کاور ۱۰ مکان رؤیایی برای تعطیلاتی رمانتیک
b1
خانه » ۱۰ مکان رؤیایی برای تعطیلاتی رمانتیک!

۱۰ مکان رؤیایی برای تعطیلاتی رمانتیک!

b3

مکان‌های رمانتیک و زیبای زیادی در دنیا وجود دارد که هر یک می‌تواند احساس خاصی را به اشخاص منتقل کند. مناطقی با عوامل انسانی یا طبیعی زیبا که قادر به فراهم کردن نهایت آرامش و لذت در طول سفر خواهند بود. حال با ما همراه باشید تا ده مقصد زیبا و رمانتیک دنیا را به شما معرفی کنیم.

10- کولمار؛ شهری برای سپری کردن تعطیلات

کولمار 1کولمار 2کولمار 3

کولمار، شهری قدیمی در شمال شرق فرانسه است. این شهر با معماری‌های سنتی‌اش، یکی از بهترین مقاصد گردشگری در فرانسه محسوب می‌شود و مانند دهکده‌هایی است که در برخی از داستان‌ها و فیلم‌ها دیده‌ایم. علاوه بر زیبایی شهر، شما با قایق‌سواری در کانال‌های آبی رودخانه لانچ و یا قدم زدن در خیابان‌ها، می‌توانید به آرامش خاصی دست پیدا کنید. کولمار به ونیز کوچک نیز معروف است.

چرا به این منطقه سفر کنیم؟

اگر شما دنبال شهری با زیبایی‌های فراوان یا غذاهای متفاوت و آرامش هستید، این شهر به شما چشمک می‌زند.

9- ساحل کیبل (Cable Beach) استرالیا؛ اوج هیجان با شترسواری

ساحل کیبل 1ساحل کیبل 2ساحل کیبل 3

ساحل کیبل منطقه‌ای با طول ۲۲ کیلومتر در شرق اقیانوس هند و در غرب استرالیا است. هر ساله تورهای شترسواری زیادی در این منطقه برگزار می‌شود که از ابتدای صبح شروع می‌شود و نماهای زیبایی از طلوع خورشید و منظره‌های متفاوتی از غروب آن را برای بازیدکنندگان به نمایش در می‌آورد. این تورها در دهه ۸۰ قرن بیستم میلادی توسط عبدالطیف کازلی دایر شد و باید آن را بسیار رمانتیک دانست.

چرا به این منطقه سفر کنیم؟

در نگاه اول، شاید رفتن به استرالیا، آن هم برای تماشای یک منظره رمانتیک و شترسواری جذاب نباشد اما کسانی که تجربه این تور را دارند، نهایت رضایت را داشته‌اند.

8- فستیوال شکوفه گیلاس؛ جشن خاص چشم بادامی‌ها

فستیوال شکوفه گیلاس 1فستیوال شکوفه گیلاس 2فستیوال شکوفه گیلاس 3فستیوال شکوفه گیلاس 4

با رویش شکوفه‌های گیلاس که به گل ساکورا نیز معروف هستند، هرساله جشن‌هایی در چندین کشور از جمله کره و ژاپن برگزار می‌شود و این فستیوال گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

چرا به این منطقه سفر کنیم؟

افرادی که به دنبال یک تعطیلات رمانتیک هستند، به این مناطق سفر می‌کنند و باید گفت که حس پیاده‌روی و راه رفتن زیر شکوفه‌های گیلاس بسیار خاص است.

7- رودخانه لی؛ آرامش با قایق‌سواری در چین

رودخانه لی 1رودخانه لی 2رودخانه لی 3رودخانه لی 4

یکی از زیباترین و شاعرانه‌ترین سفرهای ممکن، سفر به رودخانه لی و قایق‌سواری در این رودخانه در گوانگزی چین است. از شهر گویلین تا یانگ‌شو، این مسیر ۸۳ کیلومتر کشیده شده است. به همین دلیل است که این رودخانه از جاذبه‌های مهم کشور چین به شمار می‌رود.

چرا به این منطقه سفر کنیم؟

علاوه بر قایق‌سواری، این منطقه دارای بازارهای زیبا و خاص، مناطق سنتی و جاذبه‌های طبیعی است و سفر به آن، می‌تواند تجربه‌ای متفاوت باشد.

6- مسیر عشق؛ پیاده‌روی در ایتالیا

مسیر عشق 1مسیر عشق 2مسیر عشق 3مسیر عشق 4مسیر عشق 5

Cinque Terre ایتالیا از پنج بخش زیبا به نام‌های Riomaggiore، Manarola، Corniglia، Vernazza و Monterosso تشکیل شده است. Love’s Trail، مسیر فوق‌العاده زیبایی است که در این پنج بخش واقع شده و در دهکده ماهی‌گیری لیگوریا است. این دهکده، ابتدا به دلیل ماهی‌گیری و سپس به دلیل راهپیمایی روی تپه‌ها مشهور است. علاوه بر این، آن را به دلیل سنگ‌های رنگارنگ و زیبا، سواحل خاص، فروشگاه‌های متفاوت و هتل‌های فراوانش ستایش می‌کنند.

چرا به این منطقه سفر کنیم؟

این پنج منطقه، هریک به نوبه خود برای گردشگران زیبا هستند و باید پیاده‌روی و قایق سواری در مسیرهای Cinque Terre را بسیار رمانتیک برشمرد.

5- رستوران غاری گروتو؛ غذاهای خاص در مکانی خاص!

