کاور ۱۰ خلوتگاه عاشقانه در سال ۲۰۱۶
b1
خانه » ۱۰ خلوتگاه عاشقانه در سال ۲۰۱۶!

۱۰ خلوتگاه عاشقانه در سال ۲۰۱۶!

b3
2016

انسان‌های مختلف تعاریف متفاوتی از خلوتگاه‌های عاشقانه دارند. برای برخی می‌تواند تفرجگاهی لوکس در طبیعت بکر مالدیو و برای دیگران دریاچه‌ای مقدس در تبت باشد. در هر حال نقاط زیادی در این کرهٔ خاکی وجود دارد که می‌توان برای چنین مقصودی روی آن‌ها حساب باز کرد.

10- سوفیا سوئیتز، سانتورینی، یونان

سوفیا سوئیتز 1سوفیا سوئیتز 2سوفیا سوئیتز 3

سوفیا سوئیتز هتلی لوکس بالای کالدرا است که سبک کلاسیک سایکلادیک (Cycladic) را با بهترین خدمات ممکن ترکیب می‌کند. این دقیقاً همان چیزی است که باعث می‌شود مردم بارها و بارها به سانتورینی سفر کنند. آپارتمان‌های این هتل درون صخره‌های آتشفشانی حفر شده‌اند. (روشی معتبر در جزیره که مربوط به ۱۵۰ سال پیش است). امروزه این سوئیت‌ها احساسی فوق العاده در طول اقامت به گردشگران منتقل می‌کنند. سوئیت‌هایی زیبا با نماهای بی نظیر رو به دریای آبی اژه و مناظر صخره‌ای جزیره که دلایل خوبی برای سفر به این منطقه هستند. مهمانان می‌توانند در استخرهای فضای بستهٔ غاری تنی به آب بزنند، در جکوزی‌ها آرامش بیابند و از حمام آفتاب روی تراس‌ها لذت ببرند. فلسفهٔ این هتل برمبنای اطمینان از راحتی و آسایش مهمانانی که دنبال آرامش خاطر و یک خلوتگاه مناسب هستند بنا شده است.

9- تیکسه گومپا (صومعهٔ تیکسه)، لداخ، هند

تیکسه گومپا 1تیکسه گومپا 2تیکسه گومپا 3

تیکسه گومپا صومعهٔ بودائیان تبت است که در هند قرار دارد و معماری سنتی بودایی و زیبایی را ارائه می‌دهد. این مجموعهٔ تأثیر گذار که در ارتفاع ۳, ۶۰۰ متری و در قرن پانزدهم میلادی ساخته شده است، ۱۲ طبقه دارد. تیکسه گومپا همچنین به خاطر شباهتش با کاخ پوتالا که مهم‌ترین بنا در لهاسای تبت است شهرت دارد. ابن مکان یک خلوتگاه شگفت انگیز است که هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. با حضور در اینجا می‌توانید از معبد مایتریا و راهبان آن بازدید کنید.

8- هتل آتراپ ریوز (Attrap Reves Hotel)، الاوچ، فرانسه

هتل آتراپ ریوز 1هتل آتراپ ریوز 2هتل آتراپ ریوز 3

هتل مذکور یکی از منحصر به فردترین هتل‌های جهان است گه درون جنگل قرار دارد. این خانه‌های شیشه‌ای که در تصویر مشاهده می‌کنید همهٔ امکانات یک هتل را ارائه می‌دهند، به علاوه فرصت خواب زیر ستارگان تجربه‌ای است که نباید از دست دهید. این خانه‌های حبابی شکل در اطراف جنگل پراکنده شده‌اند و مناظری شگفت انگیز را در اختیار مهمانان می‌گذارند. با سفر به این ناحیه و بازدید از این هتل می‌توانید از آرامشی مثال زدنی در طبیعت لذت ببرید.

7- ویلاهای آنانتارا کیهاوا (Anantara Kihavah Villas)، مالدیو

ویلاهای آنانتارا کیهاوا 1ویلاهای آنانتارا کیهاوا 2ویلاهای آنانتارا کیهاوا 3

طولانی‌ترین استخر شنای مالدیو در این تفرجگاه قرار دارد. جزیره‌ای که این تفرجگاه در آن واقع شده است ردیفی زیبا از درختان نخل دارد که نتیجهٔ کشت و زرع در گذشته هستند. در ضمن خانه‌های ییلاقی روی آبی هرکدام استخری دارند که سرگرمی بالایی را برای مسافران اطمینان می‌دهند. این تفرجگاه دور افتاده خدماتی عالی و محیطی بهشتی را فراهم می‌آورد. مهم‌تر از همه آب و هوا در مالدیو در تمام طول سال عالی است.

6- آنتیگوا

آنتیگوا 1آنتیگوا 2آنتیگوا 3

آنتیگوا یکی از دو جزیره اصلی تشکیل دهنده کشور آنتیگوا و باربودا در منطقه دریای کارائیب به شمار می‌رود که اطراف آن را صخره‌های دریایی احاطه کرده است. از ویژگی‌های بارز این جزیره می‌توان به خط ساحلی دراماتیکی از سواحل سفید شنی و بنادر اشاره کرد. سواحل این جزیره، ملوانان زیادی را برای رویداد بین‌المللی هفتهٔ قایقرانی جذب خود می‌کند. این جزیره همچنین یکی از آفتابی‌ترین جزایر منطقهٔ کارائیب محسوب می‌شود که در تمام طول سال آب و هوایی تابستانی دارد و معمولاً باران بسیار کمی را به خود می‌بیند. علاوه بر این جزیرهٔ آنتیگوا یکی از بهترین نقاط کارائیب برای پرداختن به انواع غواصی است که علاقمندان زیادی را از سراسر جهان جذب خود می‌کند.

