swallow’s nest cultural centre
b1
خانه » ۶ ساختمان باورنکردنی فلزی!

۶ ساختمان باورنکردنی فلزی!

b3

سخت است تا چیزی را توصیف کنیم که دقیقاً در نقطه عطفی تبدیل به یک ساختمان می‌شود. آیا این مربوط به پیچیدگی‌های مهندسی، طراحی هنری، و یا زیبایی و زیبایی‌شناسی است؟ در مورد سازه‌های معروف که در ادامه مطلب مورد بحث قرار داده‌ایم، عنصر مشترک فلز است، که در یک شکل و یا شکل‌های مختلف به کار گرفته شده‌است. این مصالح، اغلب درون ساختار ساختمان پنهان می‌شوند، و قدرت سازه را با استفاده از آن‌ها تقویت می‌کنند، و در مواردی استفاده از فلزات منجر به نتایج خیره‌کننده‌ای می‌شود.

6- مرکز ورزش‌های آبی در لندن

aquatics centre, london (1)

جهت آماده‌سازی برای بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۲، زاها حدید طرحی را برای مکانی برای ورزش‌های آبی ارائه داده بود. این معمار هنرمند برای طراحی تندیس و آسمان‌خراش‌های خود و ازجمله این ساختمان معروف و شناخته‌شده‌است. او با تقلید از اشکال و انحنای موج، سقف این سازه را با استفاده از ۲۸۰۰ تن فلز طراحی کرده، و در قسمت بالایی با استفاده از سه سازه بتنی متعادل شده‌است. این مرکز قادر به میزبانی ۱۷۵۰۰ بازدیدکننده می‌باشد.

5- Metaphone در شهرستان پا-دو-کاله فرانسه

metaphone, pas de calais (1)

طراحی پیچیده این سالن موسیقی واقعاً تعجب‌برانگیز است، این ساختمان بسیار هوشمندانه ساخته‌شده و ملودی‌های خود را ایجاد می‌کند. Utilising طراحی شامل شیشه‌هایی که از انرژی خورشیدی استفاده می‌کنند، پنل‌های چوبی و فولادی یکپارچه بر روی یک فریم فولادی می‌باشد، این پنل‌ها قابل حرکت ساخته‌شده‌اند، صدای پخش‌شده همواره سمفونی‌های منحصربه‌فرد را در فضا ایجاد می‌کند. این ساختمان به‌طور هوشمندانه‌ای در یک پوسته فلزی سبک در داخل یک دیوار ثانوی برای ایجاد قابلیت صوتی اضافی پوشیده شده‌است.

4- ساختمان Q1

q1 building, essen (1)

ساختمان Q1 در شهر اسن آلمان قرار دارد و متعلق به شرکت چندملیتی آلمانی تیسن‌کروپ (ThyssenKrupp) می‌باشد. این ساختمان سازگار با محیط‌زیست است و در آن خلاقیت خیره‌کننده‌ای دیده می‌شود. در این ساختمان از ۴۰۰۰۰۰ قطعه باله فولاد ضدزنگ استفاده شده‌است، و این باله‌ها با حرکت خورشید تغییر وضعیت می‌دهند و سایه ایجاد می‌کنند. این شاهکار مهندسی هوشمندانه نیاز به تهویه مطبوع را کاهش می‌دهد، و این ساختمان با انرژی‌های کارآمد عمل می‌کند.

3- دفتر مرکزی ایتالیایی 3M در میلان

3m italia headquarters, milan (1)

این ساختمان دیگری است که به‌طور ویژه‌ای دارای انرژی کارآمد می‌باشد. دفتر مرکزی این شرکت دارای پنجره‌های دستکاری‌شده و پنل‌های خورشیدی است. نمای آن از فریم‌های فلزی گسیخته همراه با چوب و شیشه یک ظاهر بصری خوبی را ایجاد کرده است.

2- مرکز فرهنگی لانه پرستو (Swallow’s Nest Cultural Centre)

swallow’s nest cultural centre (1)

این ساختار فوق‌العاده جذاب دارای ۸ طبقه می‌باشد، طراحی آن پیچیده است و شبیه 3-D Mobius Ring می‌باشد. این ساختمان تقریباً به‌طور کامل از فولاد ساخته‌شده‌است، طراحی هوشمندانه ساختمان با بهره‌گیری از پنل‌های فتوولتائیک (photo-voltaic) برای تولید انرژی می‌باشد. این مرکز در ظاهر دارای مهارت‌های تاکتیکی خارق‌العاده است، و به نظر می‌رسد که بالاتر از سطح زمین به‌صورت شناور می‌باشد. این اثر به‌طور خاص از طریق استفاده از ستون‌هایی که توهم نوری ایجاد می‌کنند نیز ساخته‌شده‌است. شما باید این مرکز فرهنگی را حتماً از نزدیک ببینید تا باور کنید.

1- سالن کنسرت دیزنی در لس‌آنجلس

disney concert hall, los angeles (1)

این ساختمان با تأثیر از دریا ساخته‌شده‌است. در پنل‌های بیرونی ساختار موج مانند سالن کنسرت نیز فولاد ضدزنگ به‌کار رفته است. این پنل‌ها در ۷۸٫۴ کیلومتر کشیده شده‌است. این ساختمان مدرن طراحی شده از لحاظ آکوستیک باورنکردنی می‌باشد. اکثریت استفاده از بهره‌وری انرژی و ترکیب آن‌ها با طراحی مدرن برای ایجاد ترکیبی خلاقانه از معماری breath-taking و دوست‌دار محیط‌زیست می‌باشد.

2 ratings3.5/5
منبع فارسیTop in Earth

منبع خارجیArchitecture Art Designs

محمدجواد حیدری

محمدجواد حیدری

متولد ۱۹۹۱، شیراز، دانشجوی مهندسی حمل و نقل جاده‌های بدون روسازی و شنی، عاشق طبیعت و مناطق بکر....

b2

دیدگاه بگذارید

avatar
 
smilewinkmrgreenneutraltwistedcooleviloopscrylolsadideaangrybearbigsmileblushconfuseddeveloperevilgrinexclaimfacepalmheartkittenmindblown-altquestionrolleyesstarsurprisedtongueuneasy
b1
error: Alert: Content is protected !!