cover special forces
b1
خانه » ۹ تا از قوی‌ترین یگان ویژه جهان!

۹ تا از قوی‌ترین یگان ویژه جهان!

b3

مرگ‌آورترین، مخوف‌ترین، و قوی‌ترین یگان ویژه جهان متعلق به کدام کشور است. در این نوشتار ۹ مورد از مرگ‌آورترین و قوی‌ترین یگان ویژه جهان معرفی می‌شود. یگان‌های ویژهٔ زبده و خبره، آموزش‌دیده‌ترین و مهیب‌ترین واحدهای ارتشی هستند که یک کشور می‌تواند به آن‌ها ببالد. بعضی از یگان‌های ویژه در جهان مرگ‌آورترین هستند. آن‌ها به جاهایی می‌روند که سربازان دیگر می‌ترسند پا بگذارند، تهدیدهای بالقوه را با دقت بررسی و برطرف می‌کنند، هدف‌های استراتژیک را فتح می‌کنند، و مأموریت‌های نجات شجاعانه را انجام می‌دهند.

آن‌ها واقعاً بهترین بهترین‌ها هستند. اگرچه رتبه‌بندی این نیروها در مقایسه با دیگری دشوار است، ولی بعضی از این یگان‌های ویژه هستند که به خاطر کارنامه‌شان و ترسی که در دشمنانشان می‌ریزد بالاتر از بقیه قرار می‌گیرند. این سربازها از تمرینات آموزشی دشوار و طاقت‌فرسا نمرات قبولی دریافت کرده‌اند که هدف آن حذف کسانی است که استانداردهای لازم را ندارند. در جهانی که اهمیت شمار نیروهای وظیفهٔ ارتشی یک کشور دیگر عامل و فاکتوری برای اثربخشی و قدرت آن نیست این سربازها کسانی هستند که برای انجام موفقیت‌آمیز مأموریت‌های نظامی از آن‌ها استفاده می‌شود و باعث تمایز ارتش‌های دولت‌هایشان می‌شوند. در ادامه با ۹ تا از مخوف‌ترین، مرگ‌آورترین و قوی‌ترین یگان‌های ویژه جهان آشنا می‌شوید.

9- گروه عملیات ویژهٔ پاکستان

black storks (1)

گروه عملیات ویژهٔ پاکستان، که در کشور خودشان با عنوان «لک‌لک‌های سیاه» ، به خاطر کلاه‌های تریکویی مشکی کماندویی‌شان، شناخته می‌شوند در رتبهٔ نهم قرار می‌گیرد. آموزش آنان شامل پیاده‌روی ۳۶ مایلی در ۱۲ ساعت و دویدن ۵ مایل در ۵۰ دقیقه با تجهیزات کامل است. در اکتبر ۲۰۰۹ کماندوهای سرویس ویژهٔ پاکستان به یک ساختمان اداری حمله کردند و ۳۹ نفر را که ستیزه‌جویان طالبان پس از حمله به ستاد مرکزی ارتش به گروگان گرفته بودند، نجات دادند.

8- واحد عملیات ویژهٔ اسپانیا

the naval special warfare forcethe naval special warfare force

واحد عملیات ویژهٔ اسپانیا، یا نیروی جنگی ویژهٔ نیروی دریایی، که از ۲۰۰۹ برای جهانیان بهتر شناخته‌شده‌است یکی از قابل‌احترام‌ترین نیروهای ویژهٔ اروپا است. این نیرو که در اصل در ۱۹۵۲ به‌عنوان جوخهٔ کوهنوردان آبی خالی تأسیس شد، چون از نیروی هوایی ویژهٔ بریتانیا به‌عنوان سرمشق استفاده کرد حالا به یک نیروی رزمندهٔ زبده تبدیل شده‌است. بااین‌وجود، کلاه سبزهای واحد عملیات ویژهٔ اسپانیا، به دلیل نرخ بالای ردی داوطلبان ۷۰ تا ۸۰ درصد زیر سؤال بزرگی هستند. اصلاً غیرعادی نیست که ۱۰۰ درصد داوطلبان هم در یک دوره مردود شوند.

