cover best eco
b1
خانه » ۶ مقصد طبیعت‌گردی برتر در سال ۲۰۱۶!

۶ مقصد طبیعت‌گردی برتر در سال ۲۰۱۶!

b3
2016

یکی از جذاب‌ترین انواع گردشگری که روز به روز طرفداران بیشتری را به خود جذب می‌کند، طبیعت‌گردی یا همان اکوتوریسم (Eco tourism) است. با عجیب‌ترین همراه باشید تا ۶ مقصد جذاب این نوع گردشگری را بررسی کنیم. به لطف رشد گردشگری طبیعت در سال‌های اخیر، در حال حاضر انتخاب‌های بسیار جذابی در این زمینه وجود دارند که هزینهٔ آن‌ها جیب‌هایتان را خالی نمی‌کند. در ادامه ۶ مقصد گردش در طبیعت را به شما معرفی می‌کنیم که به همهٔ ما در راه جهانگردی سبزتر کمک می‌کند.

6- لاپاریوس Lapa Rios در منطقهٔ پنینسولا د اوسا، کاستاریکا

لاپاریوسlapa rios در منطقه‌ی پنینسولا د اوسا، کاستاریکا لاپاریوسlapa rios در منطقه‌ی پنینسولا د اوسا، کاستاریکا

لاپاریوس بیشتر شبیه به یک تفرجگاه طبیعت‌گردی مجلل است. با ۱۷ خانهٔ ییلاقی که در ارتفاع ۳۵۰ متری از سطح دریا ساخته شده‌اند. با منظره‌ای رو به منطقهٔ بکری که گولفو دولچه Golfo Dulce به اقیانوس آرام می‌رسد، به نظر ترکیب جالبی اینجا داریم. به عنوان یکی از آخرین جنگل‌های بارانی استوایی کم ارتفاع در آمریکای مرکزی با فضایی بیش از ۱۰۰۰ جریب، لاپاریوس بهشتی برای عشاق حیات وحش، طبیعت و ساحل محسوب می‌شود. تیم لاپاریوس حواسشان به همه چیز هست، آن‌ها برای شما ۳ وعده غذا در روز تدارک دیده‌اند و هرگونه برنامهٔ میهمانی یا گشت‌وگذار را مهیا می‌کنند. این برنامه‌ها می‌توانند شامل تور طلوع تا غروب آفتاب، کاوش در آبشارهای وحشی و درمان‌های طبیعی محلی باشد. همهٔ این برنامه‌ها به شما فرصت کافی جهت لذت بردن و گشت‌وگذار در جنگل‌های استوایی، دنبال شدن توسط میمون‌های جیغ جیغو، یا زل زدن به گوش فرادادن به موج‌های اقیانوس آرام را می‌دهند. هزینه: از ۳۶۰ دلار برای هر نفر.

5- کله مینی در جزیرهٔ کله، مجمع‌الجزایر مافیا، تانزانیا

کله مینی در جزیره‌ی کله، مجمع‌الجزایر مافیا، تانزانیا کله مینی در جزیره‌ی کله، مجمع‌الجزایر مافیا، تانزانیا

کله مینی Chole Mjini در تانزانیا تجربهٔ ایندیاناجونزی واقعی را برای شما به ارمغان می‌آورد. با ورود به جزیرهٔ کله در مجمع‌الجزایر گمنام مافیا قرار دارد، از همه چیز به معنای واقعی کلمه دور و رها می‌شوید. مناطق آن برای غواصان عالی است، چرا که چند منطقه از بهترین مناطق غواصی تانزانیا در این منطقه قرار دارد. خود منطقهٔ کوله در مافیا، برای غواصان و شیرجه‌روهای تازه‌کار مناسب است اما اگر با تجربه هستید، برای شما هم نقاط جالب ارائه می‌کند. اگر زیاد اهل ماجراجویی‌های خیس نیستید، با توجه به رابطهٔ نزدیک منطقه با روستا، می‌توانید با کمک یک راهنمای محلی به گشت‌وگذار و لذت بردن از سفرتان بپردازید. ویلا در جهت اثرگذاری حداقلی بر روی منطقهٔ طبیعی کوچک هستند و برای ارتباط بیشتر با محلی‌ها و طبیعت، میهمانان می‌توانند منتظر دیدن فانوس‌های طوفان و مشعل به جای لامپ‌های الکتریکی، توالت‌های قدیمی به جای سیفون و دوشی باشند که توسط یک چراغ که خودتان روشنش می‌کنید گرم می‌شود. قیمت: از ۲۱۰ دلار برای هر نفر در شب.

