عکس کاور تولد اتو فریتز میرهوف پزشک و زیست شیمیدان آلمانی
b1
خانه » تولد اتو فریتز میرهوف پزشک و زیست شیمیدان آلمانی

تولد اتو فریتز میرهوف پزشک و زیست شیمیدان آلمانی

b3

عکس کاور تولد اتو فریتز میرهوف پزشک و زیست شیمیدان آلمانی

در چنین روزی اتو فریتز میرهوف پزشک و زیست شیمیدان سرشناس آلمانی متولد شد. بیشترین شهرت وی به خاطر کار روی متابولیسم عضلات بدن انسان است که به همین خاطر نیز در سال ۱۹۲۲ میلادی جایزهٔ نوبل پزشکی به وی تعلق گرفته است.

۱۲ آوریل سال ۱۸۸۴ اتو فریتز میرهوف در هانوفر واقع در امپراتوری پروس و در یک خانوادهٔ ثروتمند یهودی متولد شد. اتو فریتز بیشتر دوران کودکی خود را در شهر برلین سپری کرد و در آنجا تحصیلات خود را تا مقطع دبیرستان به پایان رساند. بعد از دورهٔ دبیرستان به خاطر علاقه به رشتهٔ پزشکی تحصیلات را در این رشته ادامه داد. وی در دانشگاه‌های استراسبورگ و هایدلبرگ پزشکی خواند و سرانجام در سال ۱۹۰۹ فارغ التحصیل شد.

سال ۱۹۱۲ اتو فریتز میرهوف به دانشگاه کیل نقل مکان کرد و چند سال بعد در سال ۱۹۱۸ به رتبهٔ استاد تمامی دانشگاه رسید. در طول این سال‌ها وی به شدت روی فرایند متابولیسم در عضلات انسان تحقیق می‌کرد و سرانجام توانست ارتباط میان مصرف اکسیژن و متابولیسم اسید لاکتیک را در عضلات کشف کند و همین کشف موجب شد تا بنیاد نوبل، وی را در سال ۱۹۲۲ شایسته دریافت جایزه نوبل پزشکی بداند.

در واقع تحقیقات دکتر میرهوف موجب شناسایی واکنش‌های درون یاختی شد که گلیکولیز یا قندکافت نام دارد. گلیکولیز از واکنش‌های درون یاخته‌ای است که توسط آن یک قند شش کربنه عموماً گلوکز به ترکیبات کربن‌دار کوچک‌تری شکسته می‌شود. بسیاری از میکروب‌های بی‌هوازی برای تأمین انرژی مورد نیاز خود کاملاً به واکنش‌های قندکافت وابسته‌اند. با توجه به بررسی‌های توالی ژنی بسیاری از جانوران و حتی جو اولیه زمین فاقد اکسیژن بوده است، پژوهشگران احتمال می‌دهند که قندکافت یکی از ابتدایی‌ترین مسیرهای تولید انرژی از مولکول‌های سوختی آلی در آن دوران بوده است.

دکتر اتو فریتز میرهوف در دوران روی کار آمدن حزب نازی در آلمان با مشکلات فراوانی به خاطر یهودی بودن مواجه شد و سرانجام سال ۱۹۳۸ به فرانسه و شهر پاریس رفت و بعد از حمله آلمان به فرانسه در سال ۱۹۴۰ به آمریکا مهاجرت کرد در آنجا در دانشگاه فیلادلفیا مشغول به کار شد. دکتر میرهوف تا پایان عمر در آمریکا باقی ماند و در تاریخ ۶ اکتبر سال ۱۹۵۱ در سن ۶۷ سالگی دیده از جهان فروبست.

منبع فارسیزومیت

منبع خارجیWikipedia

سهیلا شی

سهیلا سهرابی

عاشق انیمه، کی پاپ، فانتزی، کتابای علمی تخیلی، کپتن آمریکا می باشم :دی

b2
b1