cover roller coasters
b1
خانه » ۱۱ تا از مهیج‌ترین ترن های هوایی جهان!

۱۱ تا از مهیج‌ترین ترن های هوایی جهان!

b3

تجربهٔ هیجان در ترن‌های هوایی، یکی از ماندگارترین خاطره‌های ما می‌تواند باشد ـ خاطره‌ای پر از ترس و اضطراب و هیجان. در ادامه با عجیب‌ترین همراه باشید و با ترسناک‌ترین ترن‌های هوایی جهان آشنا شوید. بلندترین ترن هوایی جهان به نام «آسمان‌خراش» در شهر نیکسون ایالت کایفرنیا، در سال ۲۰۱۷، آماده می‌شود. ارتفاع آن ۱۷۴ متر است و از تمام ترن‌های هوایی موجود بلندتر است. در ادامه با مهیج‌ترین ترن‌های هوایی، در سراسر جهان، آشنا می‌شویم.

11- بلندترین ترن هوایی کنونی

بلندترین ترن هوایی کنونی

در حال حاضر، کینگداکا بلندترین ترن جهان است. ارتفاع مؤثر آن ۱۳۹ متر است و سرعتش به ۲۰۶ کیلومتر در ساعت می‌رسد. شما برای یافتن آن، می‌توانید به پارک «Six Flags Great Adventure» شهر جکسون ایالت نیوجرسی بروید.

10- بلندترین ترن هوایی آینده

بلندترین ترن هوایی آینده

ترن «آسمان‌خراش» در فلوریدا، با مبلغ خیره‌کنندهٔ ۲۵۰ میلیون دلار، در حال ساخت است. تمام قسمت‌های برج ترن (Skyplex) پیچیده است، که از ویژگی‌های آن یک رستوران، گذرگاه و چندین جاذبهٔ دیگر است. بیشترین سرعت آسمان‌خراش ۱۰۵ کیلومتر در ساعت است.

9- اولین ترن هوایی با طراحی کج

اولین ترن هوایی با طراحی کج

با رفتن به پارک «Lihpao Land Discovery World» در تایوان، با یکی از بی‌نظیرترین ترن‌های هوایی جهان مواجه می‌شوید. ترنی که در شیب ۹۰ درجه، با ارتفاع یک ساختمان ۳۴ طبقه‌ای، شما را رها می‌کند. این طراحی کج واقعاً ایستادگی کرده است.

8- بلندترین حلقه عمودی

بلندترین حلقه عمودی

با رفتن به شهر والنسیا ایالت کالیفرنیا، سرزمین پرتغال‌ها، می‌توانید ترن تخت‌گاز (Full Throttle) را بیابید. بلندترین حلقه عمودی جهان با ارتفاع وحشتناک ۴۹ متر، در دل این ترن قرار گرفته است.

7- سریع‌ترین ترن هوایی

سریع‌ترین ترن ترن هوایی

سریع‌ترین ترن هوایی در یکی از ثروتمندترین شهرهای جهان قرار گرفته است؛ فورمولا روسا (Formula Rossa) در سرزمین فِراری شهر ابوظبی. این پسر بد، در ۹۰ ثانیه شما را در مسیر ۲٫۱ کیلومتری وحشتناکی پرتاپ می‌کند.

6- شدیدترین سقوط در ترن هوایی

شدیدترین سقوط در ترن هوایی

شدیدترین سقوط در جهان متعلق به ترن هوایی تاکابیشا در پارک فوجی-کیو هایلند ژاپن است. ۳۷ متر ارتفاع سقوط تنها برای بی‌باک‌ترین کسانی است که سوار ترن می‌شوند.

5- سریع‌ترین ترن هوایی چوبی

سریع‌ترین ترن هوایی چوبی

جالوت (Goliath)، یکی از جدیدترین و بی‌نظیرترین ترن‌ها در جهان است. این ترن وارونه می‌شود و ارتفاع سقوط آن ۵۵ متر است که برای یک ترن چوبی امری غیرمعمول است. سرعت ۱۱۶ کیلومتر در ساعت، سریع‌ترین سرعت برای ترن‌های چوبی است.

4- بلندترین ترن هوایی چوبی

بلندترین ترن هوایی چوبی

ترن کلوسوس، بلندترین ترن هوایی چوبی جهان، با ارتفاع شگفت‌انگیز ۶۰ متر، در هایدپارک آلمان قرار گرفته است.

3- طولانی‌ترین ترن هوایی

طولانی‌ترین ترن هوایی

اژدهای فولادی در اسپالند ژاپن، طولانی‌ترین ترن هوایی جهان است. شما می‌توانید زمانی را تقریباً دوبرابر ترن‌های معمولی در اژدهای فولادی بگذرانید.

2- بلندترین سقوط در ترن هوایی

بلندترین سقوط در ترن هوایی

زومانجرو، به نام سقوطِ سرنوشت معروف است. ترن نیوجرسی بلندترین ارتفاع سقوط را دارد. ارتفاعی حدود ۱۲۶٫۵ متر و سرعت ۱۴۵ کیلومتر در ساعت. این ترن در پارک «Six Flags Great Adventure» شهر جکسون قرار دارد.

1- بیشترین وارونگی در ترن هوایی

بیشترین وارونگی در ترن هوایی

انگلستان خانه ترن «لبخند بزن» در پارک آلتون است. این ترن بیشترین وارونگی را میان ترن‌های جهان دارد و حداقل شما را ۱۴ بار بالا و پایین می‌کند.

منبع فارسیکجارو

منبع خارجیAll Day

طناز

طناز

سلام من طناز هستم . طراح و برنامه نویس تحت وب ،همیشه می خواستم از چیزای عجیب و غریب سر در بیارم پس فکر کنم اینجا بهترین جا برای اینکار باشه

b2
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
حسين
حسين
۷ خرداد ۱۳۹۶ ۱۷:۱۹

ترن هوايي ابوظبي واقعا خوبه من رفتم سرزمين فرارى ولى متاسفانه نتونستم سوارش بشم سايت بسيار خوبى داريد فوق العاده است

b1