cover
b1
خانه » ۱۰ نقاط دیدنی‌ دنیا برای سفر تابستانی!

۱۰ نقاط دیدنی‌ دنیا برای سفر تابستانی!

b3

تابستان فصل مناسبی برای سفر است. عجیب‌ترین لیستی از مکان‌هایی متفاوت برای لذت بردن در این فصل زیبا را گردآوری کرده تا راحت‌تر دست به انتخاب مکانی مناسب برای سفر بزنید. در ادامه با عجیب‌ترین همراه باشید.

افراد مختلف سلایق متفاوتی دارند، بنابراین حتی هنگام انتخاب مکان سفر هم مناطق مختلفی را بر اساس سلیقهٔ خود انتخاب می‌کنند. بر این اساس لیستی از بهترین مکان‌های دیدنی آماده کرده‌ایم که از نظر تاریخی، طبیعی و آبی مقاصدی ناب به شمار می‌روند. در واقع این لیست شامل مکان‌های متنوع، متناسب با سلایق مختلف است. قطعاً هر کدام از این مقصدها ارزش دیدن دارند و تجربه‌ای فراموش‌نشدنی را برای شما رقم خواهند زد.

10- هیدا گوای (Haida Gwaii)، بریتیش کلمبیا، کانادا

haida gwaii, british colombia, canada haida gwaii, british colombia, canada1 haida gwaii, british colombia, canada2

مجمع‌الجزایر هیدا گوای از خلیج‌های کوچک و جنگل‌های انبوه تشکیل شده‌است و تاریخ اقامت بشری در آن به ۱۲٫۰۰۰ سال قبل برمی‌گردد. این طبیعت بکر و دست‌نخورده که تحت حفاظت سازمان جهانی یونسکو قرار گرفته تا چندین مایل از هر گونه آلودگی صوتی و جمعیتی مسون مانده‌است. بااین‌وجود، تابستان در شهرهای اطرافش می‌توان فعالیت‌هایی نظیر جشنواره‌ها و رویدادهای تفریحی را مشاهده کرد. برای سفر به این جزایر باید از فرودگاه ونکوور به این منطقه پرواز کنید که خوشبختانه در فصل تابستان روزانه تا دو پرواز به این جزیره انجام می‌شود. سپس می‌توان با ماشین یا به صورت پیاده مسافت باقی‌مانده تا این منطقهٔ بکر را طی کرد. ضمناً این امکان فراهم شده تا به وسیلهٔ یک هواپیمای کوچک یا یک قایق به گشت‌وگذار در طبیعت بپردازید.

9- سارک (sark)، جزایر چَنِل، فرانسه

sark, channel islands, france sark, channel islands, france1 sark, channel islands, france2

جزایر چنل در کانال انگلیسی واقع شده و حال‌وهوای تاریخی دارد. در این منطقه، دستگاه‌های خودپرداز و چراغ‌های خیابانی وجود ندارد. عبور و مرور ماشین هم ممنوع است و مردم هنوز هم توسط واگن و کالسکه جابه‌جا می‌شوند. سفر به این جزیره تجربه‌ای فراموش‌نشدنی را برایتان رقم خواهد زد چرا که جست‌وجو و گشت‌وگذار در طبیعت بکر، سواحل، غارها و دیدن فرهنگ قدیمی هر ماجراجویی را به وجد می‌آورد. در نهایت آشپزهای بومی این جزیره با غذاهای تازهٔ دریایی، گوشت گاو محلی و گوشت بره از مهمانان‌شان پذیرایی خواهند کرد و آن‌ها را در هتل‌هایی تاریخی و قدیمی اسکان خواهند داد.

8- پناهگاه Khutzeymateen، کانادا

khutzeymateen grizzly bear sanctuary, canada2 khutzeymateen grizzly bear sanctuary, canada1 khutzeymateen grizzly bear sanctuary, canada

پارک استانی Khutzeymateen واقع در بریتیش کلمبیا محیط اصلی برای حفاظت از جمعیت خرس‌های گریزلی است که از آن‌ها در مقابل انواع خطرات و انقراض محافظت می‌کنند. طبیعت وحشی و دست‌نخوردهٔ این ناحیه در ماه ژوئن وقتی که سراسر آن با گیاهان انبوه پوشیده شده، برای پیاده‌روی عالی است. برای گشت‌وگذار در این طبیعت زیبا تورهای تفریحی با قایق یا هواپیما به همراه راهنماهای باتجربه که می‌دانند کجا بروند و کجا خرس‌های گریزلی را پیدا کنند در دسترس هستند. با وجودِ بودنِ یکی از خطرناک‌ترین حیوانات وحشی در دل این پارک، هنوز هم ارزش‌بازدید دارد. برخورد با این حیوانات تنومند از نزدیک به خودی خود خطرناک است بااین‌وجود تجربه دیدن این حیوانات در چند قدمی‌تان قطعاً فراموش‌نشدنی خواهد بود.