4- میسن آنگلیس، تارودنت، مراکش

میسن آنگلیس، تارودنت، مراکش میسن آنگلیس، تارودنت، مراکش

مزون آنگلز یا همان La Maison Anglaise، در شهر تجاری محصور در دیوار تارودنت Taroudant در درهٔ ساووس و مابین کوه‌های بلند اطلس و صحرای بزرگ قرار گرفته است. این بخش از مراکش میهمانان خارجی بسیار کمی را به خود می‌بیند پس نسبت به مکان‌های مشهور دیگر مراکش، فرصت تجربهٔ خالص‌تری را به شما می‌دهد. تیم مزون آنگلز اعتبار اکوتوریسم خود را بسیار جدی می‌گیرند. برای همین است که توسط Lonely Planet به عنوان یکی از ۱۰ اقامتگاه برتر بوم‌گردی انتخاب شده است. این مکان برای عاشقان آفتاب و گرما بسیار مناسب است چراکه حتی در طول زمستان دمایی بین ۲۰ تا ۲۶ درجهٔ سانتی‌گراد دارد. اگر زیاد هم اهل گرما نیستید باز هم انتخاب‌های خوبی در دسترس است. از ماساژ، پیاده‌روی، سفر به خلیج و آموزش زبان عربی و بربری گرفته تا سیاحت شهر و آموزش آشپزی. قیمت‌ها حدود ۲۵ پوند برای هر شب هستند. یک سفر تعطیلات یک هفته‌ای با هزینهٔ غذا و فعالیت‌های مختلف از حدود ۴۰۰ پوند شروع می‌شود.

3- WWOOF

wwoof wwoof

درست است، WWOOF دقیقاً یک مکان نیست بلکه سازمانی است که با آن می‌توانید به مزارع ارگانیک در سرتاسر جهان سفر کنید. با این سازمان داوطلبان می‌توانند در ازای کار مجانی، از غذا و اقامت رایگان در یک پروژهٔ ارگانیک لذت ببرند. WWOOF شما را با مزارع و شرکت‌های کوچکی که نیاز به کمک دارند و در ازای آن غذا و محل زندگی رایگان ارائه می‌کنند، ارتباط برقرار می‌کند. اگر مشکلی با کثیف شدن دست‌هایتان ندارید، پس دنیا به کام شماست چرا که می‌توانید از بین ۱۲۰٫۰۰۰ مزرعه در ۸۰ کشور، یکی را انتخاب نمایید. این موقعیت برای کسانی خوب است که می‌خواهند سبک زندگی متفاوتی را تجربه کرده یا مهارت جدیدی یاد بگیرند. داوطلب‌ها در این پروژه مشغول کارهایی از جمله غذا دادن و شیردوشی حیوانات، برداشت محصول و پروژه‌های کوچک ساخت‌وساز می‌شوند. این نوع گذراندن تعطیلات هم برای محیط زیست مفید است هم برای جیب شما.

