valencia cathedral
b1
خانه » ۱۰ جاذبه گردشگری والنسیا در اسپانیا!

۱۰ جاذبه گردشگری والنسیا در اسپانیا!

b3

والنسیا سومین شهر بزرگ اسپانیا، در کنار دریای مدیترانه و در سواحل شرقی شبه جزیرهٔ ایبری (Iberian Peninsula) واقع شده است. در عین حال که شهرهای بزرگ‌تر اسپانیا دارای فضایی پرجنب‌وجوش و پرانرژی هستند، این شهر بندری، فضای آرامی دارد و از جاذبه‌های طبیعی بی‌نظیری بهره می‌برد. والنسیا شهری است که حال و گذشته را به هم پیوند می‌زند. در این شهر هم بقایای استعمار رومیان صد سال پیش ازمیلاد را خواهید دید و هم معماری منحصربه‌فرد و مدرن. در این بندر زیبا می‌توانید از چشیدن طعم غذای اسپانیایی مشهور یعنی پائلا (paella)، دیدن آثار سفالگری بی‌نظیر، شرکت در جشنوارهٔ Falles در ماه مارس و پوشیدن لباس‌های سنتی و محلی لذت ببرید.

10- باغ‌وحشBioparc

bioparc zoo

این باغ‌وحش که در سال ۲۰۰۸ ساخته شده در باغ‌های Turia واقع شده‌است. این باغ‌وحش به جای روش‌های معمول، شیوهٔ جدیدی را برای تعیین کردن و جداسازی زیستگاه گونه‌های مختلف، به کار برده‌است. به جای جدا کردن جایگاه نگهداری حیوانات از مردم با استفاده از نرده و قفس، از موانع طبیعی مانند تخته‌سنگ‌های بزرگ، گودال‌ها و رودخانه‌ها برای این کار استفاده شده‌است. جالب‌ترین قسمت این باغ‌وحش، بخش حیوانات آفریقایی است. البته گونه‌های متععدی از سایر اکوسیستم‌های طبیعت نیز در این باغ‌وحش وجود دارند.

9- موزهٔ ملی آثار سرامیکی

national ceramic museum

موزهٔ ملی آثار سرامیکی (Museo Nacional de Ceramica Gonzalez Marti) در کاخی متعلق به قرن پانزدهم قرار گرفته که به سبک معماری روکو (سبک هنری قرن ۱۸ میلادی) بازسازی شده‌است. در ورودی این موزه، مجسمهٔ مریم مقدس قرار دارد. این موزه، مجموعه‌ای از آثار سرامیکی یونانی و رومی و عربی و حتی دوران ماقبل تاریخ است. نمونه‌های سنتی اسپانیایی از مناطق Manises، Paterna، Alcora به همراه آثار معاصر و آثار قدیمی در این موزه به نمایش در آمده‌اند. برخی از آثار پیکاسو نیز در این موزه دیده می‌شوند.

این مجموعه باغ، بزرگ‌ترین باغ‌های شهری اسپانیا هستند. زمانی که رودخانهٔ سیل‌خیز Turia به اطراف شهر منتقل شد، بستر رودخانهٔ قبلی به باغ تبدیل شد که اکنون شامل یک مسیر برای دوچرخه‌سواری در سراسر شهر است که جاذبه‌های متعددی را شامل می‌شود. این باغ‌ها نه تنها به زیبایی طراحی شده‌اند بلکه دارای جاذبه‌های گردشگری متعددی مانند زمین‌های ورزشی، صفحه‌های شطرنج بزرگ، زمین‌های اسکیت و آب‌نماهای متععدی هستند. این باغ‌ها مسیر منحصربه‌فردی برای رفتن به "شهر علوم و هنر"، برج‌های Serranos و باغ‌وحش Bioparc است.

8- ساحل مالواروزا Malvarrosa

malvarrosa 1

ساحل اصلی والنسیا، Malvarrosa است که در کنار آب‌های مدیترانه واقع شده‌است. در کنار این ساحل، تفرجگاه Paseo Marítimo قرار دارد که گردشگران می‌توانند در رستوران‌های بی‌نظیر آن، طعم غذای لذیذ و سنتی پائلا (paella) را بچشند. خانهٔ نویسندهٔ مشهور والنسیایی، ویسنته بلاسکو (Vicente Blasco-Ibáñez)، نیز در این ساحل قرار دارد که به موزهٔ نمایش آثار ادبی و متعلقات شخصی وی تبدیل شده‌است.

7- باغ‌های توریا (Turia)

la ciudad de las artes y las ciencias in el jardín del turia

این مجموعه باغ، بزرگ‌ترین باغ‌های شهری اسپانیا هستند. زمانی که رودخانهٔ سیل‌خیز Turia به اطراف شهر منتقل شد، بستر رودخانهٔ قبلی به باغ تبدیل شد که اکنون شامل یک مسیر برای دوچرخه‌سواری در سراسر شهر است که جاذبه‌های متعددی را شامل می‌شود. این باغ‌ها نه تنها به زیبایی طراحی شده‌اند بلکه دارای جاذبه‌های گردشگری متعددی مانند زمین‌های ورزشی، صفحه‌های شطرنج بزرگ، زمین‌های اسکیت و آب‌نماهای متعددی هستند. این باغ‌ها مسیر منحصربه‌فردی برای رفتن به "شهر علوم و هنر"، برج‌های Serranos و باغ‌وحش Bioparc است.

