لیوبلیانا، اسلوونی
b1
خانه » ۱۰ شهر زیبا و کوچک از اروپا که نادیده گرفته شده‌اند!

۱۰ شهر زیبا و کوچک از اروپا که نادیده گرفته شده‌اند!

b3

سفر به اروپا بدون دیدن شهرهای بزرگ کامل نمی‌شود. صد البته که پاریس و رم بسیار زیبا و خیره‌کننده هستند، اما اروپا پر از شهرهای کوچک است که به همان اندازه جذاب و اصیل هستند و واقعاً دست‌کم گرفته شده‌اند. در این مقاله به ۱۰ مورد از بهشت‌های کوچک اروپا اشاره می‌کنیم که ارزش بازدید کردن را دارند.

10- لوبک، آلمان

لوبک، آلمان

اگر قصد سفر به اروپا را دارید، حتماً لوبک را در فهرست خود قرار دهید. آب‌نبات‌های این شهر بندری آلمان بسیار مشهور هستند. لوبک یک شهر متراکم قدیمی و مملو از معماری‌های قرون‌وسطی جذاب هستند مانند «هولستن گیت» که متعلق به قرن ۱۵ میلادی است و هفت برج کلیسا. به این شهر بروید و در خیابان‌های سنگ‌فرش آن قدم بزنید.

9- تروندهایم، نروژ

تروندهایم، نروژ

قدیمی‌ترین شهر نروژ تاریخ و فرهنگ بسیار غنی‌ای دارد و ظرفیت این را دارد که یک آخر هفتهٔ طولانی را در این شهر بگذرانید. این شهر که پایتخت سابق نروژ در روزهای شکوه وایکینگ‌ها بود، آثار دیدنی زیادی دارد، از قلعهٔ قرون‌وسطی گرفته تا کلیسای جامع نیداروس که در سال ۱۰۷۰ میلادی ساخته شده‌است.

8- کورک، ایرلند

کورک

کورک شهر کوچکی با ۱۱۹۰۰۰ نفر جمعیت است که آن‌طور که باید شناخته نشده‌است به‌خصوص کافه‌های سنتی، کافه‌های نسل جدید و اجرای موسیقی زنده که ارزش بازدید را دارد. اهل این شهر در میان دیگر شهرهای ایرلند، بسیار خوش سر زبان بوده و همواره آمادهٔ گفتگو و شوخی و ایجاد روابط دوستانه هستند.

7- لیوبلیانا، اسلوونی

لیوبلیانا، اسلوونی

لیوبلیانا، پایتخت اسلوونی، گوهری کشف نشده‌است. مناظر این شهر یادآور شهر پراگ است که پل‌هایی بسیار زیبا و معماری‌های سبک باروک شهر را آذین کرده است. در این شهر کافه‌ها و موزه‌های زیادی وجود دارد که یکی از آن‌ها زیرزمین قرارگرفته و پر از اسکلت است. این شهر یک قلعه نیز دارد که متعلق به قرون‌وسطی است.

6- پیلسن، جمهوری چک

پیلسن، جمهوری چک

پیلسن شهری است که شب‌های آن با لبخندی سرخوش پایان می‌پذیرد و زیبایی آن اجتناب‌ناپذیر است. رستوران‌های سنتی چک و میدان قدیمی و رؤیایی شهر، پیلسن را به شهری تبدیل کرده است که ۱۶۷۰۰۰ نفر بازدیدکننده دارد. این شهر با قطار فقط چند ساعت از پراگ فاصله دارد.

5- تورون، لهستان

تورون، لهستان

شاید مساحت تورون یک‌پنجم ورشو باشد، اما ویژگی‌ها و جاذبه‌هایش به اندازهٔ ورشو است. این شهر که کنار رودخانهٔ «ویستولا» قرار گرفته، به خاطر داشتن قدیمی‌ترین ساختمان‌های لهستان شهرت دارد، از ویرانه‌های قلعهٔ «شوالیه تو تن» تا کلیسای جامع که در آن ستاره‌شناس معروف، «نیکلاس کوپرنیک»، غسل تعمید داده شده‌است. شیرینی‌های زنجبیلی این شهر بسیار مشهور هستند که از دوران قرون‌وسطی تاکنون در این شهر پخته می‌شوند.