ستوران غاری گروتو 1ستوران غاری گروتو 2ستوران غاری گروتو 3ستوران غاری گروتو 4

چیدمان مناسب و تمیز، می‌تواند در لذت بردن از غذای رستوران بسیار مؤثر باشد. با این حال، هیچ چیز مثل غذا خوردن در رستوران‌هایی با چشم‌اندازهای خاص، لذت‌بخش نیست. رستوران غاری گروتو نیز از جمله این رستوران‌هاست که در غاری آهکی در منطقه ساحلی فرانانگ و شهر کرابی تایلند قرار گرفته است. غذاهای متفاوت و چشم‌انداز عالی، این رستوران را به منطقه‌ای عالی برای سپری کردن تعطیلات تبدیل کرده است.

چرا به این منطقه سفر کنیم؟

علاوه بر چشم‌انداز، وجود غذاهای دریای و قیمت‌های مناسب را باید دلیل اصلی خوب بودن این رستوران برشمرد.

4- آمالفی؛ منطقه‌ای لوکس

آمالفی 1آمالفی 3آمالفی 4آمالفی 2آمالفی 5

آمالفی، خط ساحلی‌ای است که در امتداد سواحل شبه جزیرهٔ سورنتینو در جنوب ایتالیا کشیده شده است. این شهر مسیرها و گذرگاه‌های تماشایی‌ای دارد و می‌تواند یک پیاده‌روی آرامش‌بخش را برای شما به ارمغان بیاورد. در ضمن، این منطقه علاوه بر زیبایی‌های خودش، به دهکده‌ها و شهرهای مجاورش نیز راه دارد و زیبایی بیشتری را برای بازدیدکنندگان به ارمغان می‌آورد. آمالفی از مناطق مورد علاقه ثروتمندان است؛ چرا که هتل‌های لوکس فراوانی دارد و با توجه به چشم‌اندازهایشان، قیمت‌های زیادی دارند.

چرا به این منطقه سفر کنیم؟

هتل‌های زیبا و رستوران‌هایی با سرویس‌دهی عالی در کنار غذاهای بی‌نظیر این منطقه، می‌تواند سفری خاص را برای هر فردی فراهم کند.

3- دریاچه‌های آب گرم پاموکاله؛ آرامش در ترکیه

دریاچه‌های آب گرم پاموکاله 2دریاچه‌های آب گرم پاموکاله 3

بسیاری از افراد به مناظر آبی علاقه دارند. یکی از شگفتی‌های معروف و طبیعی ترکیه، پاموکاله است که همانند آبشار به سمت پایین می‌ریزد و در پایین نیز شاهد دریاچه‌های آب گرم پاموکاله هستیم. آب گرم پاموکاله منطقه معروف و حفاظت‌شدهٔ سازمان یونسکو واقع در ترکیه است. در فصل بهار، بسیاری از افراد برای درمان با آب‌های معدنی به این منطقه می‌آیند و علاوه بر درمان، از جاذبه‌های منطقه نیز بهره‌مند می‌شوند. این منطقه به قلعهٔ کتان نیز معروف است.

چرا به این منطقه سفر کنیم؟

علاوه بر درمان با چشمه‌های آب گرم، خرابه‌های گسترده شهر رومی هیراپولیس را نیز می‌توان در بالای دریاچه‌ها مشاهده کرد و این موضوع سفر لذت‌بخش‌تری را نیز فراهم می‌کند.

2- تاج محل؛ شاهکار معماری

تاج محل 1تاج محل 2تاج محل 3تاج محل

تاج‌محل از شاهکارهای معماری معاصر در دنیا به شمار می‌رود. شهری که نماد عشق بی‌پایان است و سالانه میلیون‌ها گردشگر را به دلیل جاذبه‌ها و بناهای بی‌نظیرش به خود جذب می‌کند. این بنا توسط امپراطور شاه جهان برای یادبود همسر درگذشته‌اش ساخته شد.

چرا به این منطقه سفر کنیم؟

تاج محل با سرمنارهٔ طلایی رنگ و حکاکی‌های زیبا روی مرمرها شما را قطعاً شیفته خود خواهد کرد و دیدن یکی از عجایب معماری تاریخ، خالی از لطف نیست.

1- کانال بزرگ ونیز؛ رمانتیک‌ترین منطقه جهان

کانال بزرگ ونیز 1کانال بزرگ ونیز 2کانال بزرگ ونیز 3کانال بزرگ ونیز 4

کانال بزرگ، در امتداد بخش زیادی از ونیز کشیده شده و بیشترین تراکم آبی این شهر را دارد. کانال اصلی این شهر دارای طول ۳۸۰۰ متر بوده و توسط اتوبوس‌ها، تاکسی‌های آبی و قایق‌های گاندولا پیموده می‌شود. قایق‌رانان این قایق‌ها هم با خواندن آوازهای خاص و زیبا، بر رمانتیک شدن فضا برای بازدیدکنندگان کمک می‌کنند.

چرا به این منطقه سفر کنیم؟

کانال بزرگ، بازتابی از سبک بی‌عیب و اتمسفر زیبای ونیزی است. علاوه بر این، کانال مذکور به قدری بزرگ است که حتی از فضا نیز قابل تماشا است.

منبع فارسیکجارو


مسعود صفایی

مسعود صفایی

سلام. مسعودم فارغ التحصیل ارشد متالورژی از دانشگاه علم و صنعت. در کنار وب گردی و کارهای حوزه وب، به تماشای فیلم و مسابقات فوتبال تیم های محبوبم هم علاقه دارم.

b2
b1