cover
b1
خانه » ۱۰ قلعه افسانه‌ای که باید پیش از مرگ دیده شوند!

۱۰ قلعه افسانه‌ای که باید پیش از مرگ دیده شوند!

b3

در دنیا مکان‌های شگفت‌انگیز بسیاری است که باید از آن‌ها بازدید کرد. قلعه‌های زیبا یکی از آن مکان‌ها هستند. با عجیب‌ترین همراه شوید تا با ۱۰ قلعه افسانه‌ای آشنا شوید.

قلعه‌ها جزو زیباترین سازه‌های بشر است که امروزه شکوه معماری و توانمندی مردمان گذشته را به ما خاطرنشان می‌کند. در این مقاله می‌خواهیم قلعه‌های افسانه‌ای را به شما معرفی کنیم که حتماً باید از آن‌ها بازدید کنید.

10- قلعه تاریخی نوی‌شوانشتاین، آلمان (Neuschwanstein)

neuschwanstein castle large

این قلعه بسیار زیبا با بخش‌های مختلف که به سبک روسی ساخته شده‌است، در جنوب آلمان و بر بلندی تپه‌ای در دهکدهٔ Hohenschwangau در استان باواریا هر سال گردشگران بی‌شماری را مجذوب خود می‌کند. این بنا در اواخر قرن ۱۹ (بین سال‌های ۱۸۸۶-۱۸۶۹) به دستور «لودویگ دوم» (ludwig II)، پادشاه باواریا ساخته شده‌است.

قلعه زیبای خفته در دیزنی لند کالیفرنیا از این بنا الگوبرداری شده‌است.

9- قلعه لیختن اشتاین، آلمان (Lichtenstein)

lichtenstein castle large

در جنوب آلمان قلعه‌ای باشکوه بر بلندای صخره‌ای با سبک معماری گوتیک واقع شده‌است. این قلعه زیبا در فاصله‌ای کمتر از ۲۰۰ کیلومتری شمال غربی Neuschwanstein و در ایالت «بادن-وورتمبرگ» (Baden-wurttemburg) قرار دارد. این بنا در فاصله سال‌های ۱۸۴۰-۱۸۴۲ ساخته شده‌است. این قلعه بر بلندای پرتگاهی در کوه‌های سوآبین آلپ (Swabian Alps) و در ارتفاع ۲۵۰ متری رودخانه «ایچاز» (Echaz) بنا شده‌است.

8- قلعه لیوبلیانا، اسلوونی (Ljubljana)

ljubljana castle large

این شاهکار قرون‌وسطی که در قرن‌های ۱۱ و ۱۲ ساخته شده‌است خط آسمان اسلوونی را تشکیل می‌دهد. این قلعه در قرن ۱۵ مورد بازسازی قرارگرفته است و تابه‌امروز به یکی از جاذبه‌های اصلی پایتخت اسلوونی تبدیل شده‌است.

اگر خود را به بالای قلعه برسانید می‌توانید از فضای زیبای حیاط استفاده کنید و قهوه‌ای بنوشید.

7- قلعه چینون، فرانسه (chinon)

chateau de chinon large

دره «لوآر» (Loire) میراثی گران‌بها متعلق به قرون ۱۵ و ۱۶ است؛ زمانی که قدرت سلطنتی فرانسه در این مکان متمرکز بود، خاندان سلطنتی قصرهای خود را در نزدیکی پایتخت می‌ساختند. این بنا تا پیش از این دوره، از قرن ۱۰ یک قلعه معمولی بر روی این صخره بود. رودخانه پایین قلعه رودخانه «وین» (Vienne)، یکی از انشعابات رودخانه لوآر است. این مکان در تاریخ فرانسه جایگاه ویژه‌ای دارد. چون در سال ۱۴۲۹ ژاندارک در این مکان توانست شارل هفتم را متقاعد به مقابله با قوانین انگلیسی حاکم کند و به لحاظ تاریخی اهمیت ویژه‌ای دارد.