7- گروه آلفای روسیه

russia's alpha grouprussia's alpha group

گروه آلفای روسیه از شناخته‌شده‌ترین نیروهای ویژه در جهان است، این واحد ضد تروریستی زبده در ۱۹۷۴ توسط کاگ ب تأسیس شد و در دنیای پس از کمونیسم به‌عنوان همتای FBS باقی‌ماند. یگان ویژه روسیه، و به‌ویژه گروه آلفا، در ۲۰۰۲ به خاطر بحران گروگان‌گیری مسکو، که در آن ۱۲۹ گروگان به خاطر این‌که گاز اشک‌آور برای حمله ناگهانی به ستیزه‌جویان استفاده شد و آن‌ها نیز برای تلافی در تئاتر مسکو به روی گروگان‌ها آتش گشودند شدیداً موردانتقاد قرار گرفت.

6- گروه مداخلهٔ ژاندارمری ملی فرانسه

200 strong and trained specifically (1)200 strong and trained specifically 1 (1)

در میان نیروهای ضد تروریستی جهان، تعداد انگشت‌شماری می‌توانند با گروه مداخلهٔ ژاندارمری ملی فرانسه رقابت کنند. این گروه که متشکل از ۲۰۰ کماندوی قدرتمند و آموزش‌دیدهٔ ویژه هست در گروگان‌گیری‌های وخیم مداخله می‌کند. آن‌ها مدعی هستند که از سال تأسیسشان در ۱۹۷۳ تاکنون بیش از ۶۰۰ نفر را نجات داده‌اند. انتشار عکس صورت آن‌ها بر طبق قوانین فرانسه ممنوع است. یکی از فراعادی‌ترین مأموریت‌ها در تاریخ گروه مداخلهٔ ژاندارمری ملی فرانسه تصرف «مسجد جامع» مکه در ۱۹۷۹ بود. از آن‌جا که ورود غیرمسلمانان به شهر مقدس مکه ممنوع بود، تیمی از این کماندوها قبل از این‌که به نیروی ارتش عربستان برای تسخیر مسجد کمک کنند موقتاً به اسلام گرویدند.

5- سایریت‌ متکال یا یگان ویژه اسرائیل

israel's sayeret matkal (1)

سایریت‌ متکال یا یگان ویژه اسرائیل یکی دیگر از زبده‌ترین واحدهای ویژهٔ جهان است. هدف اصلی‌اش جمع‌آوری اطلاعات سری و گاهی عملیات نظامی پشت جبههٔ دشمنان است. داوطلبان در اردوی گزینش (گیبوش) باید آموزش‌های سخت را زیر نظر دائمی پزشکان و روان‌پزشکان بگذرانند. و فقط قوی‌ترین‌ها می‌توانند وارد این نیرو شوند. در ۲۰۰۳، راندهٔ تاکسی اسرائیلی الیاهو گوبرل پس از سوارکردن ۴ فلسطینی در اورشلیم با تاکسی خود ربوده شد. ولی واحد سایریت ‌متکال جای او را در کارخانهٔ متروکه در حومهٔ رام‌الله پیدا کردند و او را از عمق ۱۰ متری زیرزمینی نجات دادند.

4- یگان ویژه قایقرانی آمریکا

the uk equivalent of the us navy's sea (1)

یگان ویژه قایقرانی آمریکا همتای سیل‌های نیروی دریایی آمریکا است. فرآیند گزینش داوطلبان این نیرو متضمن آزمون استقامت خستگی، آموزش جنگلی در جنگل‌های بارانی برزیل، و آموزش جدال با مرگ است که شامل بازجویی‌ها و بازپرسی‌های جان‌فرسا از داوطلبان می‌شود. هر داوطلب فقط می‌تواند دو بار شانس خود را برای پیوستن به این نیرو امتحان کند.

