cover most expensive house
b1
خانه » ۱۰ تا از گران‌ترین خانه های دنیا!

۱۰ تا از گران‌ترین خانه های دنیا!

b3

اکثر آدم‌ها هرگز نمی‌توانند در یک خانهٔ گران‌قیمت چند میلیون‌دلاری در دنیا زندگی کنند. ما قطعاً می‌خواهیم عمارت‌ها، کاخ‌ها، و پنت‌هاوس‌های آدم‌های ثروتمند را ببینیم. بسیاری از خانه‌های شخصی گران‌قیمت در دنیا دارای معماری حیرت‌انگیز، و جدیدترین محصولات و امکانات هستند. در این‌جا فهرستی از گران‌ترین خانه‌های دنیا آمده‌است. همهٔ این خانه‌های گران‌قیمت بیش از ۱۰۰ میلیون دلار ارزش دارند. در ادامه فهرست ۱۰ تا از گران‌ترین خانه‌های دنیا را می‌بینید.

10- قلعهٔ برن

قلعه‌ی برن

این دژ ۱۳۵ میلیون دلاری، که به قلعهٔ دراکولا معروف است در مرز والاچیا و ترانسیلوانیا در رومانی قرار دارد. این بنا زمانی خانهٔ ولاد سوم، دژخیم والاچیا بوده‌است. او به خاطر روش‌های بدخواهانه‌اش اغلب با کنت دراکولا هم‌ردیف است. بسیاری از خوانندگان رمان «دراکولا» ، اثر برام استوکر، قلعهٔ برن را خانهٔ جانور فناناپذیر و تشنه به خون در رمان مذکورمی‌دانند.

این قلعه که ۱۷ اتاق‌خواب دارد، قبل از این‌که موزهٔ هنرهای دستی شود، زمانی منزلگاه خانوادهٔ سلطنتی رومانی بوده‌است.

9- آپ‌داون کورت

آپ‌داون کورت

این خانهٔ رؤیایی، که ۱۳۹ میلیون دلار قیمت دارد، واقع در منطقهٔ ویندلشم در ساری، انگلستان است. آپ‌داون کورت بهترین امکانات را برای زندگی دارد: سالن‌های سینمای خصوصی، زمین‌های تنیس، و اتاق‌خواب‌های پرشمار. این بنا که در ۱۹۲۴ ساخته‌شده‌است، در ۱۹۸۷ به‌طور عمده بازسازی شد.

آپ‌داون کورت گذشته از بهترین امکانات زندگی که برای ساکنان‌اش دارد، امکاناتی هم برای حیوانات اصیل و ماشین‌های گران‌قیمت دارد. این خانهٔ گران‌قیمت یک اصطبل اسب عظیم و یک گاراژ مرمرین برای ماشین دارد که می‌تواند ۸ لیموزین دراز را جای دهد.

8- مانورپ

مانورپ

مانور واقع در لس‌آنجلس، کالیفرنیا که نام آن (به معنی خانهٔ اربابی) کاملاً برازنده‌اش است، ۱۲۳ اتاق‌خواب، استخر شنا، زمین تنیس، سالن سینما، آب‌گرم، و سالن زیبایی دارد. این بنا که در دههٔ ۱۹۸۰ برای آرون اسپلینگ، تهیه‌کنندهٔ مرحوم (و افسانه‌ای) تلویزیون، ساخته‌شده‌است، به عنوان بزرگ‌ترین خانه در منطقهٔ لس‌آنجلس تبلیغ شده‌است.

مالک فعلی مانور پترا اکلستون، دختر برنی اکلستونِ معروف (فرمول ۱) است، و قیمت سنگین آن ۱۵۰ میلیون دلار است (هنگامی که در ۲۰۰۸ به مزایده گذاشته‌شد). این بنا زمینی به وسعت ۲٬۵ جریب دارد. این خانه که به سبک قصر ییلاقی است، دارای فضای پارکینگ جادار است که می‌تواند صدها ماشین را جای دهد.

7- پینکل

پینکل

پینکل، واقع در مونتانا یکی از ۱۰ گران‌قیمت‌ترین خانه‌های آمریکا است. هرچند فضایی که اشغال کرده‌است نسبتاً کوچک است، اما ویژگی‌های آن باعث می‌شود ارزش آن با املاک بزرگ دیگر قابل رقابت باشد. این ملک به ارزش ۱۵۵ میلیون دلار، عظیم‌ترین خانه در محلهٔ شیک و اختصاصی باشگاه یلوستون است.

بنای پینکل برای غرور و لذت مالکان آن، تیم و ادنا بلیکسز (که مالک باشگاه یلوستون نیز هستند)، با تاسیسات حرارت از کف ساخته‌شده‌است تا برای آنها و میهمانان‌شان گرما و راحتی مطلق را در میان هوای منجمدکنندهٔ مونتانا فراهم کند. هم‌چنین در هر سرویس بهداشتی یک شومینه قرار دارد تا میهانان هنگام استفاده از آنها نلرزند.

6- فرانچوک ویلا

فرانچوک ویلا

فرانچوک ویلا، واقع در لندن، انگلستان، ملکی با ۱۰ اتاق‌خواب متعلق به دورهٔ ملکه ویکتوریا است که ۱۶۱ میلیون دلار قیمت دارد. نام این بنا از مالک آن، النا فرانچوک گرفته شده‌است که یک تاجر و بشردوست اوکراینی است. فرانچوک ویلا اخیراً با هزینهٔ ۱۶ میلیون دلار بازسازی شده‌است. این بنا قبل از این‌که تبدیل به خانه‌ای با بخش‌های عظیم شود، یک مدرسهٔ ابتدایی خصوصی برای دختران بود.