6- قلعه سومور، فرانسه (Seumur)

chateau de saumur large

قلعه‌ای باشکوه که ورودی آن از روی پلی معلق بر روی رودخانه Thouet است. این قلعه در زمان ناپلئون بناپارت به زندان تبدیل شده بود. خوشبختانه امروزه این قلعه پس از مرمت و بازسازی در معرض دید گردشگران قرار گرفته است.

5- قلعه چنونسئو، فرانسه (chenon ceau)

chenonceau ap travel large

بسیاری از قلعه‌ها با برج‌های بلند و مخروطی در گذر زمان به اقامتگاه‌های سلطنتی تبدیل شدند و قلعه چنونسئو نیز یکی از آنان است. این بنا بین سال‌های ۱۵۱۴ تا ۱۵۲۲ ساخته شده‌است. این قلعه در منطقه «لوآر» (Loire) واقع شده‌است.

4- قلعه کرانبورگ، دانمارک (kronborg)

kronborg castle large

در نزدیکی مرزهای شرقی دانمارک، در شهر «هلسینگور» (Helsingor) که در فاصله سوئد و دانمارک است نزدیک است، قلعه کرانبورگ واقع شده‌است.

این بنا در دههٔ ۱۴۲۰ ساخته شده‌است اما در فاصله زمانی ۱۵۷۴ تا ۱۵۸۵ توسط پادشاه دانمارکی، فردریک دوم به شاهکار رنسانس تبدیل شد.

این مکان محل اجرای نمایش هملت اثر ویلیام شکسپیر بوده است.

3- قلعه سگوویا، اسپانیا (Segovia)

alcazar of segovia large

بنای الحمرا در «گرانادا» (Granada) اسپانیا یکی از نمونه‌های بی‌نظیر از جاذبه‌های گردشگری اسپانیا است. اما اگر کمی به سمت شمال بروید در شهر «سگوویا» (Segovia) در ایالت «کاسیتا ولئون» (Castileand leon) با بنای زیبا و مشهور قصر سگوویا روبه‌رو می‌شوید. این بنا به قرن ۱۶ تعلق دارد و تحت فرمان پادشاه فیلیپ دوم ساخته شده‌است.

2- قلعه استریلنگ، انگلستان (Stirling)

stirling castle large

این قلعه عظیم و باشکوه بر بلندای صخره‌های بلند و مشرف به دره منتهی به رودخانه «فورث» (Forth) در اسکاتلند واقع شده‌است. «ماری» (Mary) ملکه اسکاتلند در ۱۵۴۲ در این مکان تاج‌گذاری کرده است و افراد مهم و مشهوری در طول تاریخ در این قلعه باشکوه اقامت داشته‌اند.

1- قلعه واریک، انگلستان (Warwick)

warwick castle large

این قلعه که امروزه یکی از زیباترین و باشکوه‌ترین جاذبه‌های گردشگری انگلستان به حساب می‌آید، زمانی قلعه‌ای ترسناک بوده است. این بنا در سال ۱۰۶۸ توسط ویلیام در کنار رودخانه «آوون» (Avon) ساخته شده‌است.

قلعه واریک در شهر «واریک شر» (Warwickshire) انگلستان واقع شده‌است.

منبع فارسیکجارو

منبع خارجیTelegraph

مهرداد قربانی

مهرداد قربانی

با سلام. من مهرداد هستم، نویسنده سایت و علاقه‌مند به کارهای گرافیکی و نویسندگی و طراحی وبسایت.

b2
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
دختری با قلب اژدها
دختری با قلب اژدها
۱۸ دی ۱۴۰۰ ۱۲:۲۳

اقا دستتون درد نکنه!!!
من حتما یه مقدار که بزرگتر شدم 100% میرم به بازدیدشون
ممنون heart :bigsmile: star star star

b1