3- سیل‌های نیروی دریایی آمریکا

the us navy seals (1)

شما برای پیوستن به سیل‌های نیروی دریایی آمریکا باید بتوانید حداقل ۴۲ شنا را در ۲ دقیقه، ۵۰ نشست پاشو را در ۲ دقیقه و دوی ۵٫۱ مایلی را در ۱۱ دقیقه انجام دهید. و آن موقع تازه آموزش شروع می‌شود.

2- یگان دلتای ارتش آمریکا

the us army's delta force (1)

یگان دلتای ارتش آمریکا حتی زبده‌تر از سیل‌ها هستند. این واحد ضد تروریستی، که در اواسط دههٔ ۱۹۷۰ تأسیس شد در استخدام افراد بسیار محرمانه و سخت‌گیر عمل می‌کند. یکی از اعضای قبلی این گروه به نام هوو می‌گوید فقط ۱۲ یا ۱۴ داوطلب از بیش از ۲۴۰ مرد می‌توانند آزمونی را بگذرانند که او برای پیوستن به دلتا انجام داده بود.

1- SAS بریتانیا

the british sas (1)

SAS بریتانیا که جزء نیروی پیاده‌نظام است همتای یگان ویژه قایقرانی آمریکا است که در ۱۹۴۱ تأسیس شده‌است. این واحد به‌عنوان «منشأ و ریشهٔ» اولیهٔ واحدهای نیروهای ویژهٔ جهان شناخته می‌شود و برای واحدهای مشابه در سراسر جهان قابل‌احترام و الگو است. شعار معروفشان این عبارت است «کسی که جرئت دارد، برنده می‌شود». وقتی از اهمیت نقش SAS در جنگ عراق از ژنرال آمریکایی استنلی مک کریستال پرسیده شد او جواب داد، «حقیقتاً بدون آن‌ها نمی‌توانستیم این کار را انجام دهیم» .

40 ratings3.9/5
منبع فارسیبازده

منبع خارجیBusiness Insider

محمدجواد حیدری

محمدجواد حیدری

متولد ۱۹۹۱، شیراز، دانشجوی مهندسی حمل و نقل جاده‌های بدون روسازی و شنی، عاشق طبیعت و مناطق بکر....

b2

13
دیدگاه بگذارید

avatar
 
smilewinkmrgreenneutraltwistedcooleviloopscrylolsadideaangrybearbigsmileblushconfuseddeveloperevilgrinexclaimfacepalmheartkittenmindblown-altquestionrolleyesstarsurprisedtongueuneasy
8 سلسله نظر
5 جواب‌های سلسله نظر
0 دنبال‌کنندگان
 
پرواکنش‌ترین نظر
داغ‌ترین سلسله نظر
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
امیر
مهمان
امیر

بهترین ها نوپو و نوهد و صابرین هستن
یگان هایی مثل فاتحین و SNSF سپاه پاسداران و SBSارتش هم خیلی قوی هستن

فدائیِ آقا
مهمان
فدائیِ آقا

احمق اینا هرچقدرم پیشرفته باشند ، سردار سلیمانی ما ۱۰۰ تا مث اینارو قورت میده

لعــنت خـدا بر دیـکتاتـور هـای جهان!
مهمان
لعــنت خـدا بر دیـکتاتـور هـای جهان!

اولا، حرف دهنت را بفهم به یک مدیر محترم سایت نگو احمق!
دوما، یکمم منطقی حرف بزن مثلا بگو سلیمانی میتونه 5 تای اینا رو قورت بده نه 100 تا!!!!

علی
مهمان
علی

با اینجور آدمایی مثل تو نمیشه حرف زد از اسمی که گذاشتی ملومه فلن دور دور شماست

Sadra Ebrahimi
عضو

خیلی منگلی

حسین
مهمان
حسین

فقط نیپ 65 نوهد …همه اینا رو جر میده

پاسدار
مهمان
پاسدار

پس سپاه پاسداران و ارتش بوقن؟

بهزاد مولا
عضو

جالبه

b1
error: Alert: Content is protected !!