6- میدان Ayuntamiento

plaza de ayuntamiento

این میدان مرکزی شهر با تعداد زیادی از ساختمان‌های مهمی نظیر City Hall، ادارهٔ پست مرکزی، موسسهٔ Cinemographic و تئاتر Rialto، احاطه شده‌است. یک آب‌نمای دایره‌ای شکل و مجسمهٔ قهرمان والنسیا، Francesc de Vinatea، این ناحیه را زینت بخشیده‌است. برخی از رویدادهای اصلی جشنوارهٔ Falles در این میدان برگزار می‌شوند و این منطقه را به یکی از نقاط دیدنی در فصل بهار تبدیل می‌کنند.

5- کلیسای جامع والنسیا

valencia cathedral

این بنای مجلل و شش‌ضلعی، بزرگ‌ترین کلیسا در شهر و متعلق به قرن سیزدهم است که تکمیل ساخت آن دو قرن به طول انجامیده‌است. این بنا ترکیبی از چندین سبک معماری و داخل آن نیز با تعداد زیادی نقاشی متعلق به قرن پانزدهم تزیین شده‌است.

4- آکواریوم اقیانوس‌شناسی

loceanografic

جذاب‌ترین بخش شهر علوم و هنر والنسیا، آکواریوم اقیانوس‌شناسی (L'Oceanografic Aquarium)، که با ظرفیت ۴۲ میلیون لیتر آب و ۴۵ هزار قطعه از ۵۰۰ گونهٔ مختلف آب‌زیان، بزرگ‌ترین آکواریوم اروپا نیز به شمار می‌رود و دارای بخش‌های مجزایی برای دلفین‌ها، کوسه‌ها و پرتوماهی‌ها است. آکواریوم، بر حسب مناطق جغرافیایی از قطب شمال تا خط استوا و با توجه ویژه به دریای مدیترانه، به ده قسمت تقسیم است.

3- بنای تاریخیLa Lonja de la Seda

la lonja de la seda

این بنا که بین سال‌های ۱۴۸۲ و ۱۵۳۳ ساخته شده‌است، در گذشته برای تجارت ابریشم به کار می‌رفت. این بنای سه بخشی ساخته‌شده به سبک گوتیک و باغ پرتقال متصل به آن، این منطقه را به یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری والنسیا، تبدیل کرده‌است. ساختمان مرکزی که Sala de Contratacion نام دارد، جایی برای امضاکردن قراردادها بوده‌است که با ستون‌های مارپیچی تزیین شده‌است. قسمتی از آن دادگاه تجاری با تزیینات نقاشی‌های دیواری و قسمت دیگر آن سلول‌هایی برای بدهکارانی است که توسط دادگاه محکوم می‌شدند.

2- بازار مرکزی والنسیا

valencias central market

این بازار عمومی به عنوان قدیمی‌ترین بازار اروپایی که هنوز هم رواج دارد، شناخته می‌شود. این بازار شش روز در هفته باز و یکشنبه‌ها تعطیل است. این ساختمان مسقف مدرن در سال ۱۹۱۴ ساخته شده و دارای پنجره‌هایی با شیشه‌های رنگی و غرفه‌های متعددی برای فروشندگان است. خریداران می‌توانند هدایا، سوغاتی‌ها و خوراکی‌های منحصر به فردی را از این بازار تهیه کنند. برای کسانی که می‌خواهند از محیط این بازار لذت ببرند، کافه‌هایی در مرکز این بازار در نظر گرفته شده‌است.

1- شهر علوم و هنر والنسیا

city of arts and sciences

این شگفتی معماری مدرن، در انتهای رودخانهٔ تغییرمسیردادهٔ Turia واقع شده‌است. در کنار آب، بناهای منحصربه‌فردی نظیر آکواریوم اقیانوس‌شناسی، آسمان‌نما که ساختمان آن شبیه یک چشم طراحی شده و باز و بسته می‌شود و سینمای آی مکس (IMAX) قرار دارند. موزهٔ principal sciences که به شکل اسکلت نهنگ طراحی شده، Àgora مرکز برگزاری کنسرت‌ها، رویدادهای ورزشی، نمایشگاه‌ها و همایش‌ها، El Palau de les Arts Reina Sofia مرکز هنرهای نمایشی و اپرا و یک پل معلق، از دیگر بخش‌های دیدنی این مجموعه هستند.

منبع فارسیکجارو

منبع خارجیTouropia

فاطمه میررستمی

فاطمه میررستمی

یک عدد علاقه مند به دنیای عجیب و غریب ها

b2
b1