2- منطقهٔ ترلووارن، کورن‌وال

منطقه‌ی ترلووارن، کورن‌وال

در یکی از کلبه‌های خودکفای منطقهٔ Trelowarren در کورن‌وال اقامتی مجلل را تجربه کنید. این منطقه که تاریخی ۱۰۰۰ ساله دارد، از ۶۰۰ سال پیش در دست خانوادهٔ ویویان (Vyvyan) است. در حالی که ملک اربابی و مناطق تاریخی آن مسافرهایی از گذشته هستند، این مکان نگاهی رو به آینده دارد. به عنوان یک مقصد تفریحی تعطیلات، روش کارش ساده است: شما می‌توانید همزمان در رفاه و آسایش به‌سر ببرید و دوست‌دار محیط زیست هم باشید. با توجه به قرار گرفتن آن نزدیک خلیج زیبای کورنیش، فقط ۱۰ دقیقه با ساحل فاصله دارید. با تاریخی ۱۰۰۰ ساله که می‌توانید در آن سیر کنید، با زمین‌های تنیس، استخرهای شنا و امکانات تفریحی، قطعاً حوصلهٔ شما سر نخواهد رفت. وقتی کنار همهٔ این‌ها یک رستوران نیز باشد، درگیر پخت‌وپز نیز نخواهید شد. از بعد طبیعت‌دوستی، این اقامتگاه به معنای واقعی کلمه بدون تولید آلودگی کربن کار می‌کند: گرما از آب‌گرمکن مرکزی دوست‌دار طبیعت می‌آید و کلبه‌ها با نی و کاه ساخته شده‌اند. حتی آب شیرها نیز بسیار خنک است چرا که بیشترش از چشمه‌های محلی می‌آید. این موضوع به این معنی است که آب نیازی به منتقل شدن از مسافت‌های دور ندارد پس نیازی نیز به بطری شدن آن و افزودن مواد شیمیایی نیست. قیمت: از حدود ۱۱۵ پوند.

1- خانه‌های درختی سالا، آفریقای جنوبی

خانه‌های درختی سالا، آفریقای جنوبی خانه‌های درختی سالا، آفریقای جنوبی خانه‌های درختی سالا، آفریقای جنوبی

اگر در زمان رسیدن به این منطقهٔ جادویی فکر کردید در یک تمدن پنهان گم شده‌اید، شما را می‌بخشیم! اقامتگاه سالا (Tsala) بر فراز درختان با سوییت‌ها و ویلاهای روستایی بنا شده که با شومینه، حمام‌های سونادار و استخرهای بی‌پایانی کامل می‌شوند که شما می‌توانید بر روی عرشهٔ خصوصی‌اش از منظرهٔ تماشایی و تحسین‌برانگیز جنگل‌های شاداب و زنده لذت ببرید. با ارائهٔ یک اتاق منحصر به فرد با منظرهٔ خاص، خانه‌های درختی چوب و سنگی ترکیبی حماسی و روستایی را به ارمغان می‌آورند. در منطقه‌ای آرام مابین شهرهای ساحلی کنیسا (Knysna) و ساحل پلاتنبرگ (Plettenberg)، سالا ۱۰ سوییت درختی و ۶ ویلای ۲ خوابه دارد که همگی بر فراز درختان و بالاتر از سطح جنگل واقع شدند. اقامتگاه سالا آنقدر مجلل است که فکر نمی‌کنید یکی از طبیعت‌دوست‌ترین هتل‌های منطقه باشد. آز آب مصرفی برای آبیاری باغ‌های سبزیجات استفاده می‌شود، زباله‌های ارگانیک به صورت کود کمپوست در می‌آیند و تمامی محصولات پاک‌کننده امکان تجزیه در طبیعت را دارند. حتی خیلی کم پیش آمده که درختان بومی منطقه برای ساختن این بهشت درختی حذف شوند. حتی خود ساختمان‌ها از چوب جنگل‌های جایگزین شونده ساخته شده‌اند. شما حسابی با هرچیزی سرگرم می‌شوید. از سافاری گرفته تا پیاده‌روی، قایق‌رانی، غواصی، بانجی‌جامپینگ، چتربازی، تماشای پرندگان، گلف و اسب‌سواری. هزینهٔ اقامت یک شبه از حدود ۱۱۳ پوند.

منبع فارسیکجارو

منبع خارجیWe Are Salt

طناز

طناز

سلام من طناز هستم . طراح و برنامه نویس تحت وب ،همیشه می خواستم از چیزای عجیب و غریب سر در بیارم پس فکر کنم اینجا بهترین جا برای اینکار باشه

b2
b1