cover bangkok temples
b1
خانه » ۱۰ معبد دیدنی در بانکوک!

۱۰ معبد دیدنی در بانکوک!

b3

بیش از ۴۰۰ وات یا معبد در سرتاسر بانکوک وجود دارد، اما معروف‌ترین آن‌ها سه معبد می‌باشند: معبد پرا کاو، معبد آرون و معبد پو. اما بعد از آن شما به کجا می‌روید؟ آیا معابد دیگر ارزش دیدن را دارند و چرا؟ آن‌ها کجا هستند؟ هیچ راهی برای دیدن همه آن‌ها وجود ندارد، اما ما بیشتر آن‌ها را دیده‌ایم، از جمله معبد غیر معروف دیوید بکهام (بله واقعاً وجود دارد) یکی توسط درختی غول پیکر بلعیده شده و حتی یکی دیگر برای اعدام استفاده می‌شد.

در اینجا ۱۰ معبدی که ارزش دیدن را دارند به شما معرفی می‌شود در حالی که در بانکوک و خوشبختانه اکثر آن‌ها در نزدیکی کاخ بزرگ واقع شده‌اند، و برای یک روز اکتشافی و سرگرم کننده مناسب می‌باشند. تنها دوربین خود را نیاورید بلکه شلوار رنگ روشن و بلند و تی شرتی که شانه‌های شما را بپوشاند و کفش مناسب بپوشید، آب زیاد بنوشید و کلاه به سر کنید، بیرون از اینجا می‌تواند بسیار داغ باشد.

10- Wat Prayoon

wat prayoon

معبد پرایون یا معبد روئا لِک (Wat Rua Lek) در سمت غربی رودخانه چائو پرایا قرار دارد. این معبد در طول سلطنت پادشاه رامای سوم ساخته شد، ویژگی‌های برجسته این معبد شامل یک زنگ برعکس بزرگ به شکل بتکده می‌باشد و کوه لاک‌پشت دارای حوضی است که در آن بازدیدکنندگان می‌توانند به لاک‌پشت‌ها غذا بدهند. معبد در سمت تُنبوری پای پل یادبود (Memorial Bridge) واقع شده است. این منطقه در لبه جنوبی جامعه قدیمی پرتغالی، منطقه‌ای که در اوایل دوره راتاناکسین برای بازرگانان پرتغالی و مقامات دولتی طراحی شده بود قرار دارد. (پس از اینکه آیوتایا نابود شد، رامای اول پایتخت جدیدی را در تُنبوری تأسیس کرد)

9- Wat Benja

bangkok temples

معبد بنجامابهوبیت که اغلب معبد بنجا نامیده می‌شود، در سال ۱۹۰۰ توسط پادشاه راما پنجم ساخته شد، و برای بیش از یک دلیل مشهور می‌باشد. نام مستعار آن به دلیل اینکه همه دیوارهای خارجی معبد اصلی از سنگ مرمر وارداتی از ایتالیا ساخته شده «معبد سنگ مرمر» می‌باشد، همچنین تصویر این معبد پشت سکه‌های ۵ باتی برجسته شده است! این معبد در نزدیکی بسیاری از دفاتر دولتی و کاخ‌ها قرار دارد و بسیار مورد احترام است و اغلب مقامات عالی رتبه از آن دیدن می‌کنند.

8- Wat Suthat

wat suthat

معبد سوتات بیشتر به خاطر برج بزرگ قرمز رنگ در حال چرخش در ورودی‌اش شناخته شده می‌باشد، و یکی از قدیمی‌ترین و چشم گیرترین معابد در بانکوک است. این معبد دارای کلیسایی کوچک و زیبا با سقف گسترده، نقاشی‌های دیواری باشکوه و درهای چوبی کنده کاری شده با دست می‌باشد. ساخت و ساز توسط پادشاه راما انجام شد، به عنوان پناهگاه تصویر برنزی بودا با قایق از سوکوتائی به اینجا آورده شد، اما در نهایت در زمان پادشاه راما سوم به پایان رسید. این معبد در شهر قدیمی، درست در شرق مزرعه سلطنتی قرار دارد و شما به راحتی می‌توانید بازدید از معبد سوتات را با معبد بودای زمرد، کاخ بزرگ و معبد پو ترکیب کنید.

7- Wat Mahatat

wat mahathat

معبد ماهاتات در طول دوره آیوتایا ساخته شده بود. این یکی از ۱۰ معبد سلطنتی از بالاترین طبقات در بانکوک است، و به خاطر موقعیت استراتژیکی آن بین کاخ بزرگ و کاخ سلطنتی برای مراسم سلطنتی استفاده می‌شد. در محوطه معبد، قدیمی‌ترین موسسه آموزش عالی برای راهبان بودایی در تایلند و یک مرکز مهم برای مطالعه بودیسم و مدیتیشن قرار دارد. این معبد تبدیل به یک مکان محبوب برای یادگیری مدیتیشن ویپاسانا (Vipassana Meditation) به همراه برخی از کلاس‌های انگلیسی شده است.

6- Loha Prasat

loha prasat temple

بانکوک پر از معابد باشکوه است. تمام آن‌ها زیباتر و چشمگیرتر از بعدی می‌باشند، اما لوها پرسات با هویت معماری منحصر به فردش واقعاً برجسته است. همچنین این معبد را «قلعه فلزی» هم می‌نامند. لوها پرسات بر روی زمین معبد راچانادارام قرار دارد که در سال ۲۰۰۵ به یونسکو ارائه شد و تبدیل به میراث جهانی گردید، و اهمیت تاریخی معبد برجسته می‌باشد. در حالی که این عنوان هنوز به آن داده نشده است. این معبد در نزدیکی معبد ساکت و بنای یادبود دموکراسی قرار دارد، و اگر شما در اطراف جاده کائو سان بودید حتماً باید این معبد را ببینید.