4- مودنا، ایتالیا

مودنا، ایتالیا

اگرچه مودنا جز مقاصد کمتر شناخته‌شدهٔ ایتالیا است، اما این شهر یک شهر فرهنگی پرجنب‌وجوش است که در چند روز می‌توانید از تمامی مکان‌های دیدنی آن بازدید کنید. حتی می‌توانید با دوچرخه مسافت ۴۸ مایلی آن را طی کنید و در خیابان‌های سنگ‌فرش آن چندین کتابخانه، سینما و تئاتر پیدا کنید. هنر آشپزی محلی برای خوراک‌شناسان مانند تجربهٔ مذهبی گرامی داشته می‌شود.

3- ماستریخت، هلند

ماستریخت، هلند

علاوه بر اینکه ماستریخت شهری است که در آن پیمان اتحادیهٔ اروپا امضا و یورو ایجاد شد، این شهر جنوبی‌ترین شهر هلند است و از اینجا فقط با یک مسیر پیاده‌روی می‌توانید به‌آسانی به بلژیک بروید و تا آلمان نیز می‌توان با دوچرخه رفت. اما اگر تاریخ اتحادیهٔ اروپا و مناظر خیره‌کنندهٔ اطراف شهر شما را به سفر به این منطقه وسوسه نکرد، می‌توان از مرکز شهر تاریخی آن و میزبانی چندین نمایشگاه و جشنواره در طی سال برای شما سخن گفت که از این جشنواره‌ها می‌توان به جشنوارهٔ ماستریخت در ماه فوریه اشاره کرد.

2- تامپره، فنلاند

تامپره، فنلاند

شهر تامپره تعادلی را میان تفریحات فضای باز و شهرنشینی برقرار کرده است. این شهر در تنگه‌ای کوچک، میان دو دریاچهٔ وسیع قرار گرفته است. به‌طورکلی در این شهر بیش از ۲۰۰ پهنهٔ آبی وجود دارد که در زمستان برای ماهیگیری، اسکی و شنا در یخ بسیار مناسب است و می‌توانید قبل یا بعد از سونا در گودالی در یخ‌های دریاچه شیرجه بزنید. از زمانی که در سال‌های اخیر اهالی هلسینکیل به این شهر آمده‌اند، موزه‌های هنری زیادی در این شهر برپاشده‌است.

1- پچ، مجارستان

پچ، مجارستان

اگر از بوداپست سه ساعت رانندگی کنید، به شهر ۱۴۸۰۰۰ نفری می‌رسید که در سفر به مجارستان نباید بازدید از آن را از دست بدهید. در این شهر ترکیب متنوعی از جاذبه‌های گردشگری وجود دارد، از آرامگاه مسیحیان گرفته تا ویرانه‌های ترکیه و باغ‌های انگور بسیار زیبا. آب‌وهوای مدیترانه‌ای این شهر مدیترانه‌ای است.

1 rating5/5
منبع فارسیکجارو

منبع خارجیThrillist

محمدجواد حیدری

محمدجواد حیدری

متولد ۱۹۹۱، شیراز، دانشجوی مهندسی حمل و نقل جاده‌های بدون روسازی و شنی، عاشق طبیعت و مناطق بکر....

b2

دیدگاه بگذارید

avatar
 
smilewinkmrgreenneutraltwistedcooleviloopscrylolsadideaangrybearbigsmileblushconfuseddeveloperevilgrinexclaimfacepalmheartkittenmindblown-altquestionrolleyesstarsurprisedtongueuneasy
b1
error: Alert: Content is protected !!