5- پارک ملی دوی اینتنان (Doi Inthanon National Park)، استان چیانگ‌مای، تایلند

پارک ملی دوی اینتنان 1پارک ملی دوی اینتنان 2پارک ملی دوی اینتنان 3

پارک ملی دوی اینتنان به همراه تعداد زیادی آبشار، کوهستان و تنوع زیستی مثال زدنی هرساله گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می‌کند. این پارک در ارتفاع ۱, ۸۵۰ متری و ارتفاعات کوهستانی تایلند واقع شده است. به طور کلی ارتفاعات این نواحی متفاوت و از ۸۰۰ تا ۲, ۵۶۵ متر است که آب و هوایی ناموزون را رقم می‌زند. پارک یاد شده همچنین دارای غارهای زیادی است که برای گشت و گذار و جستجو بسیار جالب به نظر می‌رسند. پارک ملی دوی اینتنان در واقع مهد فعالیت‌های تفریحی متنوع و مناظری زیبا به شمار می‌رود. مسیرهای پیاده‌روی مختلف امکان گشت و گذار در طبیعتی بکر و متنوع را در اختیار علاقمندان می‌گذارد.

4- دریاچهٔ یامدراک (Yamdrok Lake)، تبت

دریاچهٔ یامدراک 1دریاچهٔ یامدراک 2دریاچهٔ یامدراک 3

آب‌های تازهٔ دریاچه یامدراک که یکی از دریاچه‌های مقدس تبت است، در میان شهر لهاسا (پایتخت تبت) و شهر کوچک Gyantse واقع شده‌اند. به دلیل قدرت‌های معنوی این مکان، دالایی لاما (رهبر مذهبی بودائیان) و همچنین مردم بومی منطقه از آن زیارت می‌کنند. اهمیت قداست این دریاچه به بودای دوم برمی‌گردد که مذهب بودائی را وارد تبت کرد. همچنین صومعهٔ زنانه Samding بر روی یک شبه‌جزیره در وسط همین دریاچه ساخته شده است. این دریاچه در محیطی شگفت‌انگیز قرار دارد که برای تنها بودن و به آرامش رسیدن فوق‌العاده به نظر می‌رسد.

3- مالت

مالت 1مالت 2مالت 3

مالت کشور جزیرهٔ اروپایی است که در دریای مدیترانه قرار دارد و یکی از جالب‌ترین نقاط این کرهٔ خاکی محسوب می‌شود. تاثیرات متعدد در طول هزاران سال میراثی غنی را به جا گذاشته که هر ساله حدود ۱.۲ میلیون توریست را روانهٔ این ناحیه می‌کند. این جزیره قبلاً به خاطر حضور فنیقی‌ها، رومی‌ها و بعدها انگلیسی‌ها شناخته شده بود. علاوه بر معماری شگفت انگیز، این جزیره دارای خط ساحلی زیبا و سواحلی دوست داشتنی است که فرصت پیاده‌روی عاشقانه را در اختیار همگان می‌گذارند.. مالت جزیره‌ای زیبا است که فرهنگی منحصر به فرد، غذاهای عالی و هتل‌هایی با کیفیت را ارائه می‌دهد.

2- تفرجگاه W Retreat & Spa Maldives

تفرجگاه w retreat & spa maldives 1تفرجگاه w retreat & spa maldives 2تفرجگاه w retreat & spa maldives 3

این تفرجگاه یکی از لوکس‌ترین مناطق تفریحی مالدیو است که فرصت داشتن تعطیلاتی فراموش نشدنی را در اختیارتان می‌گذارد. این هتل تفریحی صخره‌های دریایی فوق العاده، یک کلاب شبانهٔ زیرزمینی و حتی جزیره‌ای خصوصی را ارائه می‌دهد که می‌توانید شب را به تنهایی در آن سپری کنید. مهم‌تر از همه کیوسک‌های کوچکی در اطراف جزیره وجود دارد که هر زمانی بخواهید می‌توانید از آن‌ها تنقلات و خوراکی‌های مورد نیازتان تهیه کنید. در این مکان همه چیز با دقت برنامه ریزی و طراحی شده است. یک دی جی بهترین موسیقی‌ها را اجرا می‌کند. کارکنان در در برنامه ریزی فعالیت‌هایتان به شما کمک می‌کنند، چشمهٔ آب گرم عالی امکان استراحت و ماساژ را فراهم می‌آورد و در نهایت سواحل بکر و آب‌های شقاق فرصتی عالی برای کسب آرامش را مهیا می‌کنند.

1- ل سایرنوس (use)، ساحل آمالفی، ایتالیا

ل سایرنوس 1ل سایرنوس 2ل سایرنوس 3

ل سایرنوس در پوزیتانو (کومونه‌ای در ایتالیا)، یکی از ارزشمندترین نقاط ساحل نمادین آمالفی واقع شده است و طراحی بی عیب و نقصی را به همراه مناظری زیبا ارائه می‌دهد. این هتل همچنین قایقی دارد که مسافران را سوار بر آن به تورهای گردشی در اطراف ساحل دعوت می‌کند. از دیگر پیشنهادهای این خلوتگاه جذاب امکان استراحت در سونا، ماساژ در کابین‌های مخصوص، حمام یا شنا در استخرهای رو بسته است.

منبع فارسیکجارو


مسعود صفایی

مسعود صفایی

سلام. مسعودم فارغ التحصیل ارشد متالورژی از دانشگاه علم و صنعت. در کنار وب گردی و کارهای حوزه وب، به تماشای فیلم و مسابقات فوتبال تیم های محبوبم هم علاقه دارم.

b2
b1