فرایدماتر Friedmutter، گروه راکول Rockwell، جفری بیرز Jeffrey Beers، آدام تیهانی Adam Tihany و بنتل و بنتل Bentel & Bentel ساخته شد. هتل بر روی یک پارکینگ که متعلق به کلوپ جاکی Jockey بود بنا گردید.

هتل کوسموپولیتن دومین هتل در لاس وگاس است که مجهز به پارکینگ زیرزمینی می‌باشد. به همین خاطر می‌بایست ابتدا پارکینگ ساخته می‌شد. سازهٔ پارکینگ در سال ۲۰۰۷ به اتمام رسید. پس از آن محوطهٔ بازی و سرگرمی در طبقهٔ همکف ساخته شد. به دلیل بروز اختلافات بر سر علامت تجاری، در ماه مارس سال ۲۰۱۰ هتل به کوسموپولیتن لاس وگاس تغییر نام داد. چند رستوران مشهور نیز افتتاح شعبهٔ جدید خود در این هتل را اعلام کردند و کم کم، هتل به سازه‌ای قابل توجه آنچنان که امروزه هست مبدل گردید.

2- Emirates Palace

emirates palace

هزینه ساخت: ۶ میلیارد دلار
کاخ امارات هتلی لوکس است که می‌توان آن را در ابوظبی، امارات متحده عربی یافت. این هتل توسط معمار جان الیوت ریبا RIBA John Elliott طراحی شده و هزینه ساخت آن ۳٫۹ میلیارد پوند بوده است. این هتل شگفت انگیز درهای خود را در ماه نوامبر سال ۲۰۰۵ به روی مهمانان گشود. اما با این حال، برخی از رستوران‌ها و چشمه‌های آب گرمش که بخشی از مجموعه بودند در سال ۲۰۰۶ مورد بهره برداری قرار گرفتند.

هتل مساحتی در حدود ۸۵۰٫۰۰۰ متر مربع را در طبقهٔ همکف اشغال نموده است. علاوه بر این، یک پارکینگ زیرزمینی با ظرفیت ۲۵۰۰ وسیله نقلیه و همچنین تفرجگاه ساحلی و فضای بالگردنشین خود را دارد. هتل مقام دوم را در میان گران قیمت‌ترین هتل‌های جهان کسب کرده است.

کاخ امارات ۳۰۲ اتاق و ۹۲ سوئیت دارد؛ همچنین ۱۶ کاخ سوئیت و ۲۲ سوئیت سه خوابه در این هتل تعبیه شده‌اند. برخی از سوئیت‌ها و اتاق‌ها با طلا و سنگ مرمر مبله شده‌اند. طبقه بالا شامل شش سوئیت امیرنشین است که تنها برای خانواده سلطنتی امارات و مقامات رزرو شده است. این هتل همچنین دارای گران قیمت‌ترین درخت کریسمس جهان است که در حدود ۱۱ میلیون دلار ارزش دارد.

هتل امارات پَلِیس در طی ۳ سال ساخته شد و با کمک ۲۰۰۰۰ کارگر، ساخت آن هزینه‌ای در حدود ۳ میلیارد دلار در بر داشت. هتل در زمینی به مساحت بیش از ۱۰۰ هکتار از باغ‌های دیدنی و جذاب و همچنین ۱٫۳ کیلومتر از ساحل منحصر به فرد جای گرفته است. هتل همچنین دو استخر شنا، یکی برای ماجراجویی و یکی برای آرامش دارد، چند زمین تنیس و کریکت، زمین راگبی و امکانات بازی فوتبال همراه با سالن‌های تناسب اندام و آب گرم و سونای لوکس را نیز می‌توان در آن یافت.

1- Marina Bay Sands Resort

marina bay sands

هزینه ساخت: ۸ میلیارد دلار
این هتل تفرجگاهی ساحلی واقع در سنگاپور است که توسط گروه لاس وگاس سندز Las Vegas Sands ساخته شده و اکنون گران‌ترین ملک مستقل در جهان است. هزینه ساخت کل پروژه ۸ میلیارد دلار بوده است. هتل شامل کافی شاپ، ۲۵۶۱ اتاق، کنوانسیون ۱٫۳۰۰٫۰۰۰ فوت مربعی، یک مرکز نمایشگاهی، مرکز خریدی به مساحت ۸۰۰٫۰۰۰ مترمربع، یک موزه، دو سالن تئاتر، ۷ رستوران مشهور، یک زمین اسکیت و البته، بزرگ‌ترین مجموعهٔ بازی در جهان است که ۵۰۰ صندلی و ۱۶۰۰ وسیله دارد.