فرانچوک ویلا، با ارتفاع ۵ طبقه، دارای اتاق امن، سالن سینمای اختصاصی، سونا، باشگاه، و استخر شنای سرپوشیده است. گذشته از امکانات مدرن‌اش، گفته می‌شود نیمی از هزینهٔ کلی این بنا، به خاطر آثار هنری باستانی و وسایل چوبی گران‌قیمت داخل آن است.

5- عمارت هرست

عمارت هرست

عمارت هرست، ۵ امین گران‌قیمت‌ترین خانه در دنیا، یک قلعهٔ لوکس تاریخی است. این ملک باشکوه واقع در سن سیمیون کالیفرنیا، تصویر پس‌زمینهٔ فیلم «پدرخوانده» است، که شهرت جهانی دارد. هم‌چنین رییس‌جمهور فقید، جان اف. کندی ماه‌عسل خود را در این قلعه سپری کرد.

یک چیز که این ملک ۱۶۵ میلیون‌دلاری را متمایز می‌کند دیسکوی اختصاصی آن است. گذشته از آن، این بنا ۲۹ اتاق‌خواب، ۳ استخر شنا، و یک سالن سینما دارد.

4- برکهٔ فرفیلد

برکه‌ی فرفیلد

برکهٔ فرفیلد، که علت نام‌گذاری آن مجاورت با یک دریاچه است، یکی از ۱۰ گران‌قیمت‌ترین خانه‌ها در آمریکا است. این بنای ۶۱۳۱ متر مربعی، که مالک آن تاجری به نام ایرا رنرت لئون است، در همپتون نیویورک واقع است و ۱۹۸ میلیون دلار ارزش دارد. برکهٔ فرفیلد علاوه بر سالن بولینگ و زمین بسکتبال، یک حوضچهٔ آب داغ به قیمت ۱۵۰٫۰۰۰ دلار دارد.

3- پنت‌هاوس

پنت‌هاوس2 پنت‌هاوس1

پنت‌هاوسِ هایدپارک، با چشم‌اندازهایی تماشایی از مرکز لندن در انگلیس، گران‌ترین آپارتمان دنیا محسوب می‌شود. این بنا، که به‌طور تقریبی ۲۰۰ میلیون دلار هزینه داشته‌است، مجهز به سالن شراب‌نوشی و زمین بازی اسکواش است. پنت‌هاوس که خانهٔ آدم‌های ثروتمند و مشهور است، مجهز به جدیدترین تدابیر امنیتی، از جمله اسکن چشم، اتاق امن، و پنجره‌های ضدگلوله است.

2- ویلا لئوپولدا

ویلا لئوپولدا

ویلا لئوپولدا ارزش به بزرگی ۵۰۶ میلیون دلار دارد و دومین گران‌قیمت‌ترین خانهٔ دنیا است و گران‌ترین عمارت اروپا محسوب می‌شود. این بنا، که در ریویرای فرانسه واقع است، در ۱۹۰۲ توسط شاه لئوپولد دوم، پادشاه بلژیک ساخته‌شده‌است، و درحال‌حاضر جزء دارایی‌های میلیاردر روسی، میخائیل پروخروف، مالک بروکلین نتس، است.

بنای ویلا لئوپولدا، با ارتفاع ۲۷ طبقه، ۱۹ اتاق‌خواب دارد و نگه‌داری از «حیاط‌خلوت» جادار آن، مستلزم به کارگیری ۵۰ باغبان تمام‌وقت است. این دارایی درحال‌حاضر متعلق به خانوادهٔ سافرا است، که در ابتدا ادموند سافرا، بانک‌دار، آن را خرید.

1- آنتیلیا

آنتیلیا

از ۲۰۱۳ به بعد گران‌ترین خانه دنیا آنتیلیا است، که یک خانهٔ مدرن واقع در یکی از محله‌های بمبئی در هند است. این خانه اقامتگاه موکش آمبانی، ۵ امین ثروتمندترین مرد روی زمین است.

گفته می‌شود این کاخ ۲۷ طبقه‌ای ۱ میلیارد دلار هزینه داشته‌است، حیرت‌آور است! معماری این بنا از فلسفهٔ «واستو شاسترا» تبعیت می‌کند، سبکی که عمارت را تبدیل به دروازهٔ انرژی مثبت می‌کند. آنتیلیا همهٔ چیزهایی را که یک فرد می‌تواند در خانه بخواهد، دارد: سالن رقص، یک باغ ۴ طبقه، طبقهٔ سلامت با جکوزی، و یک پارکینگ ۶ طبقه.

منبع فارسیبازده

منبع خارجیDetechter

طناز

طناز

سلام من طناز هستم . طراح و برنامه نویس تحت وب ،همیشه می خواستم از چیزای عجیب و غریب سر در بیارم پس فکر کنم اینجا بهترین جا برای اینکار باشه

b2
2 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
:-|
:-|
۱۲ شهریور ۱۳۹۹ ۲۰:۰۱

هههه🦊

:-|
:-|
۱۲ شهریور ۱۳۹۹ ۲۰:۰۱
Reply to  :-|

ای بابا

b1