کاور ۱۰ جزیرهٔ بکر در کارائیب!
b1
خانه » ۱۰ جزیرهٔ بکر در کارائیب!

۱۰ جزیرهٔ بکر در کارائیب!

b3

نقاط محصور شده بین دو قارهٔ آمریکا دارای آب‌های شفاف گرم و جزایر بکری است که با شن نرم و پودری پوشیده شده‌اند. این بخش از کرهٔ آبی تابستان‌های طولانی دارد و از همین رو برای تعطیلات مقصدی بسیار مناسب به شمار می‌رود. در ادامه با عجیب‌ترین همراه باشید تا به معرفی ۱۰ جزیرهٔ بکر و دست نخوردهٔ منطقهٔ کارائیب بپردازیم.

10- سن وینسنت و گرانادین‌ها (St. Vincent and the Grenadines)

سن وینسنت و گرانادین‌ها 3سن وینسنت و گرانادین‌ها1سن وینسنت و گرانادین‌ها 1

کشور جزیره‌ای کوچک و زیبای سن وینسنت و گرانادین‌ها صخره‌های دریایی بکر و طبیعتی شگفت‌انگیز دارد که امکان تجربهٔ غواصی هیجان‌انگیزی را در اختیار بازدیدکنندگان می‌گذارد. این مکان پس از اینکه فیلم دزدان دریایی کارائیب در آن ضبط شد، مورد توجه عموم قرار گرفت. اگر دنبال مکانی آرام، بکر و زیبا هستید، این جزیره بهشت شما خواهد بود.

9- جزایر ویرجین بریتانیا (The British Virgin Islands)

جزایر ویرجین بریتانیا 1جزایر ویرجین بریتانیا 2جزایر ویرجین بریتانیا 3

مجموعه جزایر بریتیش ویرجین درمیان موفق‌ترین دولت‌های منطقهٔ کارائیب قرار دارد و حدود نیمی از ثروت خود را به وسیلهٔ جذب گردشگر به دست می‌آورد. تعداد زیاد سواحل شنی نرم و آب‌های شفاف این جزایر را به مقصد مطلوبی برای تعطیلات تبدیل کرده‌اند، به علاوه منشأ آتشفشانی این ناحیه چشم اندازهای متنوعی را در اختیار مسافران قرار می‌دهد. خط ساحلی ناحیه ویرجین گوردا (The Baths) به خاطر سرداب‌ها، تونل‌ها، استخرها و تخته سنگ‌های عظیم ساحلی (مانند آنچه که در سیشل مشاهده می‌شود) مشهور است. گردشگران می‌توانند فعالیت‌های تفریحی زیادی از جمله غواصی با لوله تنفسی، گشت و گذار در میان صخره‌های مرجانی، حمام آفتاب، قایق سواری و پیاده‌روی در جنگل انبوه لذت ببرند. در هر صورت گزینه‌های زیادی پیش روی شما خواهد بود.

8- سن بارتلمی (St. Barts)

سن بارتلمی 1سن بارتلمی 2سن بارتلمی 3

جزیرهٔ کوچک فرانسوی زبان سن بارتلمی مقصدی زیبا برای تعطیلات لوکس به شمار می‌رود. این مکان در میان ثروتمندان، سلبریتی‌ها یا کسانی که قایق شخصی دارند از محبوبیت بالایی برخوردار است. در واقع سن بارتلمی برای کسانی مناسب است که دنبال خدماتی بی عیب و نقص هستند. در اینجا می‌توان از میان هتل‌ها و ویلاهای شخصی متنوع یکی را برای اقامت برگزید. هوای عالی و امکانات مناسب برای صاحبان کشتی تفریحی، زوج‌های جوان (برای ماه عسل) و افرادی که دنبال مقصدی خوب برای تعطیلات هستند دلایل خوبی برای سفر به این منطقه است.

7- جزایر تورکس و کایکوس (Turks & Caicos)

جزایر تورکس و کایکوس 1جزایر تورکس و کایکوس 2جزایر تورکس و کایکوس 3

قلمرو خارج از کشور بریتانیا شامل گروهی از جزایر بکر و دست نخورده می‌شود. جزایری که در میان گردشگران و آمریکایی‌ها به عنوان یکی از بهترین مقصدهای تفریحی، از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. این جزایر مملو از اقامتگاه‌های تفریحی لوکس، سواحل بکر و مناطق زیبا است که آن را به مقصد عمدهٔ گردشگری تبدیل کرده‌اند. نام این کشور به خاطر آب‌های شفاف فیروزه‌ای به آن اطلاق شده است. در ضمن برخی از سلبریتی‌ها (مشاهیر) در این منطقه خانهٔ ییلاقی دارند.

6- آروبا (Aruba)

آروبا 1آروبا 2آروبا 3

آروبا جزیره‌ای کوچک در جنوب کارائیب است که به پادشاهی هلند تعلق دارد و بخشی از جزایر آنیل هلندی محسوب می‌شود. درختان دیوی دیوی (Divi Divi) مشخصهٔ بارز آروبا هستند. همهٔ این درختان به سمت بادهای تجاری اشاره دارند. تعداد زیادی اقامتگاه تفریحی، هتل، و اقلیم شگفت انگیز از آروبا مقصدی به سار جذاب برای تعطیلات ساخته‌اند. گفته می‌شود که سواحل این جزیره تمیزترین و پهناورترین سواحل کارائیب هستند. سواحل ایگل (عقاب) و پالم در میان دیگر نقاط مشابه بهترین محسوب می‌شوند. علاوه بر آرامش بودن کنار دریا، پیشنهادهایی از جمله تفریحات آبی، اسب سواری، دوچرخه سواری کوهستان و گلف به مهمانان ارائه می‌شود. اگر دنبال مقصدی عالی برای تعطیلات بهاری و تابستانی هستید، این منطقه انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود.