این هتل دیدنی و جالب توسط گروه معماران موشه سفدی Moshe Safdie طراحی شده است. در اصل، طرح برای هتلی تهیه شده بود که می‌بایست در سال ۲۰۰۹ بازگشایی می‌شد اما این امر به تأخیر افتاد. هتل به‌صورت رسمی در ژوئن سال ۲۰۱۰ باز شد و جشنی دو روزه در آن برگزار گردید. محوطهٔ بازی و سرگرمی آن نیز در ۱۷ آوریل همان سال باز شده بود. سالن تئاتر در ۳۰ نوامبر مورد استفاده قرار گرفت و امکانات دیگر نیز مدتی بعد در همان سال افتتاح شدند.

کل هزینه این پروژه در حدود ۸ میلیارد دلار برآورد شده است. این یک پروژهٔ چالش برانگیز بود، اما انتظار می‌رفت محوطهٔ بازی و سرگرمی هتل حداقل ۱ میلیارد دلار سود سالانه داشته باشد. این هتل روزانه حدوداً ۲۵۰۰۰ بازدید کننده را به خود جذب می‌کند.

اما هتل تنها با اعداد و ارقام همگان را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد بلکه طراحی آن نیز بسیار دیدنی و جذاب است. همانگونه که طراحش عنوان کرده، شکل هتل در ابتدا از فورم دستینه کارت الهام گرفته شده بود. علاوه بر محوطهٔ بازی و سرگرمی، هتل شامل سه برج است که توسط پارک آسمانی Skypark به هم متصل شده‌اند. این سازه با ارتفاع ۲۰۰ متر ساخته شده است.

باغ‌های هتل نیز شگفت انگیز هستند. تعداد ۲۵۰ درخت و ۶۵۰ گیاه در اینجا زندگی می‌کنند و فضایی به مساحت سه زمین فوتبال را پوشش می‌دهند.

منبع فارسیلست‌سکند

منبع خارجیHome Dit

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
7 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
Immortality unlimited
۱۴ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۱۱

عالی و کامل با طراحی های خاص heart heart heart

نیما
نیما
۶ خرداد ۱۳۹۷ ۱۹:۵۱

هم کشور آذربایجان و هم ترکیه زبانشون ترک هست .شوروی آذربایجان رو جدا میکنه و اسمشو میذاره آذربایجان .
دلیل اینکه به ترکها خر میگن اینه که زمانیکه جنگ میشه در چند صد ساله پیش تمامه انسانها این مناطق رو تنها میذارن ولی فقط ترکها میمونن و از شرفو ناموسشون دفاع میکنن و چون غذایی نداشتن علف و میوه میخورن به همین دلیل بهشون خر میگن .من خودم ساکن تهرانم .تنها چیزی که با نهایته احترام میتونم به فارسها بگم مخصوصا تهرانیه (وجودخالی مغز خالی جنم خالی غیرت خالی پزعاایییییییییی)

نسیم
نسیم
۶ خرداد ۱۳۹۷ ۱۸:۰۹

من میخوام یه زبان جدید بجز زبان انگلیسی که بلدم رو یاد بگیرم ؛ خودم نظرم روی زبان اسپانیایی هست که مقام بهتری نسبت به زبان های دیگر داره و به هندی و چینی هم نمیتونم فکر کنم . نظر شما چیه ؟

Immortality unlimited
۱۴ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۰۹
Reply to  نسیم

عالیه نسیم جان

قاسم
قاسم
۴ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۵۹

خب یه سرچ ساده در گوگل و ویکی پدیا هم نشون میده جمعیت تورکها (نه متکلمین به زبان تورکی) لااقل از زبان فرانسه بیشتر هست. البته با این شرط سرچ کنید که از ویکی پدیا فارسی استفاده نکنید بلکهدر حاشیه صفحش زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری که دوست دارید انتخاب کنید. انصافا دنیای اطلاعات رو با افکار نژادپرستانه آلوده نکنیم.

قلقلی
قلقلی
۲ خرداد ۱۳۹۷ ۱۷:۲۳

ینی باید واقعا اینجا هم نشون بدین ترکین؟؟ mrgreen mrgreen

b1