5- Wat Traimit

wat traimit bangkok

ترایمیت معبدی سفید و طلایی زیبا واقع در ابتدای جاده یوورات است و نقطه شروع مناسبی برای اکتشاف محله چینی‌ها می‌باشد. جاذبه اصلی در معبد ترایمیت نه تنها معماری زیبای آن است بلکه مجسمه‌های بودای ساخته شده از طلا که در داخل معبد نشسته و در نوع خودشان بزرگترین در جهان می‌باشند. مجسمه‌ای با ۵ متر ارتفاع و پنج و نیم تن وزن، مدتی ندانسته زیر پوششی از گچ پنهان شده، که بین قرن ۱۳ و ۱۴ درست شده بود، اما این طلای مخفی شده به طور تصادفی در سال ۱۹۵۵ مشخص گردید! هزینه ورود به موزه که در نیمه راه پله‌ها واقع شده کم است اما دیدن بودای طلایی در بالا رایگان می‌باشد.

4- Wat Saket

wat saket 1

ساکت معبدی است که شما بی تردید می‌توانید از آن، کوه طلایی را به طور کامل مشاهده کنید. این معبد بالای تپه‌ای در شهر قدیمی بانکوک ساخته شده، این ساخت و ساز گسترده دارای سابقه‌ای طولانی و سخت بوده است. این معبد برای اولین بار توسط پادشاه راما سوم (۱۷۸۷-۱۸۵۱) ساخته شد، اولین تلاش شکست خورد، و به دلیل ماهیت نرم زمین به طور کامل فرو ریخت و ساخت و ساز رها شد. کوه طلایی که امروز شما می‌بینید، در زمان سطنت پادشاه راما چهارم و راما پنچم ساخته شد. با طی کردن ۳۰۰ پله به تراس بالا می‌رسید، و کوه طلایی دارای یک یادگاری از بوداست که از هند آورده شده است.

3- Wat Arun

wat arun in bangkok

آرون، نمادی‌ترین معبد در بانکوک است که در سمت تُنبوری، تقریباً مقابل کاخ بزرگ و معبد پو قرار دارد. این معبد در طول قرن هفدهم در ساحل رودخانه چائو پرایا ساخته شد. شکل متمایز معبد آرون شامل یک برج به سبک خمر می‌باشد که توسط چهار برج کوچکتر که همه از سفال تشکیل شده‌اند احاطه شده است. پله‌ها برای رسیدن به بالکن در برج اصلی کاملاً شیب دار هستند، و بالا رفتن معمولاً آسان‌تر از پایین آمدن است، اما دیدن چشم انداز از بالا واقعاً ارزشش را دارد. این معبد در غروب آفتاب بسیار شگفت انگیز به نظر می‌رسد. از طریق کشتی در سرتاسر رودخانه چائو پرایا به اسکله ماهاراچ به راحتی می‌توانید به این معبد برسید و هزینه ورودی به معبد ۵۰ بات است.

2- Temple of the Reclining Buddha - Wat Pho

wat pho in bangkok

معبد پو بعد از یک صومعه هندی که اعتقاد بر این بود بودا در آن می زیست نام گذاری شد، و یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین معابد بودایی در بانکوک است. همچنین معبد پو به عنوان معبد بودای خوابیده با ۱۵ متر ارتفاع و ۴۳ متر طول پوشیده شده با ورقه‌های طلا شناخته شده می‌باشد. این معبد درست کنار کاخ بزرگ قرار دارد و همچنین دارای هزار تصویر بودا و ۹۱ گنبد از جمله گنبد بسیار چشمگیر اختصاص داده شده به چهار پادشاه چاکری می‌باشد. همچنین این معبد دارای اولین مدرسه ماساژ تایلندی است که در آن پزشکان انجمن سنتی در سالن هوای آزاد خارج از معبد، ماساژ تایلندی را تدریس می‌کنند. هزینه ورودی اینجا ۱۰۰ بات است.

1- Temple of Emerald Buddha - Wat Phra Kaew

wat pra kaew temple

معبد پرا کاو یا معبد بودای زمرد داخل محوطه کاخ بزرگ ساخته شد و یکی از مهم‌ترین و پر بازدیدترین معابد در بانکوک است. یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های این معبد، بودای زمرد می‌باشد، بلوکی ۶۶ سانتی متری حکاکی شده از یشم سبز. این مورد بسیار محترم برای اولین بار در سال ۱۴۶۴ وقتی که پناهگاه معبد بر اثر رعد و برق تخریب شد در چیانگ‌رای کشف شد. و قبل از اینکه به چیانگ مای برگردانده شود به لائوس برده شد، و در نهایت خانه دائمی آن در بانکوک ساخته شد که شما می‌توانید آن را تحسین کنید. این معبد مکانی فوق العاده برای اکتشاف می‌باشد، به ویژه گالری ۲ کیلومتری با نقاشی‌های زیبای دیواری که ۱۷۸ صحنه از داستان‌های رامایانا را به تصویر کشیده‌اند. این معبد تنها تا ساعت ۳ بعد از ظهر باز و هزینه ورودی حداقل ۴۰۰ بات است. حجابِ سفت و سختی در اینجا اعمال می‌شود، نباید شلوار کوتاه یا تی شرت بدون آستین بپوشید.

منبع فارسیپارساسیتی

منبع خارجیBangkok

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
vietnam tours
vietnam tours
۵ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۴۲

شباهت زیادی بین معابد تایلند و لائوس هستش، ممنونم

b1