مجسمه آزادی
b1
خانه » ۱۲ نسخهٔ بدل از مشهورترین بناهای جهان!

۱۲ نسخهٔ بدل از مشهورترین بناهای جهان!

b3

دیدن بناهای معروف دنیا مانند برج ایفل یا مقبرهٔ خدایان باستان برای بیش‌تر مردم دنیا جذاب است. اما اگر نمی‌توانید به دیدن این مکان‌های توریستی بروید نگران نباشید، چراکه نسخه‌های بدل این بناها چیزی از مدل اصلی کم ندارد. برای آشنایی با این نسخه‌های شبیه‌سازی شده با ما همراه باشید.

به‌جای بازدید از بناهای واقعی، نسخه‌های عجیب آن‌ها را ببینید. هرکسی می‌تواند با برج ایفل عکس بی‌اندازد، اما چند نفر می‌توانند همین عکس را با برجی که یک کلاه به سر دارد بی‌اندازد؟

12- کلیسای سن پیتر (St. Peter’s Basilica)

کلیسای سن پیتر (st peter’s basilica)

اصلاً لازم نیست برای دیدن کلیسای سن پیتر واقعی به واتیکان بروید. کافی است به شهر نیکو (Nikko) در ژاپن سفر کنید و میدان جهانی توبو (Tobu World Square) را ببینید. بسیاری از بناها، از جمله معروف‌ترین کلیسای جامعهٔ مسیحیت، در مقیاس یک‌بیست‌وپنجم نسخهٔ واقعی، در این مکان بازسازی شده‌اند. برج ایفل را هم در این نقطه از جهان می‌توانید ببینید.

11- کوه راشمور (Mount Rushmore)

کوه راشمور (mount rushmore)

نسخهٔ دیگری از کوه راشمور در استان توچیگی در ژاپن وجود دارد. اندازهٔ این نسخهٔ بدل، یک‌سوم نسخه اصلی است که البته نیازمند تعمیر است. این بنا در شهربازی متروکی که با موضوع غرب وحشی طراحی شده، قرار دارد. این نسخهٔ بدل ۲۹ میلیون دلار هزینه برداشته است.

10- پارتنون (Parthenon)

پارتنون (parthenon)

تا زمانی که می‌توانید به آتن شمالی بروید، به کشور یونان سفر نکنید. آتن شمالی همان شهر نشویل (Nashville)، جایی است که می‌توانید نسخه‌هایی از مقبره‌های خدایان باستان را، با همان مقیاس واقعی ببینید. این بنا در سال ۱۸۹۷ ساخته شده است.

9- پادشاه تات (King Tut)

پادشاه تات (king tut)

شما می‌توانید مانند یک باستان‌شناس داخل مقبره پادشاه تات را بررسی کنید، البته در شهر لاس‌وگاس. اولین نسخهٔ بدل این بنا در هتل لاکسور (Luxor Hotel) ساخته شد که پس از آن به موزهٔ تاریخ طبیعی لاس‌وگاس اهدا شد. این بنا دارای ۴ اتاق و ۵۰۰ کالای بازسازی شده است.

8- هال اشتات (Hallstatt)

هال‌ اشتات (hallstatt)

از رفتن به هال اشتات در اطرفش صرف نظر کنید و به شهر مبدل آن در گوانگ دونگ در چین بروید. ساخت این شهر ۹۴۰ میلیون دلار هزینه برداشته، و تقریباً شبیه به یک روستای اصیل در کوه‌های آلپ است.

7- برج کج نیل (Leaning Tower Of Niles)

برج کج نیل (leaning tower of niles)

اینجا ایتالیا نیست، بلکه ایلینوی است، جایی که در آن برج کج نیل را می‌توانید ببینید. اندازهٔ این برج، نصف اندازهٔ برج پیزا است. این بنا در سال ۱۹۳۴، برای پنهان کردن مخزن‌های آب شهر ساخته شد.

6- تاور بریج (Tower Bridge)

تاور بریج (tower bridge)

دوباره نگاه کنید، زیرا شما در لندن نیستید. این نسخهٔ بدل از بریج-تاور در سوژو، شهری در چین قرار دارد که البته نسبت به نسخهٔ اصلی، دست‌خوش اصلاحاتی شده، به عنوان مثال، این بنای بدل دارای ۲ برج اضافه و یک کافی‌شاپ است که قهوهٔ جاوه‌ای به سبک انگلیسی به شما تعارف می‌کند.

5- برج ایفل (Eiffel Tower)

برج ایفل (eiffel tower)

نسخه‌های بدل بسیاری از برج ایفل، خارج از فرانسه وجود دارند، اما هیچ‌کدام مانند نسخه بدل در تگزاس نمی‌شود. شما به راحتی می‌توانید نسخه‌ای ۶۵ فوتی (معادل ۱۹.۸۲۵ متر) و کلاه بر سر، از آن بنای بارز فرانسوی در پاریس، در تگزاس ببینید.

4- مجسمه آزادی

مجسمه آزادی

مجسمه آزادی نیز، مانند برج ایفل، بارها بدل‌سازی شده، اما تعداد کمی مانند نمونهٔ ویسکنسین، شبیه به مجسمهٔ اصلی است. این تقلید هنری بی سروته، در رودخانه مندتا (Lake Mendota) قرار دارد.

3- ایالت کلمبیای ترکیبی

ایالت کلمبیای ترکیبی

اینجا دقیقاً نه کاپیتال هیل، و نه کاخ سفید است. اینجا ترکیبی عجیب از هردو اثر تاریخی است که تنها در شهر فویانگ در چین قرار دارد.

2- جزیره ایستر (Easter Island)

جزیره ایستر (easter island)

خوشبختانه مجسمه‌های غول‌پیکر موآی در جزیره ایستر هنوز هم سر جای خود هستند، اما این نسخه‌های بدل در ناکامای ژاپن قرار دارند. آن‌ها بخشی از موزهٔ بدون سقف هستند.

1- نتردام

نتردام

اسم رسمی این بنا، کلیسای باسیلیکای عروج مریم مقدس است، اما در واقع اندازهٔ آن یک‌سوم نتردام واقعی است. این بنا از سال ۱۸۹۴ تا ۱۹۱۵ در کاوینگتون در کنتاکی ساخته شد و تا صد سال بعد ناتمام باقی ماند. برج‌های آن هنوز هم ساخته نشده‌اند.

منبع فارسیکجارو

منبع خارجیAll Day

مسلم امامی

مسلم امامی

سلام . من مسلم امامی و عاشق برنامه نویسی هستم

b2
b1