7- جزیره ججو، کره جنوبی

jeju island, south korea jeju island, south korea1 jeju island, south korea3jeju island, south korea4jeju island, south korea5jeju island, south korea6jeju island, south korea2

جزیره آتشفشانی ججو تحت حفاظت یونسکو است بنابراین می‌توان با اطمینان خاطر تعداد قابل توجهی مکان دیدنی در آن پیدا کرد. علاوه بر سواحل بکر و اقامتگاه‌هایی با کیفیت جهانی این جزیره طبیعت و مناظری وحشی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. از بالا که به جزیره نگاه کنید واضح است که قبلاً آتشفشانی در آن وجود داشته و از همه مهم‌تر اینکه دریاچه‌ای حفره‌ای روی قله وجود دارد و مکانی مناسب برای ماجراجویان به شمار می‌رود. ویژگی شاخص جزیرهٔ ججو وجود خط ساحلی زیبا، آبشارهای بی‌شمار و سیستم شبکه‌ای و متصل مشهوری از غارها در آن است. با هواپیما از Mainland به سمت فرودگاه محلی این جزیره که پرواز کنید، بهترین راه برای رفتن به اطراف جزیره، کرایه یک ماشین است.

6- جزیره کرس، فرانسه

corsica, france corsica, france1 corsica, france2 corsica, france3

جزیره کرس، محل تولد ناپلئون بناپارت، دارای تاریخی هرچند کوتاه است. این جزیره، آب‌وهوایی مدیترانه‌ای دارد بنابراین در تمام طول سال وضعیت آب‌وهوایی معتدلی دارد. در فصل تابستان عامل اصلی جذب گردشگران، سواحل و اقامتگاه‌های این جزیره است. همچنین غذاهای تازه‌ای که در این جزیره طبخ می‌شوند سرسخت‌ترین منتقدان غذایی را هم راضی می‌کند. ویژگی‌های شاخص جزیرهٔ کرس طبیعت عالی، بناهای تاریخی و غذاهای خوشمزه آن است. گردشگران می‌توانند به پیاده‌روی و بازدید از اماکن تاریخی بپردازند و پس از آن در ساحل بکر این جزیره استراحت کنند و آرامش بگیرند.

5- آلپ‌های استرالیایی، استرالیا

the australian alps the australian alps1 the australian alps2

اگر از گرما بیزار هستید برای لذت بردن از سرما و ورزش اسکی سفری به آلپ‌های استرالیایی داشته باشید. این منطقه بین‌ایالات ویکتوریا یعنی نیوسات‌وِلز و ایالت مرکزی استرالیا واقع شده‌است. این منطقهٔ وسیع به همراه طبیعت وحشی غنی و منابع طبیعی به مقصد مناسبی برای گردشگری تبدیل شده‌است. پیست‌های اسکی این ناحیه از جاذبه‌های اصلی توریستی آن به شمار می‌رود. در رشته‌کوه‌های آلپ استرالیا نقاط متعددی چه برای حرفه‌ای‌ها و چه برای کسانی که تازه می‌خواهند شروع به کوهنوردی کنند وجود دارد.