5- سن لوسیا (Saint Lucia)

سن لوسیا 1سن لوسیا 3سن لوسیا 2

سنت لوسیا یک کشور جزیره‌ای کوچک در دریای کارائیب و در آستانه اقیانوس اطلس است که در جنوب جزیرهٔ مارتینیک از مستملکات ماوراء بحار فرانسه و شمال کشور سنت وینسنت و گرنادین قرار دارد. زبان رسمی جزیرهٔ سنت لوسیا انگلیسی است، از این رو گردشگران بسیاری را در فصل تعطیلات به خود جذب می‌کند. علاوه بر آب و هوای گرم این جزیره همچنین دارای طبیعتی بکر و زیبا است. بازدیدکنندگان از این منطقه می‌توانند در اقامتگاه‌های تفریحی مجللی که مشرف به کوه‌ها و دریا هستند توقف کنند.

4- باربادوس (Barbados)

باربادوس 1باربادوس 2باربادوس 3

جزیره بکر باربادوس در تمام طول سال هوای گرمی دارد. فرهنگ منحصربه‌فرد این جزیره ریشه‌ای انگلیسی، آفریقایی و هند غربی دارد؛ بنابراین معماری، آشپزی، موسیقی و رقصی متمایزی نیز دارد. گردشگران می‌توانند در میان میراث تاریخی، فروشگاه‌ها و طبیعت زیبا به گشت و گذار پردازند و همچنین از شب‌زنده‌داری‌های این مکان لذت ببرند. تابستان‌های جزیره کاملاً مرطوب است، پس بهترین زمان برای سفر به باربادوس فصل خشک و گرم بهار خواهد بود.

3- کوبا (Cuba)

کوبا 1کوبا 2کوبا 3

کشور رنگارنگ کوبا تاریخچه‌ای پر سر و صدا و رویدادهای سیاسی دراماتیکی دارد که فرهنگ‌های گوناگون آن را تحت تأثیر قرار داده است. کوبا همچنین دارای سواحلی بکر، شهرهایی شگفت انگیز، مردمی مهمان نواز و شب زنده‌دار و همچنین پر از موسیقی و رقص است. اگر قرار باشد لیستی از کشورهایی که باید حداقل یک بار قبل از مرگ ببینید درست کرد، بی شک کشور کوبا یکی از آن‌ها خواهد بود. تنها مرز زمینی این کشور با پایگاه دریایی ایالات متحده است که خلیج گوانتانامو نام دارد. اقلیم معتدل و بادهای بسامان یا تجاری به همراه مناظری زیبا و فرهنگی خاص از این کشور مقصدی بسیار جذاب ساخته‌اند.

2- بلیز (Belize)

به لیز 1به لیز 2به لیز 3

مشهورترین شگفتی دریایی کشور بلیز حفرهٔ بزرگ آبی است که در نزدیکی صخرهٔ فانوس دریایی خیره کننده‌ای قرار دارد. تورهای متنوعی برگزار می‌شود که طی آن بازدیدکنندگان می‌توانند از انجام انواع قایق سواری، غواصی و سفرهای چند مقصدی با قایق لذت ببرند. نه تنها صخره‌ها دریایی این ناحیه، بلکه خط ساحلی آن هم بسیار زیبا است و تعداد زیادی گونهٔ کمیاب و با ارزش گیاهی و جانوری را درون خود جای داده. مشهورترین مورد در صخره‌های محلی بومی این منطقه مرجان مغزی است که معمولاً شبیه مغز انسان به نظر می‌رسد. بلیز مقصدی عالی برای تعطیلات محسوب می‌شود که محدودهٔ حیرت انگیزی از فعالیت‌های تفریحی فضای باز و آب را در اختیار علاقمندان می‌گذارد. پس بهتر است حساب ویژه‌ای روی آن باز کنید.

1- آنتیگوا (Antigua)

آنتیگوا 1آنتیگوا 2آنتیگوا 3

آنتیگوا یکی از دو جزیره اصلی تشکیل دهنده کشور آنتیگوا و باربودا در منطقه دریای کارائیب به شمار می‌رود که اطراف آن را صخره‌های دریایی احاطه کرده است. از ویژگی‌های بارز این جزیره می‌توان به خط ساحلی دراماتیکی از سواحل سفید شنی و بنادر اشاره کرد. سواحل این جزیره، ملوانان زیادی را برای رویداد بین‌المللی هفتهٔ قایقرانی جذب خود می‌کند. این جزیره همچنین یکی از آفتابی‌ترین جزایر منطقهٔ کارائیب محسوب می‌شود که در تمام طول سال آب و هوایی تابستانی دارد و معمولاً باران بسیار کمی را به خود می‌بیند. علاوه بر این جزیرهٔ آنتیگوا یکی از بهترین نقاط کارائیب برای پرداختن به انواع غواصی است که علاقه‌مندان زیادی را از سراسر جهان جذب خود می‌کند.

منبع فارسیکجارو


مسعود صفایی

مسعود صفایی

سلام. مسعودم فارغ التحصیل ارشد متالورژی از دانشگاه علم و صنعت. در کنار وب گردی و کارهای حوزه وب، به تماشای فیلم و مسابقات فوتبال تیم های محبوبم هم علاقه دارم.

b2
b1