4- مسیرهای پیاده‌روی مگنا کارتا (MagnaCarta)، انگلستان

magna carta trails, england magna carta trails, england1 magna carta trails, england2 magna carta trails, england3

مگنا کارتا نام معاهده‌ای است که در سال ۱۲۱۵ میلادی توسط جان، پادشاه انگلستان امضا شد و توسط آن فرمان آزادی را صادر کرد. ۲۵ خرداد (۱۵ ژوئن) امسال هشتصدمین سالگرد این آزادی در انگلستان جشن گرفته شد. مسیرهای پیاده‌روی مگنا کارتا برای معرفی تاریخ انگلستان از زمان امضای این معاهده است. این سفر از لندن شروع می‌شود و از وینزور، شهر قرون‌وسطایی سالیسبوری، قلعهٔ لینکلن (جایی که مگنا کارتا نمایش داده می‌شود)، کِنت و کتابخانهٔ بادلین (Bodleian، بزرگ‌ترین کتابخانه آکسفورد و شامل نسخه‌های خطی) عبور می‌کند. تابستان امسال زمان بسیار مناسبی برای سفر به انگلستان و بازدید از طبیعت زیبا و تاریخ غنی آن است.

3- راه‌آهن یانگ‌فرائوییک (Jungfraujoch)، سوییس

jungfraujoch rails, switzerland jungfraujoch rails, switzerland101 wabjungfraujoch rails, switzerland3 jungfraujoch rails, switzerland4

کشور سوییس جواهری در دل قارهٔ همیشه سبز است. بخش سوییسی رشته‌کوه‌های آلپ مقصد گردشگری محبوب اسکی‌بازان در زمستان است، اما در تابستان هم مکان‌های دیدنی متعددی دارد که دیدن آن‌ها خالی از لطف نخواهد بود. مسیر راه‌آهن یانگ‌فرائوییک در سطح بالای میان کوه‌های ایگر و مانک امتداد دارد. این مکان، از راه‌های دیگر تنها برای کوهنوردان حرفه‌ای قابل دسترس است بنابراین تنها راه دیدن قله‌های بکر، یخچال‌های طبیعی و کوه‌های سراسر فرش شده توسط گیاهان سرسبز و انبوه برای مردم عادی استفاده از این راه‌آهن و قطار است. این راه‌آهن در شهر کوچک کلاین شایدِگ (Kleine Scheidegg) واقع شده‌است، پس برای رسیدن به این نقطه باید از سایر شهرهای سوییس سوار قطار شوید و به این ایستگاه نقل مکان کنید سپس از اینجا سوار قطار مسیر یانگ‌فرائوییک شوید.

2- مسیر دوچرخه‌سواری دریاچهٔ کنستانس، آلمان، سوییس، اتریش

the lake constance cycle routethe lake constance cycle route1 the lake constance cycle route2

شهر کنستانس در آلمان واقع است و مسیرهای شگفت‌انگیزی برای دوچرخه‌سواری دارد. مسیر دوچرخه‌سواری دریاچه کنستانس از میان سه کشور آلمان، سوییس و اتریش می‌گذرد. در طول این مسیر می‌توان از دیدن روستاهای قرون‌وسطایی، قلعه‌ها، کلیساها و شهرهای شاعرانه مجاور رشته‌کوه‌های آلپ لذت برد. اگر دوچرخه‌سواری را دوست ندارید مشکلی نیست، می‌توانید سوار کشتی یا قایق شوید و در طول و عرض این دریاچه به گشت‌وگذار بپردازید. شهر کنستانس در جنوب غربی آلمان است و یکی از زیباترین شهرهای این کشور محسوب می‌شود.

1- هاسیِندا زولیتا (HaciendaZuleta)، اکوادور

hacienda zuleta, ecuador hacienda zuleta, ecuador1 hacienda zuleta, ecuador2 hacienda zuleta, ecuador3

هتل زولیتا در محدودهٔ کوه آند واقع شده‌است و قدمت تاریخی آن به قرن ۱۶ میلادی برمی‌گردد. گردشگران با اقامت در این هتل در خانه‌هایی تاریخی اسکان داده می‌شوند. همچنین پیشنهاد این هتل برای گردشگران گشت‌وگذار در طبیعت جادویی اطراف روی اسب یا با پای پیاده خواهد بود. گردشگران در مسیرهای پیاده‌روی اطراف از دریاچه‌ها و آبشارها دیدن خواهند کرد و در نهایت با صعود بر فراز ابرهای بالای کوهستان از مناظر شگفت‌انکیز آن لذت خواهند برد. هر گونه امکانات لازم در این مکان در دسترس مهمانان است.

منبع فارسیکجارو


مهرداد قربانی

مهرداد قربانی

با سلام. من مهرداد هستم، نویسنده سایت و علاقه‌مند به کارهای گرافیکی و نویسندگی و طراحی وبسایت